Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Zlodějové nebo "šikovní podnikatelé"?

Vykupminci.cz
Numisargo

Zlodějové nebo "šikovní podnikatelé"?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pokud obchodník, starožitník, galerie koupí obraz od Vency ze mlejna (neznalého) za 5000 Kč a vzápětí ho prodá za 500 000 Kč, tak by to mohlo naplnit ty znaky tr.činu. Pokud by to Venca ze mlejna zažaloval, tak by mohl uspět a v občanskoprávním sporu by mohlo být rozhodnuto v jeho prospěch. Pokud to nikdy nikdo nezažaluje, tak šmejdům pšenka pořád pokvete. Ale myslím, že nějaké soudy už v minulosti proběhly a Vencové ze mlejna už i vyhráli...
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
lachtan napsal
Jo souhlasím a můžeme si o neserioznosti obchodníků v obecné rovině jen tak povídat. Ale pokud mu to prokážeš , že tě ojebal ÚMYSLNĚ, tak ho může soud pravomocně odsoudit za podvod. A to se týká malých starožitníků i velkých aukčních síní ... jen to prokázat a o tom to je.


Každý, v oboru znalejší člověk, ale nemusí věc nechat dojít do dokazování podvodu.

Pokud budeme mít zajímavé sběratelské věci a budeme je chtít prodat, nebude nic jednodužšího, než vzít věc v hodnotě např. 100 000 Kč a navštívit obchodníka s tím, že je na prodej a chceme znát jeho nabídku. Pokud dostaneme nabídku v hodnotě 5 000 Kč. Víme, že nás tento obchodník chce okrást. Pak mu zdělíme, že doma máme celou sbírku na prodej, tato naše nabídka sloužila jako určitá zkouška, ale po těchto špatných zkušenostech s jeho firmou se obrátíme na jinou firmu. Zavřeme dveře a v našich očích bude daný obchodník platit za zloděje. Samozřejmě tyto zkušenosti si nenecháme pro sebe.
Určitě a jak říkáš všude to rozkecáme, ale opatrně a ne veřejně, aby nás šmejd nemohl zažalovat :D
Registrovaný uživatel
Pokud to vezmu z druhé strany, obchodník to nemá vůbec jednoduché, protože neví, kdo danou věc prodává. Zda o této problematice něco ví, nebo se jedná o naprosto neznalého prodejce. Či se jedná o skutečný prodej, nebo o pouhou zkoušku naší serioznosti. Pokud i seriozní obchodník ve slabší chvíli ztratí hlavu, může jedním okamžikem přijít o svoje dobré jméno.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Pokud to vezmu z druhé strany, obchodník to nemá vůbec jednoduché, protože neví, kdo danou věc prodává. Zda o této problematice něco ví, nebo se jedná o naprosto neznalého prodejce. Či se jedná o skutečný prodej, nebo o pouhou zkoušku naší serioznosti. Pokud i seriozní obchodník ve slabší chvíli ztratí hlavu, může jedním okamžikem přijít o svoje dobré jméno.
No to je riziko každého obchodníka, že může přijít o jméno i svou neznalostí a nemusí být jeho úmyslem dát za cennou věc málo peněz. To se stává u začínajících bazaristů , ale já zas u nich rád nakupuji, když oni neznají a měli by, když v tom chtějí podnikat ... protože já jsem zase znalý šmejd kupující :D
Registrovaný uživatel
Jak úsměvná tato konverzace.....
Registrovaný uživatel
Jetotak napsal
Jak úsměvná tato konverzace.....
Celkem ano, ale když koupím od bazaristy věc za 500 kč, přičemž má sběratelskou hodnotu vyšší, tak se ničeho nedopouštím ani morálně natož tak trestně postižitelného. Když koupím od obchodníka rohlík za stanovenou cenu, tak mne pekař dodavatel a ani obchodník prodávající nemůže obvinit z podvodu. To jsou různé aspekty práva. Může to být úsměvné, ale ze života :D
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 23. 6. 2018, 8:42. »
Registrovaný uživatel
Paragrafy jsou jak známo zakroucené a složité. Snažil jsem se dát odkazy na tr. právo pro ty, kteří budou schopni v nich trošku laicky číst, aby byli v obraze v této problematice. Pak jsem se snažil ty paragrafy přeložit do lidštiny, aby i ti kteří tomu nerozumí byli také v obraze. Nevím jestli se mi to podařilo...snad ano, nebo taky možná ne. Toto se tady řeší strašná léta a je to pořád dokolečka a každý rok tady taková diskuze vyskočí. Tak si to řádně proštudujte a pokud se tady taková diskuze objeví, tak na toto vlákno tady dejte odkaz a nemusíme se tady pořád každou chvíli zabývat takovými zbytečnými dotazy... můj názor a končím.
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 23. 6. 2018, 9:10. »
Registrovaný uživatel
Psaní z mobilu...
« Poslední úpravu provedl(a) ferovyobchodnik v 23. 6. 2018, 9:20. »
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
lachtan napsal
Pro naplnění skutkové podstaty a tím pro spáchání trestného činu musí být naplněny vždy všechny uvedené znaky. Tedy ten úmysl někoho poškodit musí být naplněn v těch znacích tr. činu. Zkráceně pokud tomu lumpovi jen jeden ten znak neprokážete, tak se nedopustil tr,činu a nikdo ho neodsoudí ... to je to, kolem čeho se pořád točíme dokolečka.



