Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Začít s numismatikou?

Vykupminci.cz
Numisargo

Začít s numismatikou?

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
To xjert: vždyť říkám - filatelie - ty varianty se většinou v níčem podstatném neliší, prostě měl řezač opotřebované puncy a vzal si nové nebo mu zůstalo místo před rozdělovacím znaménkem, tak pro jeho vyplnění vypuncoval jednou dvě, jednou tři tečky ... Je to totéž, jako bych u zmíněného Ferdinanda I. řešil různé zkácení opisů, případně použití jiných rozdělovacích znamének. A i když takovéto blbiny pominu a grošové varianty nahradím ročníky, dostanu se zase jen u Ferdinanda I. a větších nominálů přes číslo 280.

To Jozino89: František Josef se dá sbírat taky, ale razil toho tolik, že na kompletaci není ani naděje, ale zase je to nekonečné sbírání - jen pro mě nuda - je to prostě už moderna. Marie Terezie by v menších nominálech taky mohla být sbíratelná. V menších nominálech se ale jinak dá sbírat skoro každý panovník.Nejlíp uděláš, když si seženeš nějakou literaturu na Habsburky, podíváš se, kdo toho kolik kde razil a pak si i podle osobního dojmu vybereš.
Registrovaný uživatel
To vassilij: no tak mam vsetky knihy Novotneho od Ferdinanda po FJ ...a mam mince aj Leopolda MT aj Frantiska I aj FJ no ale tak vidim ze je to dost narocne zbierat vsetkych panovnikov a nevem sa rozhodnut, ze ktory bude vhodny pre mna aj z financnej stranky aj z casovej.... je to velmi tazke sa rozhodnut pretoze sa mi pacia mince vsetkych a je tazke si vybrat len jedneho preto sa pytam ze kde je aj realna sanca vyzbierat aspon vacsinu u panovnika
Registrovaný uživatel
Jozino89: Však klidně můžeš sbírat všechny akorát si to musíš dobře rozmyslet. Třeba, že uděláš jen takový přehled. Od každého panovníka nejběžnější mince.
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Registrovaný uživatel
To LukeH20: definuj najbeznejsie mince? ked zbierta tak zbierat aj nieco lepsie nie...zase same medenaky nechcem:)
Registrovaný uživatel
To Jozino89: dnes už není šance vysbírat asi bez výraznějších finančních prostředků žádného z těchto panovníků. Pokud to chceš sbírat na ročníky a mincovny, dostáváš se do teoretických astronomických částek, i typové vysbírání i jen jednoho panoníka mimo zlatých ražeb přijde v pěkném stavu na velmi vysoké částky. Groše dnes nemá cenu vůbec začínat sbírat, pokud nechceš tedy sbírat doslova šrot často za nehorázné ceny. Taková nelákavá je tedy realita. :|
Pokud Tě ani toto neodradilo, ač je to novodobější panovník, relativní šance je slušně za několik let(či desítek let v případě ročníků i mincoven) je myslím vysbírat Ferdinanda V.(1835-48 ), který nevládl dlouho, ale když budeš kupovat jen pěkné zachovalosti, tak to rozhodně nenasbíráš rychle, bude Tě to stát nemálo peněz(sehnad se dá relativně rozumně i nějaký zlatý nominál).
Jako zpestření můžeš k jeho mincím kupovat i různé pěkné korunovační, holdovací žetony či medaile z doby jeho vlády mnohdy výtvarně na vysoké úrovni! ;)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Dracek v 17. 5. 2011, 11:34. »
