Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » záhadný dukát

Vykupminci.cz
Numisargo

záhadný dukát

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
lak71 napsal
tak toto se objevilo na Aukru...fakt těžko hledat a určit, to už je jen na znalcích.

Co vy na to ?

L

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem



Tak se po 7 letech dostal tenhle Burešův kousek na aukci M+Ch...jak už si asi všichni všimli....tentokrát se správným popisem
Fakt jsem zvědav jak se "zhodnotil",(zhodnotí).
Zkusme si tipnout(bez %) ;) ..kdo bude nejblíž,aneb o mistra odhadu.

600,-Eur

https://www.sixbid.com/account.html/macho-and-chlapovic/7282/-/5948776/counterfeits-house-of-habsburg-br
Registrovaný uživatel
Ja myslím že to dá 1600€
Registrovaný uživatel
elle napsal
tocomabyt napsal
no, tak napriklad pre falza zo zlata sa bat asi nemusel.
to by si kupec dvakrat rozmyslel, riskovat porusenie devizoveho zakona, ci jaky to bol.. ten o vlastnictve drahych kovov

?
tak vlastnictvi zlata ve forme sperku nebo treba sberatelskyho materialu (minci) nikdy zakazano nebylo (pokud teda neslo o "zatajenej" majetek z 1. republiky nebo treba o "cernej obchod" s nim (ve velkym, pasovani,..) apod.) , a zadnej devizovej zakon se zlatem nic moc spolecnyho nemel :-) (Devizovej zakon = hlavne valuty)
Pokud nekomu prodas falsum s tim ze jde original, pricemz si prokazatelne vedel ze jde o falsum, tak jde vzdy o podvod - at dneska nebo driv.

Omyl. Vlastníctvo zlata upravoval Devízový zákon. Devízové prostriedky sú podľa Zákona o devízovom hospodárení č. 142/1970 valuty, devízy, zlato a zahraničné cenné papiere. Zlatom sa rozumie zlato v nerozpracovanom stave alebo v polotovaroch, a ak obsahujú viac ako 5% rýdzeho zlata, aj zmesi, zliatiny, zlomky a zlaté mince.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Čo sa týka falza dukátu, tak sa jedná o novodobé falzum a nie o dobové falzum. Preto by sa jeho cena mala pohybovať okolo ceny kovu t.j. 150€. Ale hlúposť ľudí som nikdy nepodceňoval, takže podľa mňa zaplatia viac než 6-násobok ceny kovu = 1.000€
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
1111eur
Registrovaný uživatel
2200E
Registrovaný uživatel
Ten popis u M-CH je skutočne okúzľujúci:

Moderní falzifikáty a kopie, Období vlády Habsburků
Dukát (1620). FALZUM, Burešovo falzum, 70. léta 20. stol.. Praha.
Extrémně vzácný!

Nemá chybu. Po koľkých rokoch začnú byť aj čínske falzá extrémne vzácne? :lol: :mrgreen: :mrgreen:
Môj tip - 2500 eur.
« Poslední úpravu provedl(a) TONY-KK v 1. 4. 2020, 21:39. »
Registrovaný uživatel
Páni, ak sa splnia vaše predpovede, tak starý Bureš opráši razidlá a opäť otvorí svoju manufaktúru. A ak už nežije, tak staré razidlá oprášia jeho potomkovia. :D
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi:
Na ebay predal v novembri Lanz tento bílý peníz Fridricha Falckého za cca 900 eur. Samozrejme v popise nebolo uvedené, že je to razba mincmistra Václava Bureša, mincovňa Vysoké Mýto, falzum podobné ako č.53, len je tam kompletný letopočet 1620. Burešáky majú zvyčajne len 620. Takže tak ;).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Fidzi:
Na ebay predal v novembri Lanz tento bílý peníz Fridricha Falckého za cca 900 eur. Samozrejme v popise nebolo uvedené, že je to razba mincmistra Václava Bureša, mincovňa Vysoké Mýto, falzum podobné ako č.53, len je tam kompletný letopočet 1620. Burešáky majú zvyčajne len 620. Takže tak ;).

