Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » Zinskupons

Vykupminci.cz
Numisargo

Zinskupons

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zinskupony byly v konvolutu marek, které jsem koupil za pár kaček na blešáku v Ostravě tuto sobotu, potom se tam jeden dva a půl markový prodal za 2600 kč, díval jsem se do Rosenberga a mají asi takovou cenu, ale 250 markový se tam neuvádí, (v katalogu jsou nominály pouze od 2.50 po 125 marek a to u těch vysokých je uvedena cena jako LP-tedy cena záliby), tak co myslíte, v čem je háček?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Háček je v tom, že si musíš toho rosenberga přečíst pořádně, kupony který mají cenu jsou s podtiskovým písmenem " q " ostatní jsou prakticky bezcenný.
Registrovaný uživatel
To jsem si tam precetl, že jenom buchstaben q..., ale uz se tam nepíše proč a nakolik jsou ty ostatní bezcenné, a jaké nominály u těch ostatních existují atd., myslel jsem ze o tom nekdo bude vedet více, díky.
Registrovaný uživatel
Tyhle kupony 5% státní půjčky z let 1915-1919 byly státní bankou v době nedostatku drobnýho oběživa uznány jako oficialní platidlo. A proč určili zrovna písmeno q , to teda nevím . O tom a o ostatních kuponech těhle půjček musíš na někoho kdo sbírá cenný papíry.
Moderátor
tak tak, jak píše jhkr - ty "q" byly evidované co do počtu a byly uznány za oficiální platidlo. ostatní jsou v různých nominálech a daj se sehnat i nestříhané za pár Korun (centů)

např. http://banknot.es/catalog/index.php?cPath=31_91

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » Zinskupons

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1