Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Velké stolní hodiny empír

Vykupminci.cz
Numisargo

Velké stolní hodiny empír

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nabízím vám rakouské stolní, sloupkové hodiny v empírovém stylu, nevím co vše je původní, ale asi budou funkční, bijí po čtvrthodinách. Výška i s orlem je cca 62 cm a šířka cca 44 cm. Jediný důvod proč prodávám je ten, že jsou strašně moc veliké a nehodí se mi do bytu, nemám je kam umístit v nábytku. Takže hodiny hodící se jen do velkého interieru na nějakou komodu , jako soliter nebo tak něco. Tyto hodiny byly údajně zakoupeny v antiku za 35 000 Kč v devadesátých letech. Jen osobní odběr v okrese Šumperk a poštou nezasílám z důvodu, že ČP není spolehlivá.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
https://www.sbazar.cz/jiriturek1945/detail/2903112-sloupkove-empirove-hodiny už ich predávaš na s bazare
« Poslední úpravu provedl(a) turtleoverhead v 19. 4. 2018, 5:42. »
Registrovaný uživatel
nick1 napsal
https://www.sbazar.cz/jiriturek1945/detail/29093112-sloupkove-empirove-hodiny už ich predávaš na s bazare
A to je problém ? Já sem odkaz nechtěl dávat, ale když už jsi ho tady dal, tak vysvětlení. Včera jsem je koupil v euforii za ty peníze, které chci na Sbazaru a i tady. Takové hodiny jsem vždycky chtěl, ale bohužel jsem neodhadl velikost těchto hodin ve volném prostoru, kde mi byly prezentovány. Až doma jsem zjistil, že je nemůžu nikde umístit v interieru a svou velikostí jsou v nábytku, jako pěst na oko. Prostě jsou fakt MOC velké. To , co píšu že byly zakoupeny v antiku v devadesátých letech za 35 000 Kč je taky pravda a viděl jsem účtenku. Tenkrát po převratu 89 byly všechny starožitnosti v kurzu a v ceně, teď je to jiné, ale pořád mají cenu kolem 20 000 Kč. Já se jich chci zbavit za cenu, za kterou jsem koupil , takže v tom spekulace žádná není. No můžu ti říct, že má žena řekla, že jsou krásné .... ale dodala : uznej, že se do našeho malého bytu nehodí ... to je důvod , proč je posílám dál ... ona je šéf, i když mne to bolí... musím ale uznat, že má pravdu a zkoušel jsem předělávat v interieru kde co, aby zapadly a mohl si je nechat ... nedaří se to prostě...
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 18. 4. 2018, 15:47. »
Registrovaný uživatel
ja tiež nemám byt ako pre papalášov a celkom sa mi hodia do interiéru,a majú takú istú veľkosť.Takže nič v zlom som to nemyslel
Registrovaný uživatel
nick1 napsal
ja tiež nemám byt ako pre papalášov a celkom sa mi hodia do interiéru,a majú takú istú veľkosť.Takže nič v zlom som to nemyslel
Já vím, že jsi to zle nemyslel, ale něco mi na tvém příspěvku vadí ... za tuto podobnou věc jsem v minulosti zprdl jiného uživatele tady. No už se stalo a nezlobím se na tebe, protože jsi to udělal bez zlého úmyslu.
Registrovaný uživatel
to máš tak,nie všetko sa ženám páči tak ako nám.Ale pre pokoj v rodine radšej poslúchame
Registrovaný uživatel
nick1 napsal
to máš tak,nie všetko sa ženám páči tak ako nám.Ale pre pokoj v rodine radšej poslúchame
Asi tak :D
Registrovaný uživatel
A jak moc na ten prodej spechas ??
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
A jak moc na ten prodej spechas ??
No zatím je mám uloženy v té skřínce, ve které jsou foceny a nezavazí. Mám to na tom Bazoši a tady, takže to nechávám náhodě jestli se někdo ozve ... pořád mám naději, že si žena zvykne a tak nějak zdomácní, jestli mi rozumíš :D Fakt jsem po takových hodinách toužil, ale byly vždycky moc drahé ... teď byly za rozumný peníz a dopadlo to takto. No spíš jsou svou velikostí do salonu, než do malého obyváku. Takže to nechám osudu a zas tak nespěchám.
Registrovaný uživatel
V podstatě bych měl místo, ale to bych musel koupit pod ně bídr stolek a přesunout pendlovky jinam. Další je, že by se zase nehodil bídr stolek mezi nábytek v moderním stylu. Jsem v podstatě v pasti :D
Registrovaný uživatel
Za ty prachy bych spíš hledal způsob jak si je nechat a kam je dát. Jsou krásné a podruhé už takovou kliku mít nebudeš. Ty Nickovi hodiny jsou podle mě větší a má to vyřešené elegantně v rohu kde nezapadnou ani nezavazi a taky má moderní nábytek. Co obyčejný vysoký stolik treba z ikei a pres nej bílý ubrus nebo prehoz treba s krajkou na konci zakončený lehce nad zemí? Pokud máte bílý nábytek..a nekde do kouta to postavit. Já bych je vzal hned ale ted nemůžu..ale možná by je vzal tchán
Akorat je problém s casem kdy se k tobě dostat..jedny hodiny už mám odložené takto v Pardubicích :-D.
Registrovaný uživatel
Ja ti dam do soboty vecer vedet. Tak si to s nima poradne promysli :D .
« Poslední úpravu provedl(a) Fenix188 v 19. 4. 2018, 6:47. »
Registrovaný uživatel
Jo promyslím, ona žena říká, že jsou krásné přece jenom je v oboru a ví, že se těžko shání za takové peníze a jako neříká, že je mám dát pryč... nenutí mne k tomu, ale dávat je někde, kde budou schované se mi nechce. Prostě jsem neodhadl velikost a klidně bych byl svolný k výměně za třeba bídrové sloupovky menších rozměrů cca dvoutřetinových velikostí. Víš jak to je , uvidíš špek a máš toho plné oči a chceš to za každou cenu a nepřemýšlíš o tom kam to dáš ... prostě to musíš mít :D To je fakt nemoc to sběratelství a už jsem to chtěl úplně zabalit a nesbírat nic a vykašlat se na to.... holt závislost , prostě neléčitelné :D No ale ráno jsem to zase překopal v tom nábytku a paňmáma se nevyjádřila, třeba to spolkne kvůli mě, protože i jí se líbí :D Navíc říkala, že to není empír ani bídr, prý něco mezi tím ... tak jsem taky na vážkách kam to stylově zařadit ... přece jenom je to historička a ví o tom víc ...
Registrovaný uživatel
No a další nabídka... pokud by měl někdo zájem o tyto krbovky z cca 20 tých let, plně funkční , výška 29 cm, průměr ciferníku (papír) 7,5 cm za 2500 Kč plus poštovné, tak se může ozvat. Jo trošku se pospíchají, takže jen seštelovat plus mínus, což je muška.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 19. 4. 2018, 9:16. »
Registrovaný uživatel
Me to prijde,že je tam ze vseho trochu :-D. Rekl bych ze muzou byt vyrobeny okolo roku 1850. Toz drzim palce at si je muzes nechat.
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
Me to prijde,že je tam ze vseho trochu :-D. Rekl bych ze muzou byt vyrobeny okolo roku 1850. Toz drzim palce at si je muzes nechat.
Jo budu bojovat, jako lev ... neboj :D
Registrovaný uživatel
Ok :D . Poslys,z ceho jsou ty sloupky ze jsou tak žluté?
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
Ok :D . Poslys,z ceho jsou ty sloupky ze jsou tak žluté?
Na to jsem ještě nepřišel, porcelán to není, sklo to není, kámen taky ne. Na omak to je s takovou miniaturní krupičkou a nejsou hladké ... fakt nevím. A jak jsi říkal je tam asi z každého stylu něco a trošku je to šmrnclé i klasicizmem se mi zdá.
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 19. 4. 2018, 9:50. »
Registrovaný uživatel
Tak jak,proslo to doma ? Hele a nebudou ty sloupky nejaky moderni matros utoceny na soustruhu ? Silon plast nebo tak..treba ty puvodni chybely.
Registrovaný uživatel
Nebo taky celuloid, pak se ovšem dostáváme do druhé poloviny 19. století
Registrovaný uživatel
Fakt netuším z čeho jsou vyrobeny, ale ten celuloid by to mohl třeba klidně být. Jinak jsem je natáhl, jdou a bijí.
Registrovaný uživatel
gorila napsal
Nebo taky celuloid, pak se ovšem dostáváme do druhé poloviny 19. století


