Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poptávka a nabídka mincí » Vaše dobré rady a mince pre môj zámer

Vykupminci.cz
Numisargo

Vaše dobré rady a mince pre môj zámer

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Niekoľko dní som si ako nováčik tuna, prezeral Vaše diskusie a došiel som k názoru, že sú tu ľudia, ktorí by mi mohli pomôcť s mojím zámerom. Plánujem v budúcnosti zriadiť malé múzeum s kaviarničkou. Súčasťou expozície mimo iného by bola aj výstava mincí, moja predstava: uhorské mince arpádovcami počínajúc a habsburské mince od Ferdinanda I- Leopolda I. Neskôr, podľa financii, rozšíriť možno aj na skoršie obdobie.
Moja predstava: zozbierať menej hodnotné mince, bežné mince, medzi ktorými sa občas objavuje aj raritná minca a to tak, aby daná zbierka uchovávala približne svoju hodnotu.
K tomuto, iste dostatočne naivnému plánu, by mi mohli pomôcť Vaše triezve ponuky mincí, rady a upozornenia . Takže som náramne zvedavý na Vaše reakcie ;)
Registrovaný uživatel
mne sa Váš nápad páči, do takej kaviarne by som určite prišiel na kávu ...
Registrovaný uživatel
myslím že máte dosť "bláhovú" predstavu, že tu tie mince zoženiete.
Jednoduchšie to budete mať, keď si v nejakej aukcii vydražíte celú zbierku alebo skupinu muncí v horšom stave, záleží na financiách.
Prípadne sem napíšte, mám na to cca 5000 Eur a chcem 200 mincí zhruba v tej cene.
Takto nik nevie čo chcete, pojem "mince od Ferdinanda I- Leopolda I" je neskutočne široký.
Na výstavku do múzea by mohli ísť trebárs aj mince z jednej strany poškodené, ich cena je nízka ale zas sa ich hodnota nezhodnocuje, jedine keby boli zlaté.
Registrovaný uživatel
podla mna by si tam potreboval vela mincí, nakolko mince su rôzneho priemeru, a druha vec je dizajn kaviarne a musíš mat nejaky projekt vypracovaní a tak dalej a tak dalej, to je na dlho ale držím palce!
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
myslím že máte dosť "bláhovú" predstavu, že tu tie mince zoženiete.
Jednoduchšie to budete mať, keď si v nejakej aukcii vydražíte celú zbierku alebo skupinu muncí v horšom stave, záleží na financiách.
Prípadne sem napíšte, mám na to cca 5000 Eur a chcem 200 mincí zhruba v tej cene.
Takto nik nevie čo chcete, pojem "mince od Ferdinanda I- Leopolda I" je neskutočne široký.
Na výstavku do múzea by mohli ísť trebárs aj mince z jednej strany poškodené, ich cena je nízka ale zas sa ich hodnota nezhodnocuje, jedine keby boli zlaté.


Pozrite sa, nemusí byť tá zbierka do týždňa celá, ani nebude. Kĺudne nech sa to zbiera aj roky, medzitým sa niečo môže predať, kúpiť. Raz za čas potrebujete osloviť zákazníka, že pribudlo niečo nové. Proste sa sem nejdem hrať na klasického zberateľa, chcem urobiť čosi ako atrakciu a zároveň nech to má uchovanú hodnotu. Voľba padla na historické obdobie, ktoré ma ako laika oslovuje najviac a má spojitosť s pamiatkami v regione. Prvotná investícia môže byť 5.000 € cca. No neberiem to tak, že niečo kúpim a skončilo to. Chcem aby sa to vyvíjalo...........
Registrovaný uživatel
Mince od Ferdinanda I. po Karola VI. som pôvodne chcel zbierať aj ja. JE to ale neskutočne veľký záber. Takáto zbierka sa dá urobiť trebárs tak, že si navrhnete platá pre 9-10 panovníkov, kde si určíte : od Ferdinanda II. chcem , Toliar ,1/2 toliar, 1/4 toliar, groš, denár, obol a podľa priemeru navrhnete plato.
Leopold I. už má toho viac tak si zas dáte urobiť iné plato. Na začiatok to trebárz naplníte z dvoch tretín a aby to bolo teda pre zákazníkov zaujímavé, musíte to trebárs raz za týždeň niečím doplníť, prípadne im aj niečo predať.
Ak by ste chcel niečo také urobiť, som ochotný Vám s tým naplnením plát a výrobou pomôcť.
O arpádovcoch a starších minciach nemám prehľad.
Registrovaný uživatel
tomos napsal
podla mna by si tam potreboval vela mincí, nakolko mince su rôzneho priemeru, a druha vec je dizajn kaviarne a musíš mat nejaky projekt vypracovaní a tak dalej a tak dalej, to je na dlho ale držím palce!

