Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nápoje » Zajímavé články a informace o nápojích

Vykupminci.cz
Numisargo

Zajímavé články a informace o nápojích

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Konečne budem vedieť kde je sever...

Ámen... ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Konečne budem vedieť kde je sever...

Ámen... ;)


Já ti nijak nevyčítám, že piješ nějaký levný pivo či víno - já tyhle levný srajdy piju taky a chutnaj mi!
Registrovaný uživatel
Samozrejme tieto patoky mi občas chutia.😊

Obrázky:



Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 31. 12. 2023, 13:37. »
Registrovaný uživatel
Po zhliadnutí príspevku 53 si kladiem, až akademickú otázku:
Čo chcel grofik tým príspevkom povedať? Sype si popol na hlavu? Tomu sa mi moc veriť nechce ...

Maliari svoj výtvor často zvyknú pomenovať. Mňa v tejto súvislosti napadá pomenovanie podľa jednej z epizód Columba:
To je vražda, řeklo portské.
https://www.csfd.cz/film/237899-columbo/44441-to-je-vrazda-reklo-portske/prehled/

Skúsim parafrázovať:
To je vražda, řeklo tokajské.

Všetkým fandom vína. Ktorý nepoznajú/nevideli doporučujem zhliadnuť.
Chuťové poháriky sa začnú búriť ;) . Herecký koncert Donalda Pleasenca (Adrian Carsini ) a Petra Falka (Columbo). Krásna dobová atmosféra a nádherné prostredie s tematikou vína ...

Pri pohľade na tie grofikove poklady ma napadá hneď prvá veta z tej epizódy :)
"Tizian by snad zešílel, kdyby chtěl namíchat tak krásnou červeň. A určitě by býval neuspěl."

https://prehrajto.cz/columbo-s03e02-to-je-vrazda-reklo-portske/601bf8addb445

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tokaj, koňak+ tretia moja obľúbená značka.
Na vychutnanie nepotrebujem umeleckú fotografiu.😉😊

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
už dlouhou řádku led se na fifíkovi projevuje nejen alkoholická degenerace mozku... už ho nechte
Registrovaný uživatel
grofik – budem rád, ak tento môj príspevok nebudete vnímať, ako konfrontačný, alebo ako snahu Vám niečo dokazovať ... Berte to ako odpoveď (sekcia – Často kladené otázky) jedného z TOP pestovateľov a predajcov tokajských vín. Proste zaujímavé odpovede na časté otázky.

https://www.ostrozovic.sk/clanok/casto-kladene-otazky

Predávajú sa putňové vína v sudovom stave (čapované)?

NIE v žiadnom prípade, zo zákona zakázané !!! Vinár ktorý ťažko dopestoval kvalitné hrozno a cibéby, by NIKDY sudové tokajské víno nepredal !!! Vie ako pracné a náročné je vyrobiť kvalitný TOKAJ !!! Slovenský vinohradnícky zákon zakazuje uvádzať na trh = predávať tokajské výbery v sudovom stave!
Registrovaný uživatel
grofik
Citovat
#11 21. 12. 2023, 19:12
Registrovaný uživatel

Registrován: říj 2006
Příspěvky: 19644
Bydliště: Nitra
Zvyčajne dostávam na Vianoce päť putňove tokajské, tohtoročný Ježiško zhodnotil moje dobré správanie a nadelil mi šesť putňove.👍🌲😊


Vôbec to neberiem ako konfrontačnú diskusiu, ale skopírujem svoj príspevok z 21.12.2023.
Nikde som nepísal o kúpe Tokaja, ale mám ešte niekoľko priateľov čo každý rok mi privezú ku mojej bráne, čučoriedky, brusnice a tokaj. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Pokiaľ sme u rôznych lahôdok, tretí rok naša edícia.

Pre Barbara stále držím fľašu čo som sľúbil dva roky nazad.
Žiaľ vlani pre rodinné povinnosti som nemohol fyzicky pomáhať, priatelia nezabudli na môj podiel.
My sme už také výberové dinosaury.👍😊

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Priateľ dnes zabodoval u mňa, podaroval mi odrodovú Oskorušu ročník 2012.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
URMIŇAK

... Priateľov a vyznávačov zdravého životného týlu s konzervatívnou ...

