Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » Zlato vs. stříbro

Vykupminci.cz
Numisargo

Zlato vs. stříbro

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím, mám dotázek. Rozhodl jsem se (povolení od manželky mám ;) :D ) investovat po troškách do kovů. Bohužel získat nestrannou radu je v dnešní době docela složité a proto se obracím na Vás.
Jedná se o to, že nemám pravidelně větší hotovost navíc takže kupovat zlaté cihly za 400k Kč nepřipadá v úvahu :oops: Rád bych investoval po cca 2000 Kč, ale netuším zda vybrat stříbro nebo zlato. Nevím zda koupit 100g Ag za 2000Kč nebo 2g Au za stejnou cenu. Máte někdo zkušenosti? Co byste zvolily Vy?
Pokud máte někdo nějaký spolehlivý tip na e-shop který mi neprodá obarvený hliník nebo nikl byl bych rád za info.
Díky M.
Registrovaný uživatel
no ked to beres takto tak sa ti tehlicka zlata- 2 gramy nevyplati . behni do zalozne a kup si zlato tam za lacnejsiu cenu - prstene ,retiazky a mozes ho nosit na krku ;) a manzelka sa tiez potesi :)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
Cena zlata neni 1000 Kč za gram (ale za tuhle cenu se prodávají různé investiční mince), ale asi (střední) 650 Kč. Nakoupit ve formě slitků jde za 700-850, podle množství (čím větší, tím nižší). To samé stříbro, teď nevím, ale nejspíš mezi 10 a 11 Kč za gram. Pokud někdo prodává zlato za 1000 Kč gram a stříbro za 20 Kč za gram, tak to není seriózní obchodník, ale chce rýžovat na neznalosti zákazníků.
jano7B9: nevím jak by se to s ohledem na ryzost vyplatilo.. ale možná ano :) jsou lidi, kteří takhle investují :D
Registrovaný uživatel
to jano: To bych mohl považovat zuby po babičce za poklad :D
to tenzor: zatím se mi nejvíc zamlouval e-shop
http://www.zlate-mince.cz/ZZS_Stribro_Slitky.htm
= 100g Ag za 1820 nebo 2g Au 2129Kč. Ono mi v podstatě nejde o tu cenu. Jde mi o to jestli z dlouhodobého hlediska je jistější zlato nebo stříbro. Dlouhodobě myslím ideálně pro své děti, protože já bych asi neměl to srdce rozprodat cokoli ze své sbírky.
Pak je tu otázka kvality, radši zaplatím víc když budu mít jistotu že se nejedná o nějakého nekalého prodejce. Protože pokavad se v dnešní době prodávají 5-ti Kč z roku 2007 jako stříbrné tak to už je mazec :D
_______________
No jo no... Začalo to sbíráním 2€ po cestách Evropou, pak přišly Euro mince celkově, Čr a Čsr mince, bankovky, známky, kupování trezorů a končí to postupným stěhováním do sklepa :D
Moderátor
Z dlouhodobého hlediska je teoreticky jistější zlato, u stříba dlouhou dobu cena klesala.. ale i u zlata mohou být výkyvy a několikaleté stagnace. Pokud to chcete zhodnocovat v řádu 20 a více let, tak proč ne. Ale 1000 Kč za gram je vážně moc, když už, tak si pořiďte investiční minci, přece jen je tam přidaná hodnota. Momentálně je i šance koupit levněji, protože se s nabídkou roztrhl pytel, někteří nevydělávají tak, jak si mysleli a v panice prodávají :)
Registrovaný uživatel
investice jak do zlata tak do stříbra za ceny prodejců slitků v ČR je myslím vždy prodělek, ale asi by se dalo celkem levně kupovat stříbro v běžných oběžných Ag mincích 20.století, kterých je od běžných ročníků dost, mají jistou určitou ryzost a ve stavu 2/2 jsou sběratelsky těžko prodejné....
Nákupní cena je jistě nižší, než uncové mince či slitky, přepočteno na gram ryzího kovu!
Registrovaný uživatel
Tak pak je to veselejší :D Já právě vzhledem k ceně předpokládal že slitek má vyšší hodnotu než mince. Ale pak je to v pořádku protože stříbrné mince Čr mne lákají tuze moc. Takže to asi dopadne tak že si jednu cihličku koupím jen tak pro zajímavost a spestření sbírky. 200Kč je nyní opravdu spousta a koukal sem že prodejci už neví coby tak je prodávají po 10 kusech :? . A pokud vyhraju ve sportce přihodím na nějakou pěknou zlatou 2000Kč :mrgreen:
Jinak nemáte nějaký tip jak se dostat k těmto mincím přímo v Jablonci? Existuje nějaká možnost sehnat je za rozumnější cenu než je na trhu?
