Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Urcenie obrazu - Sucast Ikonostasu?

Vykupminci.cz
Numisargo

Urcenie obrazu - Sucast Ikonostasu?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý deň

Priznám sa nevedel som či toto umelecké dielo zaradiť medzi obrazy, alebo medzi starožitnosti, ale rozhodol som sa pre obrazy. Dovolte mi prosim niekolko otazok ohladne tohto umeleckeho diela.

Snazil som sa zistit o nom co najviac, ale zial nemam potrebne vedomosti a neprecitam ani texty, ktore nie su v latinke, okrem INRI, ktore si domyslim. Rozmer je cca 30cmx18cm a ram je vykladany pravdepodobne mramorom.

Preto Vas prosim o pomoc s otazkami ako. Je to sucast Ikonostasu? Aky svati stoja pod krizom? ( Maria a Apostol Jan? ) Vek?

Velmi pekne Vam dakujem za pomoc

( pre tych, ktori mozno nebudu vediet poradit, ale zaujima ich co je to Ikonostas - http://sk.wikipedia.org/wiki/Ikonostas )

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
« Poslední úpravu provedl(a) Stredo v 24. 10. 2012, 16:25. »
Registrovaný uživatel
Jen pár postřehů...
- Vykazuje to známky řeckokatolické.
- To co nedokážeš přečíst je řecká alfabeta.
- Pokud byl tvůrce analfabet, nasázel tam písmenka dle libosti.
- Základ je zpevněn na dvou místech a pokud dobře vidím jsou použity hřebíky.
- Jsou ty spojky ze stejného dřeva a stejně starého?
Registrovaný uživatel
- Jsou ty spojky ze stejného dřeva a stejně starého?

Podla mna ano, pridavam detail. V poslednej dobe sem davam asi pritazke ulohy

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
Já tam teda vidím HELENA. Sice napsaný nějak divně, ale nic lepšího mne nenapadá. A sv. Helena je ve východních církvích poměrně populární, navíc byla císařovnou. No a ten vedle, to vypadá na Konstantina, nejspíš jejího syna Konstantina Velikého svatého.
Moderátor
V přepisu první:
éta + šo(?? viz http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0o ) + gamma +epsilon + nejspíš divně napsaná lambda (i z logiky věci) + epsilon + ný + pravděpodobně ióta
druhý:
Omikrón + alfa + to samý co na konci předchozího, tedy nejspíš ióta + kappa + ómega + ný + to vypadá na fí ale bude to, a měla by to být, asi sigma + alfa +/+ tau + ióta (asi) + ný + omikrón + sigma

Námitky? ;)
Nejvíc mne teda mate to, co vypadá jako šo, to bude asi blbost. :?
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 25. 10. 2012, 0:47. »
Registrovaný uživatel
Dakujem sv. Helena, ktora podla legendy objavila Kristov kriz a jej syn cisar Konstantin skutocne vyzeraju velmi prevdepodobne, dakujem za pomoc. A ked dovolite vratil by som sa k otazke veku moj odhad je prva polovica 20stor.
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Dnes som dostal odpoved od jedneho starozitnika, ktory vek urcil na 19.stor, takze sa nakoniec bude jednat o nieco skutocne zaujimave. Chcel som sa s urcenim veku podelit aj na fore, nech sme mudrejsi vsetci nie len ja. :D
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
z fotky to nieje zrejme:
su tie klince kovane, alebo moderne tovarenske (s okruhlou hlavou) ?
Registrovaný uživatel
Su dost male nie som si isty vid. foto

Este na napadlo ak toto vlakno bude nahodou citat grofik velmi rad by som sa ho spytal ci som spravne usudil ze je ram vykladany mramorom alebo niecim inym viem ze sa v tom celkom vyzna. dakujem a pridavam aj ich lepsiu fotku

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
« Poslední úpravu provedl(a) Stredo v 25. 10. 2012, 17:39. »
Registrovaný uživatel
fotka - kamene

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
ja osobne si myslim,ze tato "ikonka"je starsi nez z 19.stol,potrebovali bychom
zde Grofika na ty kameny.....Grooooofikuuuu....
a taky na soucast nejakeho oltare to nevypada,ty byvaly nejakym zpusobem spojene...
sakra kde je ....Grofik. :lol:
« Poslední úpravu provedl(a) Maxmilian v 25. 10. 2012, 19:13. »
Registrovaný uživatel
ted jsem si teprve vsiml,ten vyjev je zaskleny,pod sklem se nachazi podle mne
tistena ikona,tak to 19.stol. asi stimuje.muzete zjistit na jakem materialu je ten vyjev,nebo jakou technikou je udelan?papir?textil?
Registrovaný uživatel
Vážně tam vidíš sklo? Já teda žádný nevidím.
Zajímavé je, jak je ten výjev popraskaný. Vypadá to, jako by se ten výjev rozpadl a pak ho někdo slepil zase dohromady. A proč mi to připadá jako slepované? Všimnětě si, že ten velký kus zcela vpravo je asi o milimetr posunutý směrem dolů oproti zbytku - Kdyby to bylo jen naprasklé, tak by se to asi neposunulo, ale když je to zřetelně posunuté, tak to asi muselo být zcela oddělené. No ale pokud je to takhle popraskané, tak na čem to je vlastně namalované? Na dřevě - copak dřevo by mohlo tímhle způsobem popraskat? Nebo na skle - to už vypadá spíš vzhledem k těm prasklinám? Nebo na nějakém tenkém kameni (třeba břidlici) vzhledem k tomu popraskání?
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Registrovaný uživatel
Moj povodny odhad bol prva polovica 20 stor. ale poslal som fotky aj par starozitnikom na internete, nechem nikoho menovat ( sukromnu mailovu komunikaciu by som ani nemohol ) ale dostal som jedinu odpoved v zneni:

