Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Vladimír Renčín, Jan Vyčítal - technika, cena děl

Vykupminci.cz
Numisargo

Vladimír Renčín, Jan Vyčítal - technika, cena děl

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Bylo by prosím možné z přiložených fotografií určit techniku provedení a přibližnou cenu děl p. Vladimíra Renčína (1941 - 2017) a p. Jana Vyčítala (*1942) ?

Rozměry:
autor p. Vladimír Renčín
rozměr díla (mm): 314x273
rozměr rámu (mm): 424x368

autor p. Jan Vyčítal
rozměr díla (mm): 234x220
rozměr rámu (mm): 342x314

Předem děkuji za jakékoliv informace.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Bude po obojí pravděpodobně lavírovaná tuž akvarelem.Renčín použil ještě tečky bělobou v trávníku , tak by se dalo mluvit o kvaši :- ) .Ale myslím , že finančně to nebude nic zas tak zajímavého .I když se jedná o roztomilé věci ,nejedná se holt o umění ve smyslu sběratelství obrazů .Myslím , že generace narozená kolem a po roce 2000 už ani písničku z druhého vtipu nezná a tak ani obsahu vtipu pořádně nerozumí . Oba dva pánové měli vynikající postřeh a smysl pro humor ... mají můj respekt , ale holt tomu , čemu jsme se kdysi smáli , nad tím se dnes už jenom pousmějeme ... je to už prostě jinde. Cenu nedokážu odhadnout ,ale u Jiránka bude asi větší .
Registrovaný uživatel
poradnydest napsal
Bude po obojí pravděpodobně lavírovaná tuž akvarelem.Renčín použil ještě tečky bělobou v trávníku , tak by se dalo mluvit o kvaši :- ) .Ale myslím , že finančně to nebude nic zas tak zajímavého .I když se jedná o roztomilé věci ,nejedná se holt o umění ve smyslu sběratelství obrazů .Myslím , že generace narozená kolem a po roce 2000 už ani písničku z druhého vtipu nezná a tak ani obsahu vtipu pořádně nerozumí . Oba dva pánové měli vynikající postřeh a smysl pro humor ... mají můj respekt , ale holt tomu , čemu jsme se kdysi smáli , nad tím se dnes už jenom pousmějeme ... je to už prostě jinde. Cenu nedokážu odhadnout ,ale u Jiránka bude asi větší .
Já bych generaci po roce 2000 s chápáním vtipů zas tak nezatracoval. Já myslím, že jsou dost nadčasové a klidně pásnou na naši dobu bez problému, když se člověk zamyslí nad politikou. Kde je ta doba Dikobrazu a třeba i Neprakty ... bylo to fajn si číst a prohlížet ty vtipy cílené na tehdejší garnituru a snobáky. Já myslím, že i teď by se tito mistři štětce a vtipu uživili bez problémů. Vyčítala a Renčína bych si klidně pověsil někde na zeď do pracovny, ale za kolik by se dal koupit to netuším.
Registrovaný uživatel
https://www.galerieplatyz.cz/aukce/detail/jan-vycital-strhana-pipa-9769https://www.obrazyvaukci.cz/polozka/vladimir-rencin_chapu-tve-pohnuti--15615
Registrovaný uživatel
https://www.obrazyvaukci.cz/polozka/vladimir-rencin_no-tak-chlapi-18953
Registrovaný uživatel
No odkazy se nepovedly. GOOGLE zadat jméno autora a za tím aukce. Vyjedou aukce a ceny.
Registrovaný uživatel
Na tom Renčínovi je divné, že nápis na ceduli je psaný fixkou a ne Renčínovým písmem. Taky bílý kvítek posazený přímo na podpisu...
Registrovaný uživatel
Děkuji za informace. Na tom podpisu to není bílý kvítek, je to pravděpodobně nějaká nečistota zevnitř na skle. Díla by měla být pravá. Jsou z pozůstalosti po ak. malířce Aleně Dostálové, autoři se nejspíše znali z Dikobrazu.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Vladimír Renčín, Jan Vyčítal - technika, cena děl

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1