Co se týče prodělků nebo zhodnocení je problém v informovanosti. Na pomalu každém e-shopu je hodně dlouhý článek o tom, jak kovy buď udržují hodnotu, nebo ji navyšují. Chápu že reklama a reprezentace jsou pro tyto podniky základ, ale co je moc to je moc. Děkuji Vám za vysvětlení, protože jinak bych v tom utopil hodně korun :shock:
_______________
No jo no... Začalo to sbíráním 2€ po cestách Evropou, pak přišly Euro mince celkově, Čr a Čsr mince, bankovky, známky, kupování trezorů a končí to postupným stěhováním do sklepa :D
Registrovaný uživatel
já ale nemyslel vůbec pamětní 200Kč ČR, tam je stříbra také jen za pár korun, ale jakékoliv běžné Ag mince koupitelné kolem ceny stříbra...(když jste chtěl investovat do kovu)
Pokud chcete zhodnocovat numismatické materiály, pak je to zcela odlišný nákup a je nutné o mincích trochu něco znát!!!
Moderátor
Pokud chcete investovat do kovu, tak doporucuji napr. Au desetikoruny FJI.
Registrovaný uživatel
Tak teď jsem se ztratil už úplně :'(
Pokud si dobře pamatuju tak 2/2 znamená špatnou kvalitu, takže by se teoreticky ty mince prodávaly pouze za cenu kovu. Pokud ale narazím na nějakou dobrou nabídku tak pořád je to risk pokud nebudu mít štěstí a koupím nikl.
Teď koukám na hmotnost 200Kč a je to 13g. Při přibližné ceně 10Kč za g by tedy měla stát 130 Kč :shock:
Jediné řešení mi tedy přijde sledovat nabídky a pokud narazím na přpočet alespoň přibližný skutečné hodnotě, tak po ní skočit. Nebo se mýlím? Teď je jen problém rozeznat pravé stříbro :oops:
_______________
No jo no... Začalo to sbíráním 2€ po cestách Evropou, pak přišly Euro mince celkově, Čr a Čsr mince, bankovky, známky, kupování trezorů a končí to postupným stěhováním do sklepa :D
Moderátor
Nezapomente na skutecnou ryzost, vami zminovane ceske pametni 200Kc maji ryzost 900/1000, takze Ag tam neni 13g ale pouze 11,7g.
Registrovaný uživatel
Taky jsem nad něčím podobným přemýšlel (tím myslím investovat do kovů), ale zjistil sem, že na to zatím nemám potřebné finance, aby to mělo smysl (studentík), tak jsem si z mincí udělal koníčka... Ve vašem případě bych si zjistil alespoň něco o mincích výše doporučovaného FJ I. Je tam opravdu hodně zlata a z numismatického hlediska jsou tam samozřejmě nejvíc vyhledávané mince ve stavu 0/0. Všechny mince ovšem v tomto stavu nejsou a o ty v horším stavu je samozřejmě zájem menší (pokud se nejedná o rarity). Z toho vyplívá že se občas něco za cenu zlata, nebo cenu velmi blízké této ceně prodává. Myslím, že dle toho co píšete jste schopen jednu zlatou měsíčně najít a koupit... Na přívěšky a cetky bych se vykašlal (nevíte kolik % kovu obsahuje atd.) u mincí se to snadno zjistí a máte to zaručeno... S budoucím prodejem vám to půjde opět lépe s mincemi než s cetkama... To je asi nejjednoduší způsob jak se dostat efektivně k menšímu množství zlata... del mého názoru...
Registrovaný uživatel
naozaj je lepšie kupovať bežné strieborné mince ako tie predražené unce, ja si občas kúpim napr. americký poldolár 1964 za 4€, čo pri jeho obsahu 11,25 gramu čistého striebra vychádza na 35 centov gram
a raz sa mi ho podarilo kúpiť za 1€ :mrgreen:
« Poslední úpravu provedl(a) roland22 v 20. 2. 2010, 6:18. »
Registrovaný uživatel
a ešte niečo, na poslednej burze v TN som kúpil sadu kanadských mincí 1965 za 10€, pričom len striebro v nich má váhu 1,11 unce
Moderátor
A když ti vrátí v obchodě quarter z roku 1960, je to ještě lepší zhodnocení :).
Registrovaný uživatel
Pokud byste chtěl zainvestovat do kovů (Ag nebo Au, nebo třeba Platina) tak v prvních dvou případech jistě investujte do mincí. U Ag si můžete na aukru koupit obrovské hromady československých stříbrných mincí, většinou desetikoruny nebo pětikoruny, ale i pozdější pamětní Ag mince. U zlata z dlouhodobého hlediska bych namísto předražených slitků koupil bud FJI 10cor cena okolo 1500-2200,-/ks nebo jednou za dva tři měsíce koupil nějakou zlatou 2500,-. Pokud chcete nakupovat přímo z mincovny, tak tam je trochu problém, většinu si rozeberou velkoodběratelé. Myslím, že byla možnost kupovat mince za prodejní ceny ČNB když jste byl členem ČNS, ale nejsem si tímto jist.

