Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antikvariát » Válečné zápisky, deníky z I. sv. války

Vykupminci.cz
Numisargo

Válečné zápisky, deníky z I. sv. války

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Měl bych vážný zájem o autentické válečné deníky a zápisky z I. světové války.
Budu rád za každou vaši nabídku.
Nabízím cenu od 5.000 - 10.000,- Kč, samozřejmě záleží na rozsahu a stavu deníku.

Dejte mi vědět na mail paolllino@seznam.cz

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zabudol si tam pridať jednu nulu nakoniec ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
Zabudol si tam pridať jednu nulu nakoniec ;)


Tomu moc nerozumím? :shock:

Válečné deníky sbírám a cena odpovídá nabídce.
Registrovaný uživatel
Paolllino napsal
jano7B9 napsal
Zabudol si tam pridať jednu nulu nakoniec ;)


Tomu moc nerozumím? :shock:

Válečné deníky sbírám a cena odpovídá nabídce.
Myslím, že Vaše cena odpovídá a je solidní a ono hodně záleží na tom, kdo válečný deník napsal jestli známá osobnost, nebo neznámý autor. Dost si deníky psali naši legionáři a jsou to zajímavé zápisky, jeden jsem četl ... dost hustý, jak říká klasik. Jano jen dotaz máš nějaké odkazy na aukce deníků, abys k ceně co sem dal zakladatel mohl přiřadit ještě jednu nulu ? To totiž vypadá, jako bys chtěl zakladatele vlákna označit za podvodníka a myslím, že neprávem .... A ještě dotaz kolik jsi těch deníků měl v ruce , že jsi takový odborník ??? Ty prostě musíš každého jen a jen kádrovat :'( :|
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 12. 7. 2016, 19:53. »
Registrovaný uživatel
Neboj , mal som ich v ruke niekoľko kmotr. A mal aj ponuky. Nemusíš mať obavy a kľudne spavaj ;)
Paolllino - cena odpovida nabidce? Tak veľa stastia
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Také záleží na tom kdo ho prodává, já bych deník svého dědečka neprodal ani za těch sto tisíc. ;)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Také záleží na tom kdo ho prodává, já bych deník svého dědečka neprodal ani za těch sto tisíc. ;)
Já taky ne. No slyšel jsem, že se ty deníky sbírají a někteří sběratelé je vydávají knižně. Nevím co na to říkají případná autorská práva a jak je to ošetřené po těch cca 100 letech. Ale tedy, že by za to někdo dal 50 000 - 100 000 Kč, jak píše Jano .. to se mi fakt nezdá a třeba u autora deníku, který je sice známý jménem, ale vlastně úplně neznámý ??? Neříkám, kdyby ten deník patřil nějakému významnému legionáři, nebo tak něco ale stejně 50 - 100 000 Kč není to nějak přemrštěné ta cena ?
Registrovaný uživatel
kmotr napsal
turtleoverhead napsal
Také záleží na tom kdo ho prodává, já bych deník svého dědečka neprodal ani za těch sto tisíc. ;)
Já taky ne. No slyšel jsem, že se ty deníky sbírají a někteří sběratelé je vydávají knižně. Nevím co na to říkají případná autorská práva a jak je to ošetřené po těch cca 100 letech. Ale tedy, že by za to někdo dal 50 000 - 100 000 Kč, jak píše Jano .. to se mi fakt nezdá a třeba u autora deníku, který je sice známý jménem, ale vlastně úplně neznámý ??? Neříkám, kdyby ten deník patřil nějakému významnému legionáři, nebo tak něco ale stejně 50 - 100 000 Kč není to nějak přemrštěné ta cena ?



Deníky sbírám několik let a cena se pohybuje od 2.000,- Kč - 10.000,- Kč.
Nejdražší deník jsem koupil za 12.000,- Kč.