Nebavíme se v rovině tretněprávní, ale v rovině morální.

Poznat. zdali mne chce někdo okrást a je neseriozním obchodníkem, nebude pro člověka ve sběratelském oboru znalejšího problémem. Bavíme se zde o obchodnocké serioznosti, či neserioznosti a pokud narazím na neseriozního obchodníka, ktrerý je odborně zdatný, ale pokusí se toho zneužít v můj neprostěch, pak se v mých očích jedná o šmejda, který se mne pokusil okrást. O tom je celá debata.


No a kde je tedy ta hranice?
Registrovaný uživatel
Ta hranice je v těch znacích tr. činu a skutkové podstatě a u každého případu je jiná situace. U některých bude naplněna skutková podstata a pak se musí dokázat. U některých bude chybět jeden znak a nejedná se o tr. čin a třeba ani o přestupek. Tedy nejedná se o nic a policie věc odloží. Fakt se tím tr. právem zkus prokousat, každý případ bude jiný ... chápeš ?
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 23. 6. 2018, 9:26. »
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
No a kde je tedy ta hranice?


Ale žádná pevně daná hranice nejde určit. U každé cenové hladiny bude odpvídající nabídka někde jinde. Je velký rozdíl, pokud budu prodávat tuctové zboží v cenách kolem 1000 Kč, nebo vzácnou věc za 50 000 Kč. Jiné nabídky budou u oblíbeného zboží, jiné u méně oblíbeného. Atd.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 23. 6. 2018, 9:26. »
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
ferovyobchodnik napsal
No a kde je tedy ta hranice?


Ale žádná pevně daná hranice nejde určit. U každé cenové hladiny bude odpvídající nabídka někde jinde. Je velký rozdíl, pokud budu prodávat tuctové zboží v cenách kolem 1000 Kč, nebo vzácnou věc za 50 000 Kč. Jiné nabídky budou u oblíbeného zboží, jiné u méně oblíbeného. Atd.
Já už fakt nemám čas to pořád vysvětlovat, mám práci venku zkuste si to probrat sami ...
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Já už fakt nemám čas to pořád vysvětlovat, mám práci venku zkuste si to probrat sami ...


Tak to nevysvětlujte, protože stále se bavíte mimo téma diskuse. Zde se nebavíme o paragrafech trestněprávní odpovědnosti, podstata diskuse se odvíjí v naprosto jiném okruhu, který stále nevidíte.

