Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » Zajímá mě váš názor

Vykupminci.cz
Numisargo

Zajímá mě váš názor

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
:P

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Robbie v 27. 6. 2007, 11:25. »
Registrovaný uživatel
Za par koruniek predate;]]]
Registrovaný uživatel
Ja je nechci prodat každopádně si povšiměte materialu ten tak běžný neni .Třeba 20h -1921 většinou nemá barvu mosaze a koruny proti té první běžné vypadaji taky zvlášně ne
Registrovaný uživatel
Ako laik sa domnievam, ze to moze byt vplivom prostredia, v ktorom sa nachadzali...
Registrovaný uživatel
Obrázek vložený uživatelem Tohle není prostředím
Registrovaný uživatel
Mozno spray zlaty;]]
Registrovaný uživatel
Když tyhle ČSSR korunky přestaly platit, bylo mi cca 25 let. A moc dobře si vzpomínám -když jsem je tak nosil po kapsách-, že mívaly různé odstíny. Od zlatých funglovek, přes matně hnědé až po načernalé..
Možná i během let -při výrobě- lehce měnili složení kovu z kterého je vyráběli..
Ta úplně vpravo podle mě ležela někde v zemi..
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
Do dvcetniku sem udělal vryp opatrně samozřejmě a barva to není a u korun je prostřední v jsné stříbrné barvě ta poslední neví ale v zemi by zašel i podpis autora a ten je zřeteny mince vypadá jako zinková ale kdo ví
Registrovaný uživatel
zalezi na tom, jak dlouho v ty zemi lezela. navic v jaky zemi - jestli nekde v pisku, jilu, vlhky/suchy, kysely/normalni pude atd atd.. nekdy vyhrabete ze zeme 500 let starou minci a je jako nova, a nekdy se vam mince uplne znici po par mesicich.. zalezi kde lezela.
Ta prostredni koruna stribrna neni, ani byt nemohla.. stribrne koruny neexistovaly.
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
Ja si nemyslim, ze to vzniklo nahodnym posobenim prostredia, to skor umyselnym posobenim :P Cisto len z obrazkov sa neda urcit ci sa jedna len o povrchovu upravu alebo je minca skutocne z ineho kovu. Chcelo by to dalsie info vaha, priemer...
Teraz si nespominam na ze by som niekde cital o materialovych skuskach 1 Koruny 1962. 20h 1921 bol sice viac krat upravovany pred definitivnou verziou ale islo hlavne o detaily designu co sa tyka kovu tak ani tu som si neni isty.

(ale za ten vryp mas u mna aj tak :evil: )
_______________
Juraj.
Registrovaný uživatel
Tak na to pořád koukám. Nekoupil já jsem něco podobného od Tebe na aukru 5,10 h 1938 ?
Registrovaný uživatel
Odemě určitě ne to já bych si určitě nechal takové věci nepouštím děkuji všem co daly nějakej názor doufam že se ozvou i další

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pokec o mincích » Zajímá mě váš názor

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1