Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové poštovní známky » USA George Washington 1922 Rotary Press ???

Vykupminci.cz
Numisargo

USA George Washington 1922 Rotary Press ???

Moderátoři: Akir, ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý večer,
mám čtyřblok, zoubkování 11.
Postupoval jsem podle návodu
http://www.stormthecastle.com/stamp-collecting/articles/flat-plate-or-rotary-plate-stamps.htm
a chtěl bych se zeptat někoho, kdo dělá USA, jestli se může jednat o tzv. rotary press.
Nemyslím si, že bych našel nějaký poklad, stojím pevně nohama na zemi, spíš budu rád i za nějaký
návod, jak ostatní ověřují tento druh tisku.
A současně zdravím všechny filatelisty a přeji pěkný zbytek dne a pěknou neděli.
PS: To známku s ostříhanými rohy jsem mohl posunout o milimetřík níž, ale věřte, že to bylo peklo
to trefit :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím, rotary to být může, k určení by mělo stačit pravítko:
- flat print je menší, šířka 18,5-19 mm
- rotary je větší, šířka 19,5-20 mm
Registrovaný uživatel
Děkuji moc, během dneška to poměřím a nejpozději zítra dám vědět.
Registrovaný uživatel
Tak smůla :)
Šířka je 19 mm.
A ta srovnávací známka s ustřiženými rohy měla na šířku právě 18,5 mm, proto ten rozdíl. Ale aspoň jsem se něčemu přiučil...
Registrovaný uživatel
Teoreticky to může ještě být Sc.544 - rozměry obrazu 19x22,5, tam je dle Scott 2006 pro použitou známku cena ale už 3250 USD (kurzívou).
Registrovaný uživatel
Dnes večer prověřím
Moc děkuji za pomoc
Registrovaný uživatel
Tak je to 19 x 22 mm :(
Registrovaný uživatel
No co už. Kdybyste uvedl v profilu dočasně svůj email, poslal bych Vám odkaz na studijní materiál k tématu. Veřejně ho uvádět nechci, zřejmě by porušoval pravidla fóra.
Registrovaný uživatel
Nemec26ZAVINACseznam.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Světové poštovní známky » USA George Washington 1922 Rotary Press ???

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1