Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Zařazení známek

Vykupminci.cz
Numisargo

Zařazení známek

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nedaří se mi zařadit tyto známky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nedaří se mi zařadit tuto známku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ta spodní Mich.968 (1948)
Moderátor
Rok 1948
Registrovaný uživatel
MiNr. 968 jsem prostě nikde nenašel. DDR 968 - to není, Berlin taky ne, a bundes taky ne.
Moderátor
Reich- zkus.
Registrovaný uživatel
Mám speciál katalog z roku 2004 Band 2 - a na staně 188 jsem snad tuto známku našel pod označením lll d, ale ta cena mi přijde šílená, tak jsem asi mimo.
Registrovaný uživatel
Reich 1948 ??
Moderátor
https://www.postbeeld.com/app?component=stampCatalogue.%24DirectLink_8&page=Freestamp&service=direct&session=T&sp=1948
Registrovaný uživatel
U těch horních byla poznámka I-III a částka 750 euro, ale s katalogem mi to nasedí.
Altenburg 1946
Registrovaný uživatel
ta horní - sedí dle Pavlínky , mám Leuchtturm a je to stejné , cena 1,75 , je uvedena před fr. zonou
Registrovaný uživatel
pardon spodní
Moderátor
Ty horní jsou lokální Aschaffenburg; cena šla v posledních letech šíleně dolů, protože byly uvolněny hromady těchto známek z archivu města.
Ta spodní je přetisk (Sovětská zóna rok 1948 ); doma se podívám přesně do katalogu.
Registrovaný uživatel
Známka má přetisk 36 Perleberg - je v katalogu pod Sowjetische Zone pod označením III d a ražená má kat. cenu 12 000 euro.
Akorád nevím jestli tam ten přetisk patří u III c hodnoty 50 je jinej, ale možná jich bylo více. V tom potřebuji poradit - poštou pravděpodobně prošla podle papíru.
Registrovaný uživatel
Dejvy koukni na to doma a snad něco vykoumáš. Dík.
Registrovaný uživatel
U těch horních mám potíže s němčinou -

liegend senkrechte wellenlinien - horizontální linie vertikální hřídele

stehend waagerechte wellenlinien - vodorovné čáry, stojaté vlnění

Toto mi nabídl google překladač
Registrovaný uživatel
Jinak děkuji všem za pomoc, ale asi jste našli tu známku bez přetisku - to se mi ještě nepovedlo.
Moderátor
Aschaffenburg - bohužel nemám u sebe speciál, kde tyto známky jsou, v normálním katalogu je jenom poznámka: "Neúřední vydání / privátní výrobek".
K německým překladům:
liegend / stehend = ležmý (ležící) / stojící
senkrecht / waagrecht = svislý / vodorovný
wellenlinien = zvlněné čáry (vlny)
U těchto známek to znamená tvar a polohu průsvitky

K zelené Leipziger Messe:
Původní známku najdeš v kapitole "Alliierte Besetzung - Gemeinschaftausgaben" pod číslem Mi 968. Okresní přetisk je katalogizován v kapitole "Alliierte Besetzung - Sowjetische Zone" pod číslem Mi IIId. Bohužel přesná čísla jsou opět ve speciálu, který u sebe nemám, ale pokud vím, je náklad této známky v řádu desítek kusů, takže bez ověření znalcem nelze považovat za pravou. Navíc mám pocit, že tato známka nebyla v okrese 36 přetiskována. Vydrž cca 14 dní, na tuhle oblast jsem poměrně dobře zásoben literaturou, takže pak zjistím více.
Moderátor
Jinak jestli už máš ohledně známek "něco za sebou", dokázal bys zjistit, jestli je razítko přes přetisk nebo přetisk přes razítko? Ten přetisk se mi zdá trochu úmyslně trefený tak, aby v razítku nešlo přečíst měsíc použití. Případně zkus pod lupou ten měsíc vyluštit.
Registrovaný uživatel
Uz to tu bylo hodně zapomenuté, podařilo se něco rozluštit?
Moderátor
Vydrž, jsem doma "už" skoro hodinu :).
Registrovaný uživatel
dejvy - vítej doma na Moravě. Až se usadíš , tak dej vědět , jestli jsi v té obálce co jsem ti poslal našel něco zajímavého. Přeji ti úspěšné pátrání.
Registrovaný uživatel
Tak jsem to prozkoumal a vypadá to , že je přetisk přez razítko - to mě nenapadlo - spíš jsem myslel, že je to známka s přetiskem čistá a razítko dodatečně dané.
Moderátor
Díky, něco přišlo, ale zatím jsem dopisy neprobíral; jakmile vyřídím nejnutnější věci, pustím se do korespondence.
Registrovaný uživatel
Nevíte o jakou poštu se jedná ? A Jestli to má nějakou hodnotu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Zařazení známek

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1