Jano opravdu blábolí nesmysly. Myslím, že je to také sběratel, který prostě chce zkazit moji seriózní nabídku. Nic víc nic míň. :|
Registrovaný uživatel
No Paolllino třeba mu křivdíš a koupí nějaký tvůj deník ze sbírky. Nějaký mu nabídni ,když tak mu dáš slevu (přimlouvám se za něj)... já myslím když mu nějaký , který má cenu 100 000 Kč nabídneš za dvacku, tak to vezme všemi deseti :D No mám stejný pocit, jako ty a proto jsem reagoval. Mám dva kamarády, jeden dělá první válku a ten má celé pozůstalosti, deníky , metály, fotoalba,uniformy ... druhý dělá druhou válku a k tomu sbírá taky tyto věci a specializuje se na německou armádu a to i bojová vozidla. Deníky má originál a má je přeloženy do češtiny a ty překlady fakt stály prdu to je pravda. Oběma jsem volal a říkal jim ty ceny od 50 000 Kč - 100 000 za deník, které tady určil Jano .... no oba si ťukali na čelo :D
Registrovaný uživatel
Ale abych nebyl vůči Janovi nespravedlivý, tak mi říkali, že pokud to bude deník známé osobnosti první i druhé války, tak samozřejmě jde o unikát a tam ta cena bude jiná. Ale normální deníky obyčejných vojáků, i když zajímavé se pohybují v těch cenách zhruba, jak jsi uvedl. No Možná to Jano osvětlí, jak to myslel s tou cenou 50 - 100 000 Kč. Jano neber to jako útok na tebe , ale myslím, že meleš trus :D
Moderátor
Deníky mají především morální hodnotu pro rodinu. Pokud takový deník někdo zpracuje a vydá knihu to je to, co na našem trhu chybí, pár pokusů a celkem úspěšných již bylo realizováno. Ale známe i válečnou poezii F. Šrámka i dalších renomovaných umělců. Výtečný je E.E. Kisch se svoji knihou : "Vojákem pražského sboru" I. vydání. Případně Kopta se svoji prací 3. rota a další.Rád se k tomu vracím. No, ale asi takto. Zde se dohadujete o ceně a to je hrozně relativní. Tyto věci se nedají ocenit. Řekl bych, že právě deník obyčejného vojáka, který popisuje válku ze svého pohledu je zajímavější, než memoáry generality. Ale zbytečně jsem se rozpovídal. Zde je jasný důkaz proč nelze něco jen tak lehce ocenit ani zde, ani ve faleristice. Mnohdy rodiny deník daruje zdarma a jediná podmínky je vydání knížky. Tak já tedy to handrkování, rádoby odborné posuzování považuji trochu za "kach". Panu kolegovi fandím pokud to neuloží a zpracuje na novelu bych to já klidně dal zdarma. 8)
Registrovaný uživatel
Tomuto samozřejmě rozumím a souhlasím Altmanne. Ale tím odhadem ceny 50 - 100 000 Kč se může stát, že takový deník někdo má a Paollinimu by ho prodal, ale když se dověděl , že Paolllini nabízí 5000 Kč až 10 000 Kč, tak si řekne týýý brďo já můžu dostat přinejmenším 50 000 Kč a je to naprostý nesmysl. Tím pádem bude prodávající ve vidině strašných peněz hledat kupce do smrti :D Já bych samozřejmě po svém předkovi nic neprodal, ale jsou lidé kteří s tím nemají problém a když jim tady někdo řekne tak nesmyslnou cenu až 100 000, tak budou poškozeny obě dvě strany --- prodávající neprodá nikdy a sběratel nic nekoupí , přitom jsou to právě sběratelé , kteří zachovávají staré věci pro příští generace. On ten deník tam bude za 50 000 neprodejných ležet 20 let (po dnešním prodejci) a přijde nová generace, která ten deník bez skrupulí vyhodí do popelnice, kdežto sběratel to zachová , já myslím, že tím odhadem 50 - 100 000 Kč dělá Jano sběratelství medvědí službu, pokud to není záměr, jak Paollini nastínil, což si myslím i já.... Tomu Altmanne taky určitě rozumíte , ne ?
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 13. 7. 2016, 10:51. »
Moderátor
Já jasem napsal jen svůj názor, nepotřebuji vysvětlivky, není to o Altmannovi, ale o cenové relaci něčeho a jak se zdá zlobě i závisti někoho. Více se vyjadřovat netřeba.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Já jasem napsal jen svůj názor, nepotřebuji vysvětlivky, není to o Altmannovi, ale o cenové relaci něčeho a jak se zdá zlobě i závisti někoho. Více se vyjadřovat netřeba.
Já vím jak to myslíte. Ale není to o mé ...zlobě ..., já Jana samozřejmě nemusím to se ví , ale má reakce byla jen k reálné ceně deníků, která se opravdu špatně určuje (vím, že Vy nepotřebujete vysvětlivky, ale je to i pro ostatní). Já můžu mít metál po dědečkovi , který bych neprodal za 100 000 Kč , protože moje cena je citová ... ale pokud bych byl špatný potomek a nedělalo by mi problém něco prodat, tak cenu 100 000 Kč jen proto, že je po mém dědečkovi by asi sběratel těžko dal , když má třeba cenu 1500 Kč. Moje cena je pocitová, ale reálná sběratelská je jinde. No a stejné je to se vším i s předmětnými deníky, poptávka a nabídka . Teď ... závist .... to se netýká mé osoby ...
Registrovaný uživatel
kmotr napsal
Tomuto samozřejmě rozumím a souhlasím Altmanne. Ale tím odhadem ceny 50 - 100 000 Kč se může stát, že takový deník někdo má a Paollinimu by ho prodal, ale když se dověděl , že Paolllini nabízí 5000 Kč až 10 000 Kč, tak si řekne týýý brďo já můžu dostat přinejmenším 50 000 Kč a je to naprostý nesmysl. Tím pádem bude prodávající ve vidině strašných peněz hledat kupce do smrti :D Já bych samozřejmě po svém předkovi nic neprodal, ale jsou lidé kteří s tím nemají problém a když jim tady někdo řekne tak nesmyslnou cenu až 100 000, tak budou poškozeny obě dvě strany --- prodávající neprodá nikdy a sběratel nic nekoupí , přitom jsou to právě sběratelé , kteří zachovávají staré věci pro příští generace. On ten deník tam bude za 50 000 neprodejných ležet 20 let (po dnešním prodejci) a přijde nová generace, která ten deník bez skrupulí vyhodí do popelnice, kdežto sběratel to zachová , já myslím, že tím odhadem 50 - 100 000 Kč dělá Jano sběratelství medvědí službu, pokud to není záměr, jak Paollini nastínil, což si myslím i já.... Tomu Altmanne taky určitě rozumíte , ne ?