No Lanz je známy tým, že popisy jeho aukcií na ebay sú mierne povedané zavádzajúce či úplne zmätočné. Tiež mám ešte v živej pamäti ako vysoko išli falzá toliarov v minulej aukcii. Možno zahraničný dražitelia celkom dobre nerozumeli českému popisku alebo niekto zbiera novodobé falzá.
Inak páči sa mi ten tvoj popis - mincmajster Václav Bureš, mincovňa Vysoké Mýto. Príjemne ma to pobavilo. :D
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Smazal jsem muj zmatecny prispevek k Buresovu dukatu a Fidziho reakci na nej.
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Inak páči sa mi ten tvoj popis - mincmajster Václav Bureš, mincovňa Vysoké Mýto. Príjemne ma to pobavilo. :D


Dávnejšie to tu písal niekto iný a tiež ma to pobavilo. Takže nie som pôvodný autor výroku :D
Registrovaný uživatel
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/ladislav-pohrobek_post_-166358#post166358

R.I.P...Mr. Syrový 8)
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
Ja myslím že to dá 1600€


Vydraženo (1500 eur)

Králem odhadu se stává Dula77.

VIVAT REX DULA !! :D
Registrovaný uživatel
Dula77 určite prihadzoval do 1.500€, len aby vyhral túto anketu. Ostatní už nemali gule potiahnuť to na 2.000€. :D
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Anketa je důležitá, chtěl jsem přihazovat do 2100E.
Sláva vítězi !!!!!!
Registrovaný uživatel
Inak šialené ceny celkovo v aukcii. Divadlo to bolo pekné. :roll:
Len neviem o čom hrali. Lebo do zákulisia som teraz nevidel.
Registrovaný uživatel
A je ten dukát aspoň zlatý?? V pdf katalógu je uvedený ako AE a v SIXBID ako Au.

Tie ceny sú naozaj šialené :shock: , toľko som si toho vybral a chcel dopriať ...no a výsledok len tri položky
Registrovaný uživatel
Zlatej bude..

To jsi získal přesně o dvě položky víc než já ;)
Ale co už,aspoň si můžu ráno koupit šunku,a ne tatranku :D
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
Zlatej bude..

To jsi získal přesně o dvě položky víc než já ;)
Ale co už,aspoň si můžu ráno koupit šunku,a ne tatranku :D

Plus nejaké pečivo, alebo kus chleba... :) To ja len tak, skôr sa chcem opýtať, ako sa darí maródovi..?
-s-
Registrovaný uživatel
Díky za optání stani-už je to v pohodě,jen bolest žeber...to je už jen"muška zlatá"
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
Díky za optání stani-už je to v pohodě,jen bolest žeber...to je už jen"muška zlatá"

To je preto, že máš ruky ako lopaty... :P
Snáď už ju máš doma..
-s-
Registrovaný uživatel
Len doplním, že burešáka bralo číslo 60389. Rovnaké číslo išlo aukciou ako vysávač a vyplienilo z aukcie úplne všetko so značkou UNC/aUNC bez ohľadu na cenu, napríklad:

- 2313. 3 Kreuzer 1641, Prag za 200€ (stav EF),
- 2366. VI Kreuzer 1670, Kremnitz za 150€,
- 2386. 3 Kreuzer 1696, Prag za 900€
- 2387. 3 Kreuzer 1697, Neustadt za 150€
- 2396. Kreuzer 1699, Oppeln za 60€
- 2401. Poltura 1996, Kremnitz za 240€
- 2404. Poltura 1700, Kremnitz za 200€
- 2406. Poltura 1701, Kremnitz za 340€
- 2407. Poltura 1703, Kremnitz za 200€
- 2587. Dukát 1620, Burešovo falzum za 1.500€
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Jo, tohohle cisla jsem si take vsiml, ale jestli to cislo ma kazdy pevne generovane, nebo ke kazde polozce je generovany individualne to nevim.
Registrovaný uživatel
celú dražbu je to rovnaké číslo, a presne tak, toto číslo bralo skoro všetko, čo si spomínam tak aj denár Karola VI v UNC, iba medzi tými polturami neviem prečo si "nevšimol" 1699 - 2402 (asi ju už mal :), alebo preto že nemala uvedené výnimočný exemplár), tak tú sa mi podarilo za rozumnú sumu

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 >

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » záhadný dukát

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1