Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » zaujimave mince na urcenie

Vykupminci.cz
Numisargo

zaujimave mince na urcenie

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
kamos mi poslal tieto foto ze si nevie rady. hlavne ta v lavo mi pride stylom opisu ako nieco hodne stare uhorske. v huszarovi som to ale nenasiel

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ten vlevo urcite friesassky fenik
Registrovaný uživatel
Nechel som zakladat novu temu tak vyuzijem staru, nedari sa mi urcit tuto mincu. Cast opisov z ktorej by som sa odrazil je necitatelna. Je podla Vas mozne ju urcit? Pismo je dost netypicke takze predpokladam ze sa moze jednat o nieco zaujimavejsie. Dakujem za pomoc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
no a neni to avers a revers jineho panovnika a k tomu falzum?
Registrovaný uživatel
Nezda sa mi na falzum na pohlad mi pride Ok, pridavam troch svetlejsie fotky. Podla mna to bude nieco okolo Wladislava I, pripadne medzivladia vtedy bol v Uhorsku strasny bordel a mince vyzerali dost odflaknuto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
revers vypada na Pohl. 131 (1439-1442), pokud by to, co neni ve stite videt mohl byt cesky lev.
Moderátor
a nebo - jak pises - by to byl jezdec a tudiz Wladislav I. (1440-1444), stity uhry, polsko, litva.

uznavam, ze vidim za kazdym rohem falzum, ale udivuje mne vase sverepe presvedceni, jak je vsechno O.K. :D vzdyt i ten perlovec je serednej :)
Moderátor
v pripade Wladislava by mel byt opis:
M.WLADISLAI.REGIS, coz tam (asi) mas. takze asi je to on (unger 469), vzhuru nohama. Mincovna D-neco, treba DN ci DM. stejne vam slovakum ani madarum stale neverim, ze tyhle mince si nebouchal kde kdo za kazdym rohem po deseti pivech...
Registrovaný uživatel
oliver napsal
...stejne vam slovakum ani madarum stale neverim, ze tyhle mince si nebouchal kde kdo za kazdym rohem po deseti pivech...


...nám môžeš veriť, pretože to tu za každým rohom búchal kadejaký husita alebo bratrík :P
Moderátor
:D :D :D sem si nabeh :D :D :D
Registrovaný uživatel
:mrgreen: Sorry, ale takúto nahrávku na smeč som nemohol zahodiť.
Ale samozrejme máš recht, značiek pri "denari triales" je veľa a časť z nich nie je priradená. Ktovie, kde všade to posádky bratríkov razili.
Ja by som možno tipoval, že tá značka bude C-I, pomohli by fotky z iného uhla. "D" mi ako značka pri týchto denároch moc nejde do oka (nehovorím ale, že neexistuje).
Moderátor
existuji prave znacky DN a DM. ale pri stylu prace na tom to muze byt i otocene C a nebo klidne neco nepopsaneho.
Registrovaný uživatel
Však to bylo v pořádku, bratříčci ražbou nehodnotné mince likvidovali uherskou ekonomiku nenáviděného krále Zikmunda - prašivého katolíka :D
Moderátor
Čo si myslíme o tejto "nádhere"? Viac som z tej fotky nedostal...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tak si asi nikto nič nemyslí... ;) Ja si myslím, že by sa mohlo jednať o falzum Vladislavovho denára Pohl 140. Vďaka za diskusiu. :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Uherské mince » zaujimave mince na urcenie

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1