Přesně jak píšeš, nejsem překupník, ale sběratel, který chce deníky zachovat pro příští generace. Hodně lidí již nemá vztah k těmto věcem a raději je vyhodí.
Málo kdo je v dnešní době dá zadarmo do muzea, proto ta nabídka. Setkal jsem se již s několika případy, kdy o deníky svých předků neměli další pozůstali (další generace) v přímé linii zájem, protože je to nezajímá.
Myslím, že je to stašná škoda, protože je to naše historie čím naši předkové tehdy prošli.
Registrovaný uživatel
Paolllino napsal
kmotr napsal
Tomuto samozřejmě rozumím a souhlasím Altmanne. Ale tím odhadem ceny 50 - 100 000 Kč se může stát, že takový deník někdo má a Paollinimu by ho prodal, ale když se dověděl , že Paolllini nabízí 5000 Kč až 10 000 Kč, tak si řekne týýý brďo já můžu dostat přinejmenším 50 000 Kč a je to naprostý nesmysl. Tím pádem bude prodávající ve vidině strašných peněz hledat kupce do smrti :D Já bych samozřejmě po svém předkovi nic neprodal, ale jsou lidé kteří s tím nemají problém a když jim tady někdo řekne tak nesmyslnou cenu až 100 000, tak budou poškozeny obě dvě strany --- prodávající neprodá nikdy a sběratel nic nekoupí , přitom jsou to právě sběratelé , kteří zachovávají staré věci pro příští generace. On ten deník tam bude za 50 000 neprodejných ležet 20 let (po dnešním prodejci) a přijde nová generace, která ten deník bez skrupulí vyhodí do popelnice, kdežto sběratel to zachová , já myslím, že tím odhadem 50 - 100 000 Kč dělá Jano sběratelství medvědí službu, pokud to není záměr, jak Paollini nastínil, což si myslím i já.... Tomu Altmanne taky určitě rozumíte , ne ?


Přesně jak píšeš, nejsem překupník, ale sběratel, který chce deníky zachovat pro příští generace. Hodně lidí již nemá vztah k těmto věcem a raději je vyhodí.
Málo kdo je v dnešní době dá zadarmo do muzea, proto ta nabídka. Setkal jsem se již s několika případy, kdy o deníky svých předků neměli další pozůstali (další generace) v přímé linii zájem, protože je to nezajímá.
Myslím, že je to stašná škoda, protože je to naše historie čím naši předkové tehdy prošli.
Prozradím Ti tajemství... před cca 5ti lety jsem jel kolem domu a lidi vyklízeli starý dům a vyhazovali věci do kontejneru. No musel jsem zastavit určitě to znáš to prostě jinak nejde, když jsi postižený starými krámy. Kamaráde já s jejich svolením vytahal tři psané deníky legionáře, fotky (300 kusů) a byly tam metály i s dekrety !!!!! No a celé jsem to daroval tomu kamarádovi, já myslel že se vyprsí, když jsem mu to dával :D Je neskutečný co vše NEZNALÍ lidé vyhodí ..... Jo a kámošovi jsem to fakt daroval a pak jsem se málem vyprsil já, když mi za půl roku přivezl pendlovky , ale atyp secesi což je teda sběratelská lahůdka pro mne. Jo a uniformu stihli spálit :D
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 13. 7. 2016, 11:43. »
Registrovaný uživatel
kmotr napsal
Paolllino napsal
kmotr napsal
Tomuto samozřejmě rozumím a souhlasím Altmanne. Ale tím odhadem ceny 50 - 100 000 Kč se může stát, že takový deník někdo má a Paollinimu by ho prodal, ale když se dověděl , že Paolllini nabízí 5000 Kč až 10 000 Kč, tak si řekne týýý brďo já můžu dostat přinejmenším 50 000 Kč a je to naprostý nesmysl. Tím pádem bude prodávající ve vidině strašných peněz hledat kupce do smrti :D Já bych samozřejmě po svém předkovi nic neprodal, ale jsou lidé kteří s tím nemají problém a když jim tady někdo řekne tak nesmyslnou cenu až 100 000, tak budou poškozeny obě dvě strany --- prodávající neprodá nikdy a sběratel nic nekoupí , přitom jsou to právě sběratelé , kteří zachovávají staré věci pro příští generace. On ten deník tam bude za 50 000 neprodejných ležet 20 let (po dnešním prodejci) a přijde nová generace, která ten deník bez skrupulí vyhodí do popelnice, kdežto sběratel to zachová , já myslím, že tím odhadem 50 - 100 000 Kč dělá Jano sběratelství medvědí službu, pokud to není záměr, jak Paollini nastínil, což si myslím i já.... Tomu Altmanne taky určitě rozumíte , ne ?