Tím by se vysvetlily ty historizujici prvky..
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
gorila napsal
Nebo taky celuloid, pak se ovšem dostáváme do druhé poloviny 19. století


Tím by se vysvetlily ty historizujici prvky..
Zjistil jsem, že tam je bídrový strojek, ale bedna byla asi restaurována a myslím, že ne laicky protože je to dobře řemeslně zpracováno a někdo si s tím dal celkem práci. Jsou tam původní části a části novějšího dřeva. Dobu kdy bylo restaurováno nedokáži určit, ale připadá mi to pocitově na 20 tá léta....
Registrovaný uživatel
Asi si je nechám , ale chci se zeptat Fenixi a Nicku trošku se zpožďují a já jsem takový stroj nikdy neměl. Takže se vás chci zeptat není takový ten ďublík nad číslem 12 štelování plus mínus ? A pokud ano, tak jak se to tím šteluje ? Jsem zvyklý štelovat posouváním čočky na pendlu klasických hodin, ale na těchto to nejde, není posuvné. Možná se pletu a ten ďublík nad 12 tkou je na něco jiného, tak nějak mám pocit, že jsem to kdesi četl, že to je štelunk... možná plácám nesmysly ;)
Registrovaný uživatel
Už to mám ! http://loskutak.nova.cz/clanek/novinky/jak-nastavit-presny-cas-u-starozitnych-hodin.html

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Starožitnosti » Velké stolní hodiny empír

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1