"zastávam názo,ž ide o ikonu 19 storočie ja ponúkam 100e"

Co sa tyka techniky tu neviem rozpoznat, nemam pocit, ze by to bolo natlacene ale ked to obzeram v ruke vyzera to - na skle malovane, preto ma mrzi ze je to sklo rozbite
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
100 euro mi přijde dost málo v porovnání s cenami, za které se prodávají ikony z 19. století, i přestože cenu v tomto případě snižuje to, že je to rozmlácené a takhle lajdácky poslepované.
Už jen z logické stránky věci, když se nad tím zamyslíte, už jsem to tu jednou psal, starožitník vám nikdy nemůže nabídnout dobrou cenu, protože je to obchodník a je živ z rozdílu mezi tím, co dá za ikonu vám a co za ni dostane od kupce.
Tudíž je celkem logické, že by to mělo mít vyšší cenu, než jakou vám nabídne výkupna starožitností.
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Registrovaný uživatel
kousek toho rozbiteho skla chybi a obraz pod nim je svetlejsi,proto si myslim,ze
je to tisknute..bohuzel..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Naozaj tam Stredo ten kúsok chýba?
Alebo je ten kúsok krivo nalepený, takže sa od neho svetlo odráža v inom úhle a preto pôsobí ako by bol svetlejší?
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Registrovaný uživatel
Dakujem Maxmilian za nazor schvalne som tuto cast obrazu detailne odfotil, pismo je podla mna velmi nepravidelne aby bolo na sklo "vytistene" zaroven je vidiet ako sa odlupuju vrstvy farby na skle pod ktoru presvita drevo. Nie som odbornik ak si aj po tejto fotke myslis ze to nie je rucna praca som ochotny ti verit, mne sa ale vazne zda ze to na sklo niekto maloval

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Tak uz jsme se k tomu spolecne dopidili,kdyby ta ikonka byla na dreve,nebo i
na papire,tak by nekdo to rozbite sklo proste nahradil,ale ze je malovana na skle
tak ty praskliny proste musely zustat.Malovani nabozenskych motivu na sklo je
samostatna kapitola a v te se proslavili prosti umelci vetsinou ve vesnickych regionech,tady tu bych asi videl nekde na reckem ploostrove....100 eur,neni moc,
ale rozbite a chybejici sklo se nahradit neda,zkomletovat tu ovalnou listu a ram
hezky zrenovovat- mate atraktivni religiozni starozitnost..
Registrovaný uživatel
Maxmilian dakujem za snahu pomoct, predavat teraz nebudem, visi u mna a robi mi radost. Z tvojho prispevku sa mi zdalo ze o ikonach na skle nieco malo vies, ako by si odhadol vek?
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
tocomabyt napsal
z fotky to nieje zrejme:
su tie klince kovane, alebo moderne tovarenske (s okruhlou hlavou) ?

Hřebíky \klince\ jsou tovární výroby tedy 20. století, ani to dřevo mi nepřipadá nějak extra staré.
Registrovaný uživatel
Dakujem Tutle takze podla teba tiez skor zaciatok 20. stor, rozhodol som sa ti verit a suhlasim s tvojim urcenim :) je to asi jedine co mi ostava, nepoznam sposob ako sa dostat k inej informacii ktoru mozem povazovat za relevantnu uz som na google skusal snad vsetky pribuzne klucove slova a nic podobne som nenasiel.
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
Ještě zbývá udělat dendrochronologii. :)
Registrovaný uživatel
Ta skuma letokruhy stromov o veku dreva nam nepovie nic :P co tak spektralnu analyzu, nemate niekto doma spektralny analyzátor ?
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
Stredo napsal
Ta skuma letokruhy stromov o veku dreva nam nepovie nic :P co tak spektralnu analyzu, nemate niekto doma spektralny analyzátor ?


Ovšem, to bys musel část toho svého zázraku obětovat... Tak minimálně 2-3 gramy, které by se nechaly infračerveným zářením zuhelnit a poté spektrální analýzou stanovit obsah radioizotopů uhlíku, čímž získáme údaj o stáří s přesností +-50 let. Jdeš do toho, Stredo? :P

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Umění - obrazy » Urcenie obrazu - Sucast Ikonostasu?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1