Přesně jak píšeš, nejsem překupník, ale sběratel, který chce deníky zachovat pro příští generace. Hodně lidí již nemá vztah k těmto věcem a raději je vyhodí.
Málo kdo je v dnešní době dá zadarmo do muzea, proto ta nabídka. Setkal jsem se již s několika případy, kdy o deníky svých předků neměli další pozůstali (další generace) v přímé linii zájem, protože je to nezajímá.
Myslím, že je to stašná škoda, protože je to naše historie čím naši předkové tehdy prošli.
Prozradím Ti tajemství... před cca 5ti lety jsem jel kolem domu a lidi vyklízeli starý dům a vyhazovali věci do kontejneru. No musel jsem zastavit určitě to znáš to prostě jinak nejde, když jsi postižený starými krámy. Kamaráde já s jejich svolením vytahal tři psané deníky legionáře, fotky (300 kusů) a byly tam metály i s dekrety !!!!! No a celé jsem to daroval tomu kamarádovi, já myslel že se vyprsí, když jsem mu to dával :D Je neskutečný co vše NEZNALÍ lidé vyhodí ..... Jo a kámošovi jsem to fakt daroval a pak jsem se málem vyprsil já, když mi za půl roku přivezl pendlovky , ale atyp secesi což je teda sběratelská lahůdka pro mne. Jo a uniformu stihli spálit :D


Ano, právě že to znám!!! :twisted:
Pozůstalí se s tím prostě nemažou a vše vyhodí jako starou smradlavou "veteš" a tím zničí autentické vzpomínky lidí (vojáků).
Taky jsem zachraňoval veci z kontejneru. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Jo Paolllino my i další sběratelé máme tzv. kontejnerovou nemoc, je nevýlečitelná naštěstí není asi smrtelná, ale bohužel je vysoce nakažlivá :D
Registrovaný uživatel
Mam pár zapisnikov, keby to bol písal nejaký generál alebo ozaj nejaká významná vojenská osobnosť tak tam tá cena môže byť ale takto.......😁
Registrovaný uživatel
Pěkný den, sháním deník svého předka Jana Trantiny z italské fronty 1. světové války. Před asi 30 lety se ztratil zřejmě přičiněním jedněch příbuzných. Říkám si, jestli se nedostal k nějakému sběrateli, za zkoušku tu nic nedám. Zaplatím za odkup, případně alespoň za kopii.
Moderátor
turtleoverhead napsal
Také záleží na tom kdo ho prodává, já bych deník svého dědečka neprodal ani za těch sto tisíc. ;)

Bohužel není známo, že by děda něco takového, jako je psaní deníku, učinil.
Registrovaný uživatel
paveltra napsal
Pěkný den, sháním deník svého předka Jana Trantiny z italské fronty 1. světové války. Před asi 30 lety se ztratil zřejmě přičiněním jedněch příbuzných. Říkám si, jestli se nedostal k nějakému sběrateli, za zkoušku tu nic nedám. Zaplatím za odkup, případně alespoň za kopii.


Dal jsem si práci a prošel jsem cca 50 deníků a zápisníků, které mám ve sbírce a bohužel na jméno pana Jana Tratiny jsem nenarazil. Mám ale deníky, které majitel neoznačil svým jménem, ale to je potom těžké dohledat autora zápisků.....

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Antikvariát » Válečné zápisky, deníky z I. sv. války

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1