Čo si máme predstaviť pod hentakým oným tým, že - životný týl ?
Registrovaný uživatel
Darovaná Oskoruša.👍

Nech Pán Boh zachová priateľom dobré zvyky. 🍾

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik - to je síce pekné, že sa s nami podelíte o svoje poklady, ale moja otázka smerovala k inému trúnku, ktorý ste tu prezentoval.
Registrovaný uživatel
Je tam napísané všetko, pri všetkej úcte nevidím dôvod na vysvetľovanie.

Nakoniec tretí rok je to limitovaná edícia pre členov- nedá sa kúpiť môžete získať darom...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Kdo by takový pochybný patok taky kupoval, že? Je tam toho víc: „uľachtilého“, „mylienky“, „originalita ho předurčili“ apod. Asi „konzervativní hodnotová orientace“ znamená alkoholismus a odmítání gramatických pravidel. :-) To musí teda být spolek! :-)
Registrovaný uživatel
nataradza - ja sa priznám, že tie ostatné chyby som si ani nevšimol. Len som si zbežne prečítal ten popis toho trúnku a ten "životný týl" mi padol do oka. Je všeobecne známe, že alkohol ovplyvňuje mozoček (malý mozog / cerebellum) tak tu mi prišlo úsmevné, že táto ohnivá voda ovplyvňuje tylo (záhlavie).

grofik sa teraz určite úprimne poďakuje za upozornenie na chyby a prisľúbi nápravu v popise IV. edície ;) .
Registrovaný uživatel
Mám cez sedemdesiať rokov, ale celý život z najväčšou kritikov som sa stretol len u tzv. "neschopákov"...

Mimo prázdnych rečí ste páni kritici nepredstavili z Vašej práce nič, ja som to doposiaľ nepostrehol... ;)

Na druhú stranu na cestu do zabudnutia to celkom postačuje.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
:) No nepísal som to? Inak grofik ĎAKUJEM! Po odoslaní môjho príspevku padla medzi mnou a kámošom stávka. Ja som tvrdil, že sa nepoďakujete a že príde kritika. Kámoš tvrdil, že sa prekonáte a aspoň náznak poďakovania sa dostaví. Vyhral som balenie plechovkového piva (6 kusov podľa vlastného výberu) ;) Voľba padla na Budvar. Ten je teraz u nás v akcii – tak nech to kámoša moc nestojí. ;)

Na pečenie je pripravená "husokačka" s červenou kapustou a domáce knedlíky. Môžete tri krát hádať čo bude k nej, ak Peťa zajtra, alebo v nedeľu vyhrá ... Lipovina – bobuľový výber 2007 ;)
Registrovaný uživatel
Lipovina ku kačici je dobrá voľba.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
...volba padla na dobrý jihočeský mok,skvělá volba..atˇ chutná :D ;)
Registrovaný uživatel
Slovák – neslovák, patriot – nepatriot, vlastenec – nevlastenec – musím priznať, že Budvar je u mňa momentálne voľba číslo1 ...

Pete fandím a dúfam, že jej to v domácom prostredí vyjde, ale no neviem, neviem – konkurencia je silná a Lipovinka bude možno musieť počkať na inú príležitosť :?
Registrovaný uživatel
Výsledky niekoľko mesiacov práce, kolega priateľ ohodnotil údajne môže byť.👍😏

Na vyluh použitý 95%lieh.

Povzbudený výsledkom práce pokus-omyl idem skúsiť 70%vodku a aj rum, o nejaké dva tri mesiace uvidím reálne výsledky???

Škoda ja mimo Tokaja a občas štamperlík koňaku nepijem.

Môj momentálny koníček najviac vyhovuje priateľom...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 25. 2. 2024, 19:39. »
Registrovaný uživatel
Tak hlavne, že Vás to teší a máte z toho radosť.
Registrovaný uživatel
"Klasický" Blíženec, pokiaľ niečo dokonale ovládam idem na niečo iné, pritom zať má myslím veľkú pálenicu na odrodové liehoviny a načo si pomyslím to by som dostal, ale to nie je to správne "orechové"...

Momentálne s kolegom penzistom súperíme o čo najlahodnejší produkt, má väčšiu výhodu desaťročných skúseností na Genofonde.

Možno v druhom kole kúpim malú domácu pálenicu dám zaregistrovať a colníci nech behajú na kontrolu. :mrgreen:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Väčšina mojich priateľov dezerty a kvetinky nepijú dovolil som si pripraviť na zajtra a pozajtra malé darčeky ku meninám, atď.
Dúfam 😳moju snahu patrične ocenia?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 >

Sběratel.com » Nápoje » Zajímavé články a informace o nápojích

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1