Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » Vibrační čistička na mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Vibrační čistička na mince

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím. Přemýšlím o čištění mincí vibračkou. Máte s tím někdo zkušenost? Už jste s tím někdo mince čistili? A jaké byly výsledky? Doporučujete to nebo něco jiného? Stačí obyčejná voda nebo je lepší použít přípravek?

o této přemýšlím:
reklama zakázaná
« Poslední úpravu provedl(a) Admin - Zdeněk Jindra v 21. 4. 2013, 20:17. »
Registrovaný uživatel
Já mince čistím ocelovým kartáčkem. Pak se moc pěkně blýskají :mrgreen: :lol: :lol: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
To věřím :-D Ale prosil bych rady a ne vtipy :-)
Registrovaný uživatel
DavisCZ: Záleží jak moc znečištěné mince by jsi chtěl čistit. Ultrazvukové čističky jsou samy o sobě účinné jen v omezeném množství. Pokud je mince hodně znečištěná tak se bez trochu chemie neobejdeš. Takže můj názor je, že mince se dají čistit i bez této hračky. Ale pokud by jsi to spojil z například chelatonovou lázní (pro stříbrné mince), tak to proces čištění urychlí, protože bude docházet k postupnému odstranění vrstev nánosu.
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Moderátor
Tak existují čističky co jsou hodně výkoné, jsou schopny sundat i patinu, což je samozřejmě velmi nežádoucí.. proto silnou ultrazvukovou čističku jedině s regulací výkonu. Při menším výkonu je to na dočišťování super, ušetřilo mi to už mnoho hodin práce.
Je fakt, že toho, kdo hodně a často používá k čištění chemii, čistička až tak nenadchne. A samozřejmě existují mince, kde ultrazvuk nemá šanci a musí nastoupit buď ta chemie (já se ji snažím nepoužívat) nebo hrubá manuální práce.
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 22. 4. 2013, 18:48. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » Vibrační čistička na mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1