Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Železný kříž 2. třídy, cena?

Vykupminci.cz
Numisargo

Železný kříž 2. třídy, cena?

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím, jakou má prosím přibližnou hodnotu Železný kříž 2. třídy v originálu?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
zhruba 1500-2000,-
Registrovaný uživatel
děkuji, právě mne udivilo, že na zahraničních webech lidé uvádí i částky kolem 4000 Kč.
Registrovaný uživatel
Tak vzhledem k tomu, že u nás bylo odzbrojeno několik stovek tisíc vojáků, tak se toho dochovalo hodně. V zahraničí také často bez certifikátu pravosti od zavedených firem nikdo nic nekoupí ...
Moderátor
Je jisté, že cenové relace jsou vždy "pofiderní". Nelze přepočítat eruo dle kurzu. I to je důvod, proč já osobně nic neoceňuji, ale ta cena 1500 Kč je opravdu seriozní. V Protektorátů ke konci války bylo mnoho skladů armádních a to se zachovalo i materiál přebrala čs. armáda. Dnes však je všude plno kopii a to je další problém. Ale kolega se ptal na cenu konkrétního kříže a ta cena do 2000 Kč odpovídá naši realitě. :twisted:
Registrovaný uživatel
Děkuji za info!!
Registrovaný uživatel
Dobrý den, posílám kříž k posouzení originality. Rozměr 42 x 42 mm, váha 15.5g. je magnetický. Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Já si netroufnu jen z obrázku určit pravost či levost kříže. Vkládám zde originál kříže a podívejte se na:
- lakování
-ostrost svastiky
-uchycení závěsného kroužku

Snad by to mohlo být jasnější :shock:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Faleristika » Železný kříž 2. třídy, cena?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1