Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Varianta 1 kčs 1946

Vykupminci.cz
Numisargo

Varianta 1 kčs 1946

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Rád bych se s váma podělil o obrázek 2 kusů 1 korun z roku 1946, u kterých má být rozdíl ve tvaru raženého letopočtu. Konkrétně u číslice 4, ale podle mě jsou odlišné všechny číslice. Nejvíce asi šestka). Byl bych rád, kdyby mi to někdo potvrdil eventuelně opravil. Třeba se tento obrázek bude hodit někomu, koho tyto drobné odlišnosti zajímají. Také jsem si všiml, že rozdíl mezi těmito mincemi není jen v letopočtu, ale i vroubkování. Přirovnal bych to k české 10 Kč 1996 a 20 haléři 1996 (mechanické a elektroerozivní)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
cisla su ine, a vroubkovani sa mi zda rovnake, len viac zodrate obehom
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
myslim, ze vroubkovani je fakt jiny. Je takhle pravidelny po celym obvodu mince na obou stranach.
Registrovaný uživatel
A ta mince nahore je taky asi o 1 desetinu milimetru mensi v prumeru..
Registrovaný uživatel
z 10 minci co som prezrel mali 3 kusy drobne odchylky v letopocte . hlavne cisla 4 a 6 .
a dokonca boli ine ako mas ty na foto :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
tak si říkám, zda se chystáte v pitomostech předhonit filatelii nebo co jiného, neboť při velkých nákladech se drobné detaily někdy nepatrně odlišují, ale je to zanedbatelné a v tomto mini rozsahu nezajímavé...
Sběratelsky zajímavé jsou pouze významné odchylky dobře viditelné a ne pouze při mnohonásobném zvětšení.
Moderátor
uz se to tady pred casem resilo, neco k tomu psal ambrosius:
ambrosius napsal
Zjistil jsem, že něco k tomu je součástí Sběratelské zprávy HK č.123/2008 str. 73-4.
Ty, ale bohužel nemám. Nenajde se dobrá duše?

Rád bych přehrabal to kilo kaček z roku 1946 a nějaké varianty pohledal, jenom bych rád věděl co.
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
uz se to tady pred casem resilo, neco k tomu psal ambrosius:


Tak tak.. Článek se mi díka Pavlovi podařilo získat. Byly zde popsány čtyři varianty a autor nevylučoval další. Při tom nákladu není divu.

Upřímně řečeno jsem tomu věnoval celý večer a zjistil, že to nemá smysl řešit. Těch drobných odchylek je tolik a jak psal Dráček.. nebudeme v pitomostech předhánět filatelisty ;)
Registrovaný uživatel
A myslíš že by byl možnej nějakej sken toho článku?
Registrovaný uživatel
dracom napsal
A myslíš že by byl možnej nějakej sken toho článku?


Pošli mail ..

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše mince » Varianta 1 kčs 1946

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1