Nemusia tam byť všetky mince, veď sa to ani nedá, no položme si otázku:" Kde na Slovensku, v ktorom múzeu, pamiatke ste natrafili na solídnu zbierku historických mincí?". Mám za to, že aj priemerný turista ocení určitý prierez napr. obdobím Habsburgovcov na tróne.
Pre zámer je k dispozícii cca. 500 ročný meštiansky dom plný pôvodných klenieb atd...
Registrovaný uživatel
re:dula77
Ďakujem za konštruktívny príspevok, určite sa na Vás v tejto veci budem obracať, aj vzhľadom na Vaše príspevky v histórii tuna :-)
Registrovaný uživatel
tak čo sa tíka muzeí tam to je otazne vela vecí nemaju v depozitoch ale to nechajeme tak, ked tak rozmýšlam mate 500ročny dom a čo nato pamiatkarsky urad?
Registrovaný uživatel
re:tomos
tých meštianských domov je tu neúrekom a áno, je to pamiatková zóna. Vo väčšine domov sú kadejaké obchodíky, lekáreň, aj kaviareň, dokonca aj krčma V. cenová :-).....čo je faakt na pováženie. No ale ako inak? Slovensko
Registrovaný uživatel
čo by mali na to pamiatkári hovoriť? Kým nezbúra klenbu alebo neurobí neadekvátny zásah z vonku do fasády tak asi nič.
Registrovaný uživatel
Na budúci týždeň sem dám fotky nejakých mincí, ktoré som už kúpil, sú medzi nimi aj toliare: Ferdinand I, Ferdinand II, Ferdinand III, Leopold I., F. Rákoczi II 1/2 toliar........boli to drahšie kusy, tak som fakt zvedavý, či a ako veľmi som sa obabral :-)
Registrovaný uživatel
Thurzo napsal
Niekoľko dní som si ako nováčik tuna, prezeral Vaše diskusie a došiel som k názoru, že sú tu ľudia, ktorí by mi mohli pomôcť s mojím zámerom. Plánujem v budúcnosti zriadiť malé múzeum s kaviarničkou. Súčasťou expozície mimo iného by bola aj výstava mincí, moja predstava: uhorské mince arpádovcami počínajúc a habsburské mince od Ferdinanda I- Leopolda I. Neskôr, podľa financii, rozšíriť možno aj na skoršie obdobie.
Moja predstava: zozbierať menej hodnotné mince, bežné mince, medzi ktorými sa občas objavuje aj raritná minca a to tak, aby daná zbierka uchovávala približne svoju hodnotu.
K tomuto, iste dostatočne naivnému plánu, by mi mohli pomôcť Vaše triezve ponuky mincí, rady a upozornenia . Takže som náramne zvedavý na Vaše reakcie ;)



Jistě by to byla krásná představa, ale naprosto nerealistická o to z mnoha důvodů.
Bylo by naivní, někde věřejně vystavovat mince, protože by Vás hodně rychle někdo vykradl.
Mince nejsou pouhé zboží, ale měly by hlavně plnit roli záliby, která bude potřebovat mnoho znalostí z nejrůznějších oborů.
Na velmi široký záběr, který zde presentujete byste potřeboval spoustu peněz.
Závěrem. Jestli Vás mince uchvátily, staňte se regulérním sběratelem, se všemi, z toho vyplývajícími náležitostmi.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
ako napad to neni zlý ale to je na dlho..., to je môj uhol pohladu, ked mate peniaze nato tak to urobte.
Registrovaný uživatel
Citovat
K tomuto, iste dostatočne naivnému plánu, by mi mohli pomôcť Vaše triezve ponuky mincí, rady a upozornenia . Takže som náramne zvedavý na Vaše reakcie ;)