Registrovaný uživatel
to dracek: ok teda odporucas zbierat Ferdinanda V hej no tak jeho mince sa mi moc nepacia, pozeral som na nich v katalogu no nevem...ale vdaka za tip:)
No a k tym grosom myslis grose napr Leopolda I. netreba zbierat?
Registrovaný uživatel
a nezabudaj ze zbieranie je zavislost, clovek je doslova postihnuty... ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
viem ze je to zavislost..priatelka trosku uz aj ziarly na mince :) ale je to ok zatial
Registrovaný uživatel
Jozino89: No myslel jsem tím 1,3, 6...atd. krejcary, grešle, apod.
Dají se sehnat za poměrně slušné ceny. Aspoň co jsem zahlédl na aukcích.
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Registrovaný uživatel
TO LukeH2O:
no oki vdaka za tip budem premyslat.
Registrovaný uživatel
To Jozino89: Zda doporučuji či nikoliv není podstatné, ale je tam reálná šance při menších financích(oproti jiným panovníkům) vysbírat relativně kompletní sbírku ražeb. Jasne, že ze starších mincí "dýchá" více historie, to chápu. Groše jsem myslel pražské groše(před1547), pokud myslíš 3 krejcary(řečené groše) Leopolda, jako panovník je dost sbíraný a pěkně zachovalé mince tedy nebudou zrovna levné. Ostatně nikdo neříká, že musíš sbírat jen mince z našeho území, jsou velice pěkné ražby mnoha evropských i exotických zemí, výtvarně velmi podařených. :)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Dracek v 17. 5. 2011, 11:52. »
Registrovaný uživatel
To dracek: no tiez som rozmyslal nad prazskymi grosmi no Habsburgovci ma viac fascinuju, a v poslednom case Leopold I. no asi pojdem tymto smerom uvidime este:)
ale kazdopadne dakujem za info a rady:) cenim si ich. nakolko numismatike s venujem len nieco cez 2 roky a chcem sa rozhodnut radsej skor poriadne ako potom vsetko menit a odznova
Registrovaný uživatel
No mám kamaráda, kde Leopolda I. sbírají v rodině již postupně tři generace a stále mají v aukcích co nakupovat...(a to nekoukám na finanční náročnost).
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
vassilij, jozino89: bez ohledu na to jestli muze byt typologie Haskove povazovana za filatelii nebo ne je jasne, ze pro zacatecnika to neni uplne vhodne zamereni. Soucasne ceny tomu pochopitelne taky nenahravaji. Coz ovsem neznamena, ze to neni zajimave obdobi. Mozna treba zacit Vaclavem II nebo nejakymi drobnymi penezi z grosoveho obdobi...
Registrovaný uživatel
No tak hej Toliare su velmi drahe a o dukatoch ani nehovorim:) no mozno moj ciel by bol len po tie Toliare.
Hm...zase chrobak do hlavy
Registrovaný uživatel
xjert01 napsal
vassilij, jozino89: bez ohledu na to jestli muze byt typologie Haskove povazovana za filatelii nebo ne je jasne, ze pro zacatecnika to neni uplne vhodne zamereni. Soucasne ceny tomu pochopitelne taky nenahravaji. Coz ovsem neznamena, ze to neni zajimave obdobi. Mozna treba zacit Vaclavem II nebo nejakymi drobnymi penezi z grosoveho obdobi...




