Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Záhadná Malá Strana z r. 1902

Vykupminci.cz
Numisargo

Záhadná Malá Strana z r. 1902

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Moderátor
Olejomalba větších rozměrů nad níž si již nějaký čas marně lámu hlavu... :roll:

Je to redukovaná Malá Strana jakoby z ptačího pohledu z výšky. Jenže je z r. 1902, takže buď "bráno" z balonu, anebo velká představivost autora. Malba má velmi slušnou malířskou techniku, ale zároveň jisté naivistické prvky. Signováno JUR, možná JVR, kde nad U (V) je datace 02.

Provedeno na hrubém plátně, trochu je to již popraskané, ale ještě celkově vizuálně velmi "snesitelné". Na mě to působí velice příjemně a optimisticky, ale autora se stále nemohu dobrat.

Podezřelí:
Jan Viktor Rychlík
Jan Urban
Jan Václav Mrkvička alias "Ivan Markov"

Rcete, please, své názory, kritiky, obdivy či pohany :P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Spíše ta představivost autora protože pohled na sv. Mikuláše a sv. Víta je zespodu zatímco na ostatní budovy z výšky. ;)
Registrovaný uživatel
Nějak mi k tomu nesedí ten letopočet, nebude to 2002?
Jinak se mi to docela líbí.
Moderátor
turtleoverhead napsal
Nějak mi k tomu nesedí ten letopočet, nebude to 2002?
Jinak se mi to docela líbí.



To bych silně pochyboval. To stáří z toho obrazu jasně čiší, včetně charakteru a stavu plátna. Navíc signatury tohoto typu jsou typické pro přelom 19. a 20. století, kdy malíři právě často "kejklili" se svými iniciály.
Já to koupil za pár stovek od nějakého mlaďocha, který prohlašoval, že se mu podobná zděděná "staroba" nechodí do moderního bejváku...
Registrovaný uživatel
mne se generelne libi naivni maliri,protoze z jejich dilek na nas kouka radost z
malovani a jejich obrazky jsou optimisticke zvedajici naladu,nebyt te signatury,
rekl bych Hlinomaz po 8.pive(to ta perspektiva),ale opak bude spis pravdou,jinak
jeste jednou moc hezke..
Moderátor
Maxmilian:
Naprostý souhlas. Já mám naivní malíře taky v oblibě a Hlinomazovy (hospodské) kresbičky jsem začal před časem sbírat.
Tady je to ale trošku paradoxní, protože forma je naivistická, ale malířská technika velmi dobrá. Nejvíce to vypadá na malíře Jana Urbana (1874-1921), což byl hlavně malíř sakrálních témat, nicméně občas si "střihnul" obrázek jakoby v naivistickém duchu. Viz. ukázka

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Záhadná Malá Strana z r. 1902

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1