Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o bankovkách a chlubírna » V cem mate ulozenou sbirku?

Vykupminci.cz
Numisargo

V cem mate ulozenou sbirku?

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
V cem mate ulozenou sbirku? Pouzivate alba, nebo volne obaly. Jakou znacku? Jste s nimi spokojeni?

A zase zacnu :) Zatim mam vsechno v albech Compact fy. Safe (format trosku vesti nez A5) a zatim spokojenost. Zacinam se ale poohlizet po albu A4 na Ceskoslovensko, ma nekdo zkusenosti s alby fy. Importa?
Registrovaný uživatel
Zdravím,
ja používam v prevažnej miere Leuchtturm / Lighthouse - VARIO. Format 216 * 280 mm.
Nakúpil som ich raz vo väčšom počte za veľmi rozumnú cenu. Jedinú nevýhodu, ktorú som na nich našiel oproti listom, ktoré som dovtedy používal (priesvitné, obojstranné)bolo, že sa mi nezmestili veľké bankovky ako 5000 Kč 1920 na šírku, ale len na dĺžku na celý list.
Každopádne sa mi páčia tieto s tmavým podkladom viac ako priesvitné, nakoľko v nich bankovka viac vynikne. (aj keď niekomu môže vadiť, že nevidí druhú strany)

Obrázek vložený uživatelem

S ostatnými značkami nemám skúsenosti.
Registrovaný uživatel
Já mám bankovky uložené v čirých foliích A5 a uloženy dle světadílů do A5 šanonů. Zkoušel jsem i folie zavařovat, aby k bankovkám nebyl přístup, ale je to nepraktické - svou sbírku jsem převáděl do el. podoby a folie jsem musel zničit.
Registrovaný uživatel
prepáčte, že obnovujem dosť staré vlákno, ale nedá mi sa nepridať do diskusie :mrgreen: .

Dávam ich fólie na bankovky a potom do euroobalu A5 s výkresom (1 list stačí, nemusí byť prehnutý veľký) a potom do starého zakladača, čo sa doma povaľoval :)
Registrovaný uživatel
Používám albové listy formátu A4 od Importy v kombinaci s černými proložkami. Bankovka na tmavém podkladu lépe vynikne a dojem není rušen ostatními bankovkami, navíc jsou vidět obě strany bankovky. A musím podotknout, že k mé plné spokojenosti.
Registrovaný uživatel
climber28 napsal
Používám albové listy formátu A4 od Importy v kombinaci s černými proložkami. Bankovka na tmavém podkladu lépe vynikne a dojem není rušen ostatními bankovkami, navíc jsou vidět obě strany bankovky. A musím podotknout, že k mé plné spokojenosti.


a ty proložky kupuješ taky od nich? Taky o nich přemýšlím, dříve jsem je v jiném typu alba míval a vypádá to mnohem líp, ale nějak se mi nechce investovat, nehledě na to kolik to zabírá místa na víc :?
Registrovaný uživatel
-tom- napsal
climber28 napsal
Používám albové listy formátu A4 od Importy v kombinaci s černými proložkami. Bankovka na tmavém podkladu lépe vynikne a dojem není rušen ostatními bankovkami, navíc jsou vidět obě strany bankovky. A musím podotknout, že k mé plné spokojenosti.


a ty proložky kupuješ taky od nich? Taky o nich přemýšlím, dříve jsem je v jiném typu alba míval a vypádá to mnohem líp, ale nějak se mi nechce investovat, nehledě na to kolik to zabírá místa na víc :?


Původně jsem uvažoval o originál proložkách, ale nakonec jsem zvolil variantu euroobal s vloženým listem černého papíru. 100 kusů takto vyjde asi na 150 korun
Moderátor
ejha hrozi poskodenie bankoviek ked je to ulozene za obycajnym euroobalom...
_______________
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
ejha hrozi poskodenie bankoviek ked je to ulozene za obycajnym euroobalom...


babygulka - ak som to správne pochopil, tak bankovky sú v originál priesvitnom (čírom) obale a medzi nimi sú euroobaly s vloženým čiernym listom. Takže bankovka sa s euroobalom nedotýka.
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
ejha hrozi poskodenie bankoviek ked je to ulozene za obycajnym euroobalom...

nie je to uložené, len čisto za ním, používam také obaly na bankovky (len pre ilustráciu dávam tento link ako vyzerá).
Registrovaný uživatel
Brett napsal
babygulka napsal
ejha hrozi poskodenie bankoviek ked je to ulozene za obycajnym euroobalom...


babygulka - ak som to správne pochopil, tak bankovky sú v originál priesvitnom (čírom) obale a medzi nimi sú euroobaly s vloženým čiernym listom. Takže bankovka sa s euroobalom nedotýka.


Ano, je to přesně tak, jak praví Brett. Bankovky jsou uloženy v originál albových listech Importa a mezi jednotlivými albovými listy je vždy vložena proložka sestávající z euroobalu v němž je list černého papíru. Ale je fakt, že už jsem několikrát uvažoval o tom, jestli je to pro bankovky úplně bezpečné.
« Poslední úpravu provedl(a) climber28 v 10. 2. 2012, 17:53. »
Moderátor
dik Brett za upresnenie! tak je to OK, ked ich davas do tych HP obalov tak nic som nepisal :-)
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pokec o bankovkách a chlubírna » V cem mate ulozenou sbirku?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1