Mozes mi prosim povedat o drobnych peniazoch grosove obdobia ake je to obdobie? Aky panovnici ?
dakujem
Registrovaný uživatel
Je to období grošového období 1300-1546. Ale samozřejmě ty levnější jsou od Václav IV (jak kdy) - Ferdinand I. Jedná se o peníze se lvem, bilé peníze jednostranné (i oboustranné u Vladislava II. Jag.) a černé peníze (haléře).
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
« Poslední úpravu provedl(a) LukeH2O v 17. 5. 2011, 12:16. »
Registrovaný uživatel
Mrkni se do sekce Prazske grose - drobne mince grosove obdobi. ..
Registrovaný uživatel
LukeH2O napsal
Je to období grošového období 1300-1546. Ale samozřejmě ty levnější jsou od Václav IV (jak kdy) - Ferdinand I. Jedná se o peníze se lvem, bilé peníze jednostranné (i oboustranné u Vladislava II. Jag.) a černé peníze (haléře).




Teda, dalsi chrobak do hlavy:) teda aj ty si myslis ze Habsburgovci su narocni na zbieranie?
Registrovaný uživatel
omg :roll:
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
nenech se ale uchlácholit vidinou levných nákupů, zajímavé drobáky z grošoviny ve slušném stavu zaplatíš stejně vysoko jako velmi slušný tolar...
Doba české grošoviny za rozmné ceny je ve slušných stavech již dávno pryč !!!
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Jozino89 napsal
LukeH2O napsal
Je to období grošového období 1300-1546. Ale samozřejmě ty levnější jsou od Václav IV (jak kdy) - Ferdinand I. Jedná se o peníze se lvem, bilé peníze jednostranné (i oboustranné u Vladislava II. Jag.) a černé peníze (haléře).


Teda, dalsi chrobak do hlavy:) teda aj ty si myslis ze Habsburgovci su narocni na zbieranie?


Na to ti nemůžu odpovědet, páč to netuším. Já sbírám grošové období a jen sem tam si koupím pro radost něco z jiného období (denárové, tolarové...). Je to hold na tobě pro co se rozhodneš ;)
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
xstancl1 napsal
...
Do začátku bych doporučoval typově v +1/1+ NEJHŮŘ! :evil:

Co já vím, tak je v čr ještě oblíbené německo (Výmarská rep. Ag) a nebo 10 krejcary... (RU)

Nevim jestli jako zacatecnik bude schopny poznat rozdil mezi 1/1 a -1/1-. Vysledkem bude, ze nakoupi draho. Krom toho u modernich minci tezko pozna padelek, proti tomu je i v tomhle ohledu demonizovana antika mnohem bezpecnejsi (levne padelky tam jsou, ale jdou lepe rozeznat).
Jinak v CR jsou hodne oblibene take prazske grose, ale nevim, jestli je zrovna nejrozumnejsi zacit zrovna s timhle.


Právě že jsem měl namysli nejběžnější!!! mince, kde nehrozí padělek...

A s tou kvalitou, u těch běžných mincí ve velkých nákladech je velká šance mít v ruce velmi rychle mnoho mincí v různých kvalitách a udělat si svůj vlastní pohled. Stejně jako všichni začínající udělá pár chyb a špatných nákupů...
Registrovaný uživatel
To jozino89: Já osobně bych se nebránil průřezovému sbírání všech Habsburků - samozřejmě krejcarové nominály. Tam - pominu-li špičky - se ceny pohybují do cca 2-3 tisíc za kus, většinou ale do 1000,-. Tolary a jejich díly dosahují cen minimálně v řádech desetitisíců za kus. Pořád ale mluvím o českých ražbách, rakouské a uherské ražby bývají i ve větších nominálech podstatně levnější. Ještě mě napadlo, že velmi zajímavé by byly mince Arcivévody Ferdinanda Tyrolského. Vzhledově jsou velmi líbivé a i v pěkné zachovalosti nedosahují nijak závratných cen.
Registrovaný uživatel
vassilij napsal
To jozino89: Já osobně bych se nebránil průřezovému sbírání všech Habsburků - samozřejmě krejcarové nominály. Tam - pominu-li špičky - se ceny pohybují do cca 2-3 tisíc za kus, většinou ale do 1000,-. Tolary a jejich díly dosahují cen minimálně v řádech desetitisíců za kus. Pořád ale mluvím o českých ražbách, rakouské a uherské ražby bývají i ve větších nominálech podstatně levnější. Ještě mě napadlo, že velmi zajímavé by byly mince Arcivévody Ferdinanda Tyrolského. Vzhledově jsou velmi líbivé a i v pěkné zachovalosti nedosahují nijak závratných cen.



Myslis, krejcarove nominaly (strieborne ci medene), a o Tyrolskom som este nic nepocul tak si to musim najst v nejakej literature

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 > »

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Začít s numismatikou?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1