Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Záhadná mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Záhadná mince

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Při výkopu ve starém domě byla nalezena zřejmě stříbrná mince o průměru něco pod 5cm. Vypadá na ruční ražbu,neboť nemá ideální tvary. V centru mince jsou snad siluety tří postav. Ta prostřední nejvyšší, tvary jako v kněžských hábitech.Okolo, myšleno po obvodech mince(z obou stran mince), snad latinské nápisy (minci se bojíme očistit řádně, nevíme jak) a z druhé stranu buď letopočty, nebo snad něco z němčiny. Mezi slovy něco jako erbovní znaky. Snad kohout, snad helmice dělená několika poli. nebo jde o nějaký erb.Okolo jakési zdobení oplátáním. nevím, jak lépe popsat. pokud víte, o co jdem dejte vědět. Mince je z Přeloučska.
Registrovaný uživatel
Prosím, pošlete mi fotku případně scan této mince (opláchnuté vodou, příp. jí pomožte jemným !!! opravdu jemným !! zubním kartáčkem). Pokusím se vám poté pomoci.
trinitr@volny.cz
Registrovaný uživatel
a ještě robert.kurucz@email.cz ... díky.. ;) :D
Registrovaný uživatel
A kdokoli cokoliv zjistí, tak nám to sem hoďte, ostatní jsou taky zvědaví :)
Registrovaný uživatel
No zatím mi fotka nepřišla žádná, bohužel, ale já osobně bych to tipoval na nějaké sasko - zaráží mě ale popis rubu - dost zmatek
Registrovaný uživatel
Zatím nemám minci u sebe, ale pokusím se jí alespoň o víkendu oskenovat a poslat. Ano, zmatek to je, koukalo nás na to více a nikdo nebyl moudrý, o co jde.
Registrovaný uživatel
Zajímavé!!! :)
Moderátor
Pošlite prosím foto aj na Archypov@gmail.com
Registrovaný uživatel
Omlouvám se, mince je u kamaráda, ten je služebně mimo...
Registrovaný uživatel
Mám naskenovánu onu "minci", ale asi to sem nijak dát nepůjde... Zkoušel jsem to posalt, kdo měl E-adresu... Moje je: jindrousnovotny@seznam.cz
Moderátor
Vassilij ma nejvetsi zasluhu na urceni, ja uz jen otevrel katalog. Je to:
Sasko-Altenburg, 1 nebo 2 tolary (podle velikosti a hmotnosti), 1623-25 (podobny typ 1618-23).
Registrovaný uživatel
Dobrá práce pánové :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Robbie v 28. 3. 2007, 9:16. »
Registrovaný uživatel
Prosím pošlim mi obrazky na e-mailu Lubomir.Janostiak.ml@zoznam.sk

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Záhadná mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1