Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » vydavatelem znehodnocené známky pro sběratele

Vykupminci.cz
Numisargo

vydavatelem znehodnocené známky pro sběratele

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím, konečně začínám doplňovat svou sbírku známek a rád bych znal váš názor, jestli je vhodné do sbírky použitých známek zařadit i přímo vydavatelem znehodnocené známky pro sběratele. Raději bych je tam nedával, ale je i pár důvodů pro:

Ty známky jsou v nejlepší zachovalosti a rozdíl v kvalitě oproti většině použitých známek je někdy veliký (zvlášť třeba u známek tištěných rastrovým hlubotiskem), mají syté barvy a ostré a dobře umístěné razítko.

Někdy také nedokážu poznat, že jde o takovou známku, může mít třeba razítko i trochu pootočené, známka vypadá moc pěkně a tak se podívám na zadní stranu a vidím lep. Podobně je to i s razítky z ochoty.

Nemohu se rozhodnout, dokud nenatrefím na dokonalý a skutečně poštovně použitý exemplář, jestli do sbírky dát
a) známku znehodnocenou pro sběratele
(případně jen pokud vypadá na první pohled jako skutečně použitá)
b) známku skutečně poštovně použitou v horší kvalitě
c) nic a čekat na ideál

Co myslíte? Případně jak to děláte vy?
Moderátor
Já nedělám kompromisy. Buďto nejvyšší kvalita, anebo nic. Je to hodně "drastický" způsob, ale myslím, že se vyplatí ;)
Registrovaný uživatel
Ještě jsem zapomněl napsat, že cena těch známek je většinou zanedbatelná.
Registrovaný uživatel
Wjem - díky za názor, tak bych to chtěl i já. Jenže jaká je ta nejvyšší kvalita? Sbíráte i použité známky? U nepoužitých je to snadné, ty jsou jedna jak druhá.
Registrovaný uživatel
jde o postoj k věci , já například pokud nemám v dobré kvalitě drahý kus , tak tam vkládám i horší. S úsměvem si řeknu - tak zase možná příště :lol:
Moderátor
No jo, ovšem zbytečně "vyhodíš" peníze za horší kus, který pak jen těžko někde udáš. A i když udáš, tak tím minimálně ztratíš čas...
Moderátor
ja zbieram vsetko v ** pripadne ked nie je tak i *, ale pri csr vsetko **, pri drahych kusoch to neriesim, tiez si poviem ze raz pride :-)
_______________
Moderátor
Záleží na tom, o který stát se jedná.
Registrovaný uživatel
jasné Wjem , ale saskou trojku , jen tak na blešáku neseženu :mrgreen: , tak sháním falzum , nemá někdo ?? A čas ?? Mám koníčka a do důchodu daleko :mrgreen:
Moderátor
Mám celý PL, ale nechce se mi ho stříhat :lol:. Jinak mám i pár jednotlivek, ale každá je z jiné dílny.
Registrovaný uživatel
a jeden kousek pro mne ?? co za něj ??? :lol:
Registrovaný uživatel
dejvy napsal
Záleží na tom, o který stát se jedná.

Podle toho, za jakou cenu se prodávaly takto znehodnocené známky? Třeba u Mongolska mi vůbec nevadí naprosto nečitelné razítko, jiné jsem ani neviděl.

Horší je, že je někdy nedokážu rozpoznat. Má vůbec smysl zkoumat ten kousek razítka?
Moderátor
Packa: Tak to jste Vy, ti nezodpovědní "rádobysběratelé", kteří svou nezřízenou touhou, vlastnit alespoň kopii vzácných známek podporují tenhle odsouzeníhodný nešvar novotisků. To Vy jste to podhoubí, které poslézé láká rozličné nezbedy, aby tyto novotisky nabízeli coby pravé exempláře neznalým důvěřivcům někde na Aukru či ebay. Styďte se!!! :P
Registrovaný uživatel
tak - tak moc dobrý padělatel nejsem :lol: . Spíše kupuji než prodávám . A pokud prodávám na aukru , tak jednou za čas , až když ty přebytky nemám kam dávat , mám jen třípokojáč :lol: . Kytičky zase posílám Pavlínce , samozřejmě zdarma :mrgreen: Mimo to , všechna falza mám označené - přece nebudu lhát sám sobě
Registrovaný uživatel
dědek - podle mne v tomto případě nečitelná razítka nehrají roli
Moderátor
No jo, pánové Packa + Dědek, počkejte až natáhnete bačkory - to se dědicové pěkně poděkují :D Budou si myslet, že mají milióny v kapse a ona to zatím bude samá bezcenná veteš a falza :D Místo hezké vzpomínky si akorát tak odplivnou :P
Registrovaný uživatel
Wjem - dědicové budou stát na kolbence
Registrovaný uživatel
Záleží, jak si kdo svou sbírku rozvrhne, ale většinou do ní patří i nějaké lacinější věci. Falza bych nebral, novotisky ano, dokud nebude originál, takže nastálo.

Dumám nad tím, jestli do sbírky použitých známek aspoň dočasně zařadit něco takového (fuj to ne):
Obrázek vložený uživatelem
nebo takového (mohl bych zahmouřit očko):
Obrázek vložený uživatelem

Obě známky jsou nepoužité, první znehodnocená někdy v osmdesátých letech, druhá o několik let dříve.
« Poslední úpravu provedl(a) dědek v 31. 7. 2011, 21:01. »
Moderátor
Tohle se mi opravdu nechce stříhat :mrgreen:.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
dědek napsal
Záleží, jak si kdo svou sbírku rozvrhne, ale většinou do ní patří i nějaké lacinější věci. Falza bych nebral, novotisky ano, dokud nebude originál, takže nastálo.

Dumám nad tím, jestli do sbírky použitých známek aspoň dočasně zařadit něco takového (fuj to ne):
Obrázek vložený uživatelem
nebo takového (mohl bych zahmouřit očko):
Obrázek vložený uživatelem

Obě známky jsou nepoužité, první znehodnocená někdy v osmdesátých letech, druhá o několik let dříve.

Těchto známek je hodně, určitě se dají najít prošlé poštou.
Moderátor
Třeba u těchto známek jsem rád i za kusy s razítkem "Ungültig", protože skutečně prošlých se jich moc nezachovalo (ale pomalu se taky sbírají); v tomto případě si nechávám obojí.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Divné to razítko "ungültig", používalo se jen na tyhle divné známky?
Moderátor
Bylo použito pouze na dotisk těchto známek pro sběratele.
Registrovaný uživatel
Vymyslel následující řešení: Protože jde vesměs o laciné známky, budu brát obojí a do alba pak dám tu sérii, která bude lépe vypadat - přednost budou mít skutečně použité známky. Například africké známky z 60. - 70. let se použité asi těžko shánějí a mít v sérii známek razítkovaných pro sběratele jednu skutečně použitou by většinou nevypadalo pěkně - tu budu mít zatím někde stranou, i když je možná lepší. Dejvy, díky za radu.
Registrovaný uživatel
A propos, nemáte někdo doma (nemyslím na prodej, ale sem na pochlubení) poštou prošlou celistvost, vyfrankovanou nějakou z těch barevnejch "pofis balíčků" známek?? Nějak si to na obálce a s regulerním razítkem ani nedovedu představit. Myslím třeba mongloskýho vzpěrače, kubánskou kytku nebo rumunskej hříbek a tak.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Rady začátečníkům » vydavatelem znehodnocené známky pro sběratele

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1