Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Urcenie odznaku

Vykupminci.cz
Numisargo

Urcenie odznaku

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobry den prajem, po dlhej dobe som sa stretol s kamaratom, ktory mi venoval tohoto komunistu, chcel by som sa opytat za co sa udeloval tento odznak, bol to bezny odznak, alebo je to nieco cennejsie?Dakujem za informacie

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
Není to žádný komunistický odznak, je to profesní odznak hasiče či požárníka, čepicový. Tedy tuctový.
Registrovaný uživatel
ok, som o nieco mudrejsi :D
dakujem Altmann :)
_______________
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Není to žádný komunistický odznak, je to profesní odznak hasiče či požárníka, čepicový. Tedy tuctový.

A ta rudá hvězda symbolizuje co? Hasičskou stříkačku? :roll:
Registrovaný uživatel
Ještě bych upřesnil odpověď kolegy Altmanna, jedná se o čepicový odznak dobrovolných požárníků. Profesionální byly složkou pod MV a měli stejné čepicové odznaky jako například SNB. Tedy státní znak (pavézu) a příslušnou podložku pod odznak.
Moderátor
turtleoverhead napsal
Altmann napsal
Není to žádný komunistický odznak, je to profesní odznak hasiče či požárníka, čepicový. Tedy tuctový.

A ta rudá hvězda symbolizuje co? Hasičskou stříkačku? :roll:

Bolševik měl rudou hvězdu úplně všude, krom hajzlpapíru, neb to by bylo zneuctění! :mrgreen:
Moderátor
Pánové, zde řešíme (snad) jen faleristiku. Všeliké vylevy zleva či zprava já osobně nevítám. Hvězda za nic nemůže, konec konců měli ji američtí i japonští vojáci atd. etc,etc. Držme se faktů- Mimochodem já jsem jen monarchista a volič Koruny České.
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Altmann napsal
Není to žádný komunistický odznak, je to profesní odznak hasiče či požárníka, čepicový. Tedy tuctový.

A ta rudá hvězda symbolizuje co? Hasičskou stříkačku? :roll:


Fakt aj mna zmiatla ta cervena hviezda, vsak je to symbol..No odznaky nezbieram, cize som rad a este raz dakujem zucastnenym za infosky 8)
_______________
Registrovaný uživatel
Bože, kam až ta debata dospěla. Takové ubohé, rádobyvtipné dodatky nejsou na místě. Držme se faleristiky. Zdraví ČeFr- :roll: :roll:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Faleristika » Urcenie odznaku

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1