Jinak pokud chcete investovat do zlata a nechcete ho mít fyzicky u sebe, můžete zvážit možnost investovat prostřednictvím různých zlatých fondů, či přímo na komoditních trzích. Přímé investování je zajímavé, ale není pro všechny..
Registrovaný uživatel
trutnovak napsal
Pokud byste chtěl zainvestovat do kovů (Ag nebo Au, nebo třeba Platina) tak v prvních dvou případech jistě investujte do mincí. U Ag si můžete na aukru koupit obrovské hromady československých stříbrných mincí, většinou desetikoruny nebo pětikoruny, ale i pozdější pamětní Ag mince. U zlata z dlouhodobého hlediska bych namísto předražených slitků koupil bud FJI 10cor cena okolo 1500-2200,-/ks nebo jednou za dva tři měsíce koupil nějakou zlatou 2500,-. Pokud chcete nakupovat přímo z mincovny, tak tam je trochu problém, většinu si rozeberou velkoodběratelé. Myslím, že byla možnost kupovat mince za prodejní ceny ČNB když jste byl členem ČNS, ale nejsem si tímto jist.

Jinak pokud chcete investovat do zlata a nechcete ho mít fyzicky u sebe, můžete zvážit možnost investovat prostřednictvím různých zlatých fondů, či přímo na komoditních trzích. Přímé investování je zajímavé, ale není pro všechny..


s první částí souhlasím!!!!!

s tou druhou ne!!! Náhodou jsem si četl nějaké smoluvy kolem a vždy je tam úplně dole nějakej malej text, díky kterému se banky krají v případě nečekané situace. A ta nečekaná situace je přesně to, proč se zlato doma schovává...

toť můj názor...
Moderátor
U tech CSR Ag minci muze byt nekdy problem s rychlou likvidaci pokud by byla rychla potreba hotovosti, ne vsechny vykupy je ochotne prijimaji. Soucasne ceske pametni 2500Kc take neni to prave orechove, doba kdy v Jablonci byly vyprodane behem jedineho dne od zverejneni emisniho planu je jiz pryc. Navic obsahuji jen 7,78g Au a posledni cena z mincovny za Mlyn v Ruprechtove byla 5937Kc vcetne postovneho. Nekdy se podari necekane dobra investice, napr.cislovany dukat zakoupeny v r.2001 ve stavu 0/0 za 66t. se dnes hrave proda za cenu pres 200t.
Registrovaný uživatel
Investování není pro každého, člověk by si před tím měl přečíst alespoň nějakou literaturu, či absolvovat nějaký seminář, kde mu bude podrobně vysvětleno co se s jeho penězi bude dít v různých nečekaných situacích.