Ale i tak. Poctivá nabídka je cenová nabídka a ta se odvíjí z roviny poptávky a nabídky konkrétní prodávané věci. A samozřejmě poptávka a nabídka je odvislá od spousty okolností-zachovalost, oblíbenost, vzácnost atd. Pak někde může být cenová nabídka v rovině 50 % poctivá, v jiném případě nabídka v relacích 70 % poctivá nebude.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 23. 6. 2018, 9:41. »
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
lachtan napsal
Já už fakt nemám čas to pořád vysvětlovat, mám práci venku zkuste si to probrat sami ...


Tak to nevysvětlujte, protože stále se bavíte mimo téma diskuse. Zde se nebavíme o paragrafech trestněprávní odpovědnosti, podstata diskuse se odvíjí v naprosto jiném okruhu, který stále nevidíte.

Ale i tak. Poctivá nabídka je cenová nabídka a ta se odvíjí z roviny poptávky a nabídky konkrétní prodávané věci. A samozřejmě poptávka a nabídka je odvislá od spousty okolností-zachovalost, oblíbenost, vzácnost atd. Pak někde může být cenová nabídka v rovině 50 % poctivá, v jiném případě nabídka v relacích 70 % poctivá nebude.
Přesně řečeno !
Registrovaný uživatel
Ad Jetotak 23.6.2018, 1:56

Dotaz sice není k tématu, ale svůj názor zde uvedu. Nemyslím, že by někdo falšoval
Trinkmoce. Obraz je asi menšího formátu, takže reálnou prodejní cenu bych podle nabidky autorových prací v internetové inzerci (jak mi utkvěla v paměti) odhadoval na cca 1500Kč.
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Ta hranice je v těch znacích tr. činu a skutkové podstatě a u každého případu je jiná situace. U některých bude naplněna skutková podstata a pak se musí dokázat. U některých bude chybět jeden znak a nejedná se o tr. čin a třeba ani o přestupek. Tedy nejedná se o nic a policie věc odloží. Fakt se tím tr. právem zkus prokousat, každý případ bude jiný ... chápeš ?


Tohle mě ale nezajímá
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
ferovyobchodnik napsal
No a kde je tedy ta hranice?


Ale žádná pevně daná hranice nejde určit. U každé cenové hladiny bude odpvídající nabídka někde jinde. Je velký rozdíl, pokud budu prodávat tuctové zboží v cenách kolem 1000 Kč, nebo vzácnou věc za 50 000 Kč. Jiné nabídky budou u oblíbeného zboží, jiné u méně oblíbeného. Atd.


Takže je jen o subjektivní pocit a vy jste soudce... ?
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
Takže je jen o subjektivní pocit a vy jste soudce... ?



Nejedná se o žádný subjektivní pocit, ale o dlouhodobé znalosti z oblasti cen, vzácnosti a výskytu.

Pokud přinesete obchodníkovi věc v hodnotě 1000 Kč, on Vám zdělí tuto cenu, řekne, že se jedná o běžnou a těžko prodejnou věc, zároveň Vám ukáže, že tento sortiment má na skladě ve více kusech, pak bude jeho nabídka 50 % odpovídající.

Pokud ale přinesete obchodníkovi mimořádně vzácnou věc v hodnotě 100 000 Kč a bude Vám nabízena cena na úrovni 70 %, lze takovou nabídku brát za neseriozní, protože na tuto záležitost bude mít obchodník velkou poptávku a bude schopen ji během pár hodin zrealizovat. Pak by byl zisk 30 000 Kč nemravný. Ve všeobecné rovině bude platit, že čím budu prodávat zajímavější věc, tím musím dostat více procent ceny a naopak.

