Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Zlodějové nebo "šikovní podnikatelé"?

Vykupminci.cz
Numisargo

Zlodějové nebo "šikovní podnikatelé"?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
To je sice pravda, ale jaká bude skutečná pravda?

Obchodník koupí danou minci jako "soukromá osoba" a jako soukromá osoba jí prodá dále. Tedy celá transakce jde mimo obchod. Že se tak neděje?

Bavíme se o realitě, nikoli o teoretizování.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
mitom007 napsal
Pokud by minci obchodnik pote prodal pouze za 100000 Kc, je povinen odvest statu DPH ktera cini 17355,38 Kc. Jeho zisk tedy cini 12644.62 Kc, tj. cca 18,06% a nikoliv 30%.

Oprava, veta mela byt: ..... tj. cca 18,06% a nikoliv 42,86%
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Obchod a morálka to k sobe nejde. Zásada obchodu je:
"Levně koupit - draze prodat".
Víte jako marže mají např. obchodní domy? 8)


Přesně tak, vždyť všichni celý život nakupujeme spustu věci s prodejní marží 100-200% a více, ale raději po detailech vůbec nepátrejte... :D
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Bavíme se o realitě, nikoli o teoretizování.

jj vy mate na vsechno tu spravnou odpoved....
Registrovaný uživatel
mitom007 napsal
Evropa1 napsal
Bavíme se o realitě, nikoli o teoretizování.

jj vy mate na vsechno tu spravnou odpoved....


To, že jsme se jednou chytli, když jsem napadl Stalinistu s pokleslými názory, kterého jste obhajoval, je jedna věc, ale v diskusích na jiná témata jsem se snažil k Vám chovat slušně. Jak vidím, Vaše averze vůči mně stále pokračuje a jestli se tak chcete chovat i nadále, servítky si nebudu také brát.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
mitom007 napsal
Evropa1 napsal
Bavíme se o realitě, nikoli o teoretizování.

jj vy mate na vsechno tu spravnou odpoved....


To, že jsme se jednou chytli, když jsem napadl Stalinistu s pokleslými názory, kterého jste obhajoval, je jedna věc, ale v diskusích na jiná témata jsem se snažil k Vám chovat slušně. Jak vidím, Vaše averze vůči mně stále pokračuje a jestli se tak chcete chovat i nadále, servítky si nebudu také brát.
Já myslím Evropo, že politika v tom vůbec nebyla a Mitom007 o tom něco ví. Jinak já určitě rudou hvězdu na čele nemám , tak mne doufám neobviníte. Obchodník musí mít přiměřený zisk a těch 30 % je fakt solidních, protože pokud jde o poctivého obchodníka,který platí veškeré odvody poctivě ,tak mu