V podstatě fond ať už jakýkoliv nemůže nikdy zkrachovat, ať jde o komoditní, akciový... je to jedno. Investor samozřejmě může přijít o své peníze, ale nikdy ne o 100% a v případě zlata je to diskutabilní, někdo tvrdí, že zlato je již na svém maximu, někdo tvrdí že půjde ještě o něco výše.

Historický vývoj ukazuje, že za posledních 5 letje cena zlata více jak dvojnásobná (až třínásobná) aktuální kurz je něco okolo 1100dolaru.
Registrovaný uživatel
trutnovak napsal
Investování není pro každého, člověk by si před tím měl přečíst alespoň nějakou literaturu, či absolvovat nějaký seminář, kde mu bude podrobně vysvětleno co se s jeho penězi bude dít v různých nečekaných situacích.

V podstatě fond ať už jakýkoliv nemůže nikdy zkrachovat, ať jde o komoditní, akciový... je to jedno. Investor samozřejmě může přijít o své peníze, ale nikdy ne o 100% a v případě zlata je to diskutabilní, někdo tvrdí, že zlato je již na svém maximu, někdo tvrdí že půjde ještě o něco výše.

Historický vývoj ukazuje, že za posledních 5 letje cena zlata více jak dvojnásobná (až třínásobná) aktuální kurz je něco okolo 1100dolaru.



Problém je že, že v dnešní době vše probíhá velmi rychle. Já prostě nemám žaludek koukat na zprávy na naše politiky a přitom někde spořit a pak o to přijít ve velmi krátkém čase... To by se tomu člověk musel věnovat profesionálně a na tuhle politiku taky nemám!!! Prostě si myslím že co je doma, to se počítá... :mrgreen: Znám třeba člověka, kterej má v bance obrat tak akorát, ale přitom každou volnou korunu cpe do nemovitostí!!! (RD, zahrada, stavební pozemky, teď se kouká po sklepě...) Může se stát cokoli, ale zahradu mu již v dnešní době nikdo nevezme (snad už taková doba nenastane!!!! Ťukám si na zuby!!!) asi tak... Prostě v naší republice tomuhle systému moc nevěřím... :?
Registrovaný uživatel
Zajímavý názor... :)
Pravda je, že před pár lety při koupi chalupy jsem chtě nechtě musel s chalupou koupit i kus lesa(majitel samostatně prodat nechtel) a dnes jsem tomu již docela rád ---> takový vánoční stromeček z vlastního lesa má něco do sebe :D
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
U tech CSR Ag minci muze byt nekdy problem s rychlou likvidaci pokud by byla rychla potreba hotovosti,....


Likvidita je problém u většiny mincí, když jich máte hodně. Nejedná se samozřemě o rarity, ale běžné ročníky.

Na Aukru se stále objevují hromady 1Okorun po 100ks nebo 30ks atp, já osobně bych do toho peníze nedával, cena stříbra je minimální a nemyslím si že by rostlo do budoucna o desitky procent.

Ve výkupu Vám dají za 0,999 stříbro cca 5-7korun/gr. Občas se na aukru objevovala i stříbrná cihla o váze 1kg, ale větší zájem o ni ani za 10tis. nebyl. Přitom prodejní cena v eshopech je cca 16tisíc. /před rokem byla okolo 20tis/
Moderátor
Co se tyce budouci ceny stribra, tak bych si troufal tvrdit, ze pujde nahoru. Tezko rict o kolik, ale postupne o vic a vic procent.
Registrovaný uživatel
Všeobecně by se asi dalo říci, že stříbro je zatím mnohem podceněnější.
Zlato je sice oblíbenější, ale zase už nelze očekávat velké skoky směrem nahoru.
Říkalo se tuším v různé literatuře, že poměr zlata ke stříbru 1:8 až 1:14 a současná cena je hrubě zaokrouhleno 1100 : 20 USD
Co dodat...
Registrovaný uživatel
Největší cenový posun lze očekávat u vzácných průmyslových kovů, ale tam je problém s nákupem kovu a bohužel asi i s prodejem později.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » Zlato vs. stříbro

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1