Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Za kolik prodat?

Vykupminci.cz
Numisargo

Za kolik prodat?

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Koupil jsem docela výhodně album mincí (spíše koupím). Prosím o určení ceny vyfocených mincí, v budoucnu přibydou další... Děkuji.

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jestli chceš něco sbírat, pořiď si nejdříve katalog! nicméně tyto mince (až na pár výjimek) nejsou ve stavu, kdy by si je dal rozumný numismatik do své sbírky! většina z nich jsou šitky, které lze použít jako podložku pod hřebíky .... takže jestli můžu radit, toto nekupuj!
Registrovaný uživatel
všechny tyto mince se dají koupit prakticky za pár korun, nebo v tomto stavu i prakticky zadarmo. Rozhodně nekupuj! podívej se nejprve na Oliver
Registrovaný uživatel
Nechci sbírat, chci prodat. Je to asi 200 mincí s albem a mám možnost to koupit za 200Kč.
Registrovaný uživatel
ty mince jsou v podstatě neprodejné a ty co jsou v jakéms takéms stavu mají cenu pár korun (ne deseti ani sta korun ...)
Registrovaný uživatel
Tady je další fotografie těch mincí, které mi přišly alespoň trochu zajímavé.

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
všechno je to v nesběratelské kvalitě! takové mince jsou bezcenné!!
Registrovaný uživatel
Ok, díky. Asi to skutečně nemá cenu.
Registrovaný uživatel
V tomto stavu bohužel... pokud někdo tyto mince prodává po korunce, tak činí správně, protože toto je zhruba jejich reálná hodnota - ale do budoucna z toho nevyplývá žádná výhodná investice do sběratelství. Raději za těch 200,- korun koupit jednu luxusní minci, než album plné šrotových mincí. Cena té jedné luxusní mince si pak udržuje cenu a časem zvyšuje svou hodnotu, kdežto tyto mince na hodnotě nikdy nenabydou.

Pokud by tyto krejcary a drobné mince měly mít cenu, pak jedině v takovém či podobném stavu:

Obrázek vložený uživatelem

Sběratelé dbají hlavně na kvalitu mince a její zpracování a speciálně u těchto krejcarů. Ve špatných stavech jich je mnoho, v luxusních stavech jich je málo. Dále cena samozřejmě ještě závisí na ročnících a mincovnách, ale vzácnější mincovny v krásném stavu se vyskytují velmi vyjímečně.
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Souhlasím s kolegy,ale jsem i názoru,že i když jsou v takovéto kvalitě,třeba by zrovna mohly udělat nějakému začátečníkovi radost. Nabídla bych je od korunky a ať každej sám uzná,že je chce do sbírky,či ne.
Registrovaný uživatel
Míšo: zbytečně bys začátečníkům prodražila jejich sběratelský koníček, ať se každý raději naučí kupovat kvalitu hned od začátku ;) a nesnižuj mi tu autoritu, jednou řekl kacuro ne, tak NE! :D :D
Registrovaný uživatel
:lol: ... sorry Kacuro. I přesto si za svým stojím dear Kac. ;) ,sama jsem si pořídila,co by začátečník do sbírky takového Káju a Jéňu o které by sis ty,Archypov,Jack,Kekule a spousta dalších vážených sběratelů ani neopřeli kolo,já byla za ně ráda ;) .
Registrovaný uživatel
no dobrá no :)
Registrovaný uživatel
kacuro má pravdu, sbírat kvalitu od začátku i za cenu mírného přeplacení eliminuje budoucí ztráty a pokud nesbíráte na množství 20pěkných mincí každý uvidí raději, než 200 nečitelných či nakorodovaných střížků :)
Registrovaný uživatel
8) s tím musím souhlasit i přesto pokud se toho chce zbavit,proč to nedát(celé album) do aukce od korunky....
Registrovaný uživatel
Míšo: ale pán psal, že to může koupit za 200,- a chtěl to pak prodat za víc ;)
Registrovaný uživatel
:shock: :roll:...pardón.......NEKUPOVAT !
Registrovaný uživatel
Tak jsem nakonec to album koupil za 50Kč. Myslím, že na Aukru to prodám za víc ;) .
Registrovaný uživatel
to urcite ano ,za 50 kc by som to kupil aj ja
Registrovaný uživatel
Kdyby nic tak zbyde alespoň to album... =o)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Za kolik prodat?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1