Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Západní Berlín 1967

Vykupminci.cz
Numisargo

Západní Berlín 1967

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím o ocenění této známky. Cena v katalogu mi připadá příliš vysoká a tak bych rád znal názor zkušených sběratelů. Díky.

Brandenburská brána, 1967, knihtisk
Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) dědek v 2. 8. 2011, 20:48. »
Moderátor
Dědku, to jsou teda starosti... pro pár korun. Běž se demonstrativně připoutat na vrata vydavatelství Michel ať sníží cenu :P
Registrovaný uživatel
No, tebe jsem se na nic neptal, jestli sis nevšiml. :P
Registrovaný uživatel
 

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pánové, moderní kilové zboží snad ani neé... :(
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
To jsem zvědav, zda Ti zkušení sběratelé německých známek tu "nehoráznou" cenu souhlasně odhlasují :P Jó, kdybys napsal: "Vážení přátelé, milí kolegové, celé noci nespím, jsa zoufale traumatizován cenovou relací této nedostižné známky, HILFE..." Tak bych Ti jí poslal grátis, abych Tě z těch psychických muk vysvobodil ;)
Moderátor
Asi se zjistilo, že jich zase tolik není; náklad není známý.
Cena šla takto nahoru v polovině 90. let a od té doby se drží na této úrovni; případné cenové výkyvy kopírují cenové odchylky jiných známek.
Samozřejmě důležitou roli hraje i kvalita a čitelnost razítka.
Moderátor
Řekl bych, že v té době přehodnotil Michel celou řadu cenových ocenění německých známek. Mně, coby majitele, třebas potěšil takřka sedminásobný nárůst z 75 MiM(1991) na 500 MiM (1997) u aršíku DDR Block 12 II. ** Schiller. Tedy míněno Friedrich, nikoliv David :P I když ten David by si to masivní zvýšení ceny určitě taky zasloužil za svou božskou trpělivost ;)
Moderátor
Dráčku, nevím, ale žádná diskuze není jen pro Tebe. Pokud neznáš odpověď, kašli na to a nekritizuj.
Registrovaný uživatel
Díky za odpovědi! Dejvy, s tím razítkem jsi to myslel tak, že by tyto známky měly nést jasné dobové razítko z Berlína?

P.S.: I za názor Dráčka jsem rád a Wjem sem nakonec také napsal něco smysluplného. Díky.
« Poslední úpravu provedl(a) dědek v 3. 8. 2011, 17:06. »
Registrovaný uživatel
No myslim ze spis nez cena katalogova je u pod. znamek daleko dulezitejsi hodnota opravdu trzni.
Treba tady se celej ** (svezi!) rocnik 66/67 (vcetne teto znamky) neprodal ani za 129Kc..
http://aukro.cz/berlin-kompletni-rocnik-1966-svezi-i1739941893.html

Na co je pak takhle vysoka katalogova cena, kdyz v praxi onu znamku nikdo nechce ani za zlomek jeji udavane ceny?
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
« Poslední úpravu provedl(a) elle v 3. 8. 2011, 20:28. »
Moderátor
No jo, ovšem chtít za tuhle kategorii známek už ve volačce 5 Kč za MiEuro mi přijde hodně mimo... Plus k tomu poštovné a pro případného kupujícího to pak tedy žádný výhodný kauf není
Registrovaný uživatel
No jasne.. ja tim chtel spis jen dedkovi naznacit, za kolik by ta jeho * znamka (i pres vyssi katalog) byla v praxi asi prodejna = za minimum.
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
Možná, že by se ta sada za 129 Kč i prodala, ale spíš v nějakém obchodě, kde sběratel přijde a řekne, co chce, to zaplatí a odnese. Ale třeba jen jednou za rok, protože prostě více zájemců není, není to žádný trhák a pro překupníky cena zajímavá není.

Cena těchto použitých známek je shodná s cenou známek nepoužitých (svěžích). Překvapila mě poměrně vysoká katalogová cena té známky vzhledem k ostatním známkám ze stejného období, proto mě napadlo zeptat se na skutečnou tržní cenu, jak píše elle, ale spíš mě opravdu zajímá ten poměr. Každopádně díky za názory.
Moderátor
dědek napsal
Díky za odpovědi! Dejvy, s tím razítkem jsi to myslel tak, že by tyto známky měly nést jasné dobové razítko z Berlína?

Ne zcela. Razítko by mělo být identifikovatelné, pokud možno včetně data použití. Pokud budu citovat katalog Michel, ten uvádí k použitým známkám Západního Berlína toto:

"Není-li u jednotlivých vydání výslovně uvedeno jinak, platí všechna ocenění pro bezvadně zoubkované, dobře centrované kusy se zřetelným otiskem razítka z území SRN, u kterého lze jednoduše identifikovat místo a datum. Jasně identifikovatelné otisky z Berlína zasluhují cenovou přirážku do cca 25%."
Registrovaný uživatel
Dejvy, díky za rady a citaci katalogu. Protože mě razítko nezajímá tolik jako obraz známky, vybral jsem si tuto (vpravo zvýrazněné razítko) za cenu zhruba deset korun. To píšu, jen abyste věděli, že jsem si z vás neutahoval a že takové známky opravdu sbírám. Hezký den všem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
dědek napsal
Dejvy, díky za rady a citaci katalogu. Protože mě razítko nezajímá tolik jako obraz známky, vybral jsem si tuto (vpravo zvýrazněné razítko) za cenu zhruba deset korun. To píšu, jen abyste věděli, že jsem si z vás neutahoval a že takové známky opravdu sbírám. Hezký den všem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Me zase nezajimaji tyhlety nemecke ;) ale
To odbarveni znamky jsi provedl v cem jestli se mohu zeptat - pripadne nejaky detailnejsi postup pro laika , tohle se mi totiz zamlouva daleko vice :)

dekuji
Registrovaný uživatel
Podstata je v tom jakoby překrýt všechno barevným sklem té barvy, kterou chci vymazat. Ve fotošopu to jde celkem přesně, ale ten doma nemám. Měl jsem tu IrfanView a šlo to s ním jen tak od oka také:
1. V „color corrections“ jsem šoupal s „color balance R G B“, až zmizel obraz známky, ale razítko zůstalo vidět (viz obrázek). OK.
2. Znovu jsem otevřel „color corrections“ a snížil „gamma“, aby se zvýraznilo razítko, ale ne obraz známky. OK.
3. Převedení do na černobílý obrázek „convert to grayscale“.
4. V „color corrections“ zvýšit „contrast“ a „brightness“, nebo jednoduše použít „auto adjust colors“.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Máš recht, Dědku. Takovéhle jednodušší věci, kde je v podkladu jen jedna barva taky dělám v Irfanu. Požehnaný to jednoduchý, ale výkonný prográmek ;) Nicméně třeba na "vyseparování" signatury z barevně nesourodého podkladu je už většinou potřeba Photoshop...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Západní Berlín 1967

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1