Ktoré mesto - mestečko to bude?
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Thurzo napsal
Niekoľko dní som si ako nováčik tuna, prezeral Vaše diskusie a došiel som k názoru, že sú tu ľudia, ktorí by mi mohli pomôcť s mojím zámerom. Plánujem v budúcnosti zriadiť malé múzeum s kaviarničkou. Súčasťou expozície mimo iného by bola aj výstava mincí, moja predstava: uhorské mince arpádovcami počínajúc a habsburské mince od Ferdinanda I- Leopolda I. Neskôr, podľa financii, rozšíriť možno aj na skoršie obdobie.
Moja predstava: zozbierať menej hodnotné mince, bežné mince, medzi ktorými sa občas objavuje aj raritná minca a to tak, aby daná zbierka uchovávala približne svoju hodnotu.
K tomuto, iste dostatočne naivnému plánu, by mi mohli pomôcť Vaše triezve ponuky mincí, rady a upozornenia . Takže som náramne zvedavý na Vaše reakcie ;)



Jistě by to byla krásná představa, ale naprosto nerealistická o to z mnoha důvodů.
Bylo by naivní, někde věřejně vystavovat mince, protože by Vás hodně rychle někdo vykradl.
Mince nejsou pouhé zboží, ale měly by hlavně plnit roli záliby, která bude potřebovat mnoho znalostí z nejrůznějších oborů.
Na velmi široký záběr, který zde presentujete byste potřeboval spoustu peněz.
Závěrem. Jestli Vás mince uchvátily, staňte se regulérním sběratelem, se všemi, z toho vyplývajícími náležitostmi.


Ďakujem za príspevok.
- ako máte zabezpečenú vlastnú zbierku? Je poistená? Ozaj ľudia, máte nejak poistené svoje zbierky? Možno Evropa1 naráža na to, že ako anonymný zberateľ má predsa len kľudný spánok ohľadne svojich mincí, ale čert nikdy nespí, ako sa u nás hovorí.
Na argument, že mince by mali hlavne plniť funkciu hobby odpovedám, že si to nemyslím. Možno tu niekto z Vás vlastní naozajstnú sakra zbierku, nikdy nikoho nenapadlo túto zbierku ponúknuť do expozície napr. múzeu? Za odplatu samozrejme. Povedzme, že Vaše mince by mohli niečo zarobiť súbežne s Vašou zberateľskou aktivitou.Teraz iba fabulujem, ale ked vedia amíci urobiť atrakciu z hociakej blbosti?
"Spousta penez"- odhadujem, že mnohí z Vás na tomto fóre majú v minciach kopec peňazí. Ja neuvažujem o absolútne dokonalej, jedinečnej zbierke. Nikde ani nieje napísané, že som povinný do takej zbierky dať celý majetok. Čo znesiem, nech tam je, čo sa nedá tam nebude...
Registrovaný uživatel
S poistením je asi dosť problém. Ale možno by to šlo poistiť ako súčasť zariadenia a výzdoby kaviarne. Napojiť na to internetovú stránku s e-shopom, a vzácnejšie mince mať v banke. Nad internetovým obchodom rozmýšľam už dlhšie, len mi nie je jasné ako je to s daňami.
Registrovaný uživatel
pokud člověk není anonymní (jde to vůbec?), tak pojištění a banka mi přijde jak nezbytnost...
Moderátor
Thurzo napsal
....Možno tu niekto z Vás vlastní naozajstnú sakra zbierku, nikdy nikoho nenapadlo túto zbierku ponúknuť do expozície napr. múzeu? Za odplatu samozrejme. Povedzme, že Vaše mince by mohli niečo zarobiť súbežne s Vašou zberateľskou aktivitou.Teraz iba fabulujem, ale ked vedia amíci urobiť atrakciu z hociakej blbosti?


osobne si myslim, ze napad s kavarnou je zajimavy (ale minimalne bych to rozsiril o vinarnu). mrknete se napr., jak maji udelanou expozici v Tabore (ta vitrina je oboustranna). pokud by se to udelalo v mensim mnozstvi a rozsahu, asi by to tolik drazdit nemuselo (i kdyz jsou i pitomci, ktere by to ke zcizeni lakalo tak jako tak)

je otazka, zda by pak nebylo lepsi vystavovat galvanicke kopie ci pekne a kvalitne udelane reprodukce a zvetseniny (napr. na uherske denary je potreba se divat hodne z blizka a mnozi na to i tak potrebuji lupu)

jen pro Vasi informaci - prestoze se v posledni dobe dostava enormni mnozstvi nalezu pres cerny trh ke sberatelum (a to stale i u vas v SR, i kdyz si Vasi zakonodarci mysli, ze to chytre vyresili), v muzeich je stale takova spousta materialu z minulosti, ze by nejenze nad Vasi nabidkou kazde muzeum ohrnulo nos, ale jeste by to pro ne byla obtiz (urcite by za ni nezaplatilo, ale kdybyste jim to nutil, kopnou to v pytly nekde pod regal do depozitare). nejsou lide, aby nalezy stare desitky let zpracovali. Napr. v Brne byla dokonce sice zastarala, ale jinak velmi hezka numismaticka expozice zrusena (!!!) a misto ni nainstalovano nake strevo ci jiny pajsl ci otvor, jako pocta Gregoru Mendelovi (ktery uz sve muzeum ma o kilometr dal). asi nekomu prisly mince malo atraktivni a malo vydelavajici. a predrazena kavarna primo v arealu muzea je btw. taky...