Je to tak těžké pochopit?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Ve všeobecné rovině bude platit, že čím budu prodávat zajímavější věc, tím musím dostat více procent ceny a naopak.
Velmi pěkně napsáno. Skoro tak pěkně, jako Farářovo potěšení. :D
Registrovaný uživatel
Pokud ale přinesete obchodníkovi mimořádně vzácnou věc v hodnotě 100 000 Kč a bude Vám nabízena cena na úrovni 70 %, lze takovou nabídku brát za neseriozní .... to si já nemyslím, protože je to cena dvoutřetinová a dle nepsaného kodexu solidního obchodníka, nebo starožitníka. Na něm je větší díl dalšího prodeje, nákladů a jiných starostí s podnikáním. Prodejce (majitel věci) nemá starosti s hledáním zákazníka , většinou z této věci neplatí daně a má čistý zisk. Na rozdíl od obchodníka, který má nejvíce starostí. Říkám jen, že provize 30 % je solidní a úměrná jeho dalšímu snažení, tak praví nepsané pravidlo solidních starožitníků. Nemusíte souhlasit... Pokud by měl starožitník 70 % a majitel 30 %, pak to je nemravné.
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 23. 6. 2018, 13:06. »
Registrovaný uživatel
Ale při prodeji dobré a drahé věci mohou být mnohem menší starosti, než s prodeji průměrného zboží, kde tyto věci mohou bez povšmnutí ležet měsíce. Na dobrou věc bude mít obchodník plný mobil čísel poptávajících a stačí pouze zavolat. Pak mohu ráno koupit a odpoledne mohu realizovat zisk.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 23. 6. 2018, 13:11. »
Moderátor
Obchod a morálka to k sobe nejde. Zásada obchodu je:
"Levně koupit - draze prodat".
Víte jako marže mají např. obchodní domy? 8)
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Obchod a morálka to k sobe nejde. Zásada obchodu je:
"Levně koupit - draze prodat".
Víte jako marže mají např. obchodní domy? 8)


Otázka spotřebního zboží je věc jiná.

Pokud budu výrobce musím vyrobené zboží prodávat. Pokud bych ho chtěl prodávat sám, musel bych vybudovat síť prodejen a to by stálo mnoho nákladů, které by se ani nemusely vyplatit. Pak velké rabaty pro prodejce mohou být pro výrobce přijatelným kompromisem.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 23. 6. 2018, 13:16. »
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Pokud ale přinesete obchodníkovi mimořádně vzácnou věc v hodnotě 100 000 Kč a bude Vám nabízena cena na úrovni 70 %, lze takovou nabídku brát za neseriozní, protože na tuto záležitost bude mít obchodník velkou poptávku a bude schopen ji během pár hodin zrealizovat. Pak by byl zisk 30 000 Kč nemravný.

Opet matouci a jen castecne pravdive informace, tak jako vzdy.
Zisk 30000 Kc by mel pouze v pripade ze neni platce DPH. Vetsina velkych obchodniku u nas ale platcem DPH je. Pokud tedy obchodnik prodava zbozi ktere je jeho majetkem, odvadi u nas z prodejni ceny DPH 21%. Neco jineho je komisni prodej (napriklad v aukci), kdy prodejce prodej pouze zprostredkovava a plati tak DPH 21% pouze z rozdilu mezi cenou kterou dostane puvodni majitel a cenou kterou plati kupujici.
Ve vyse uvedenem pripade tedy obchodnik nakoupil minci za 70000 Kc od nekoho "z ulice" , tj. neplatce DPH kde si nemohl odecist DPH. Po zakoupeni je mince majetkem obchodnika. Pokud by minci obchodnik pote prodal pouze za 100000 Kc, je povinen odvest statu DPH ktera cini 17355,38 Kc. Jeho zisk tedy cini 12644.62 Kc, tj. cca 18,06% a nikoliv 30%. Z tohoto zisku bude jeste nucen odvest dan na zaklade danoveho priznani za kalendarni rok.
Pokud zde tedy operujete nejakymi cisly uvadejte pravdive udaje a nevybirejte si jen tu cast co se vam hodi.
Registrovaný uživatel
Víte jako marže mají např. obchodní domy?
Záleží na sortimentu. Třeba i tisíce procent.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » Zlodějové nebo "šikovní podnikatelé"?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1