shrnuto - dobre umysly a napady jeste neznamenaji, ze je stejne oceni i okoli. lecky se k tomu da rici bohuzel. do te brnenske expozice asi taky chodilo malo lidi (podle manazera). ono tam totiz nebyly vsechny mince "pulkilometrove, nekolikatunove a zlate". byl tak prave hezky prurez.
Registrovaný uživatel
Thurzo napsal
Ďakujem za príspevok.
- ako máte zabezpečenú vlastnú zbierku? Je poistená? Ozaj ľudia, máte nejak poistené svoje zbierky? Možno Evropa1 naráža na to, že ako anonymný zberateľ má predsa len kľudný spánok ohľadne svojich mincí, ale čert nikdy nespí, ako sa u nás hovorí.


Sbírka se samozřejmě nechá pojistit, ale pak byste musel splnit nemálo, finančně náročných podmínek pojišťovny.
Proto převážná většina sbírek a i naprosto obyčejných, končí v bankovních trezorech, kde jsou za poměrně přijatelné peníze bezpečně uloženy.
K tomuto uložení můžeme mít mnoho výhrad, ale každý sběratel asi ze svého okolí zná nemálo případů krádeží.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 27. 10. 2013, 7:10. »
Registrovaný uživatel
Thurzo napsal
Na argument, že mince by mali hlavne plniť funkciu hobby odpovedám, že si to nemyslím. Možno tu niekto z Vás vlastní naozajstnú sakra zbierku, nikdy nikoho nenapadlo túto zbierku ponúknuť do expozície napr. múzeu?


Na tento argument odpovím takto. Vašemu názoru rozumím, ale vystavování uměleckých děl a historického materiálu, by mělo být v kompetenci věřejných institucí. Jistě se shodneme, že některá naše muzea jich mají dostatek, ale bohužel ve většině případů platí, že jsou před veřejností dokonale ukryta v depozitářích. Na druhou stranu není jednoduché a to z mnoha důvodů, některé věci vystavovat. Proto ani my, jako soukromníci si to nemůžeme a to hlavně z finančních důvodů, dovolit. Pokud bychom o to požádali například muzeum, možná bychom byli odmítnuti, protože by naše sbírky nedosahovali úrovně jejich kolekcí, které stejně oni nevystavují, protože na to nemusejí mít podmínky atd.
Proto se sběratelství stává soukromou zálibou, se všemi klady i zápory, včetně ukrytí před veřejností. Co je zde podstatné, to je skutečnost, aby se na veřejnost dostaly, alespoň ve formě literární, věci neposané, nebo jinak zajímavé.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
njn...beriem všetky Vaše pripomienky. Nikto to síce priamo nenapísal, ale čítam medzi riadkami okrem iného aj to, že zozbierať mince cez Vás z tohto fóra, je pre môj zámer nedostupné. Z jednoduchého dôvodu, pre oficiálne vystavovanie by museli existovať oficiálne dokumenty, pôvod mincí, kúpna zmluva a toto je defacto čierny trh. Preto rozumiem tomu, že nepadla ešte ani jedna ponuka:-)
Registrovaný uživatel
Žádnými doklady byste nemusel disponovat. Prostě byste vystavoval svojí sbírku.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Toto není “černý trh”, on to totiž není vůbec žádný trh. Toto je \jak název napovídá\ sběratelské fórum kde se scházejí sběratelé.
Občas tu sice někdo nabídne své přebytky k prodeji ale to není hlavním účelem tohoto fóra.
To že Ti doposud nikdo nic nenabídl není vůbec divné, zatím jsi nenapsal co vlastně hledáš.
Moderátor
Vážený pane, třeba já mám k více jak 90% mincí ve své sbírce dokumenty o jejich původu. To že někdo bere sbírání mincí třeba jako zdroj poznání historie a ne primárně jako zdroj zisku znamená, že v tomto okamžiku také žádné přebytky nemusí mít.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Poptávka a nabídka mincí » Vaše dobré rady a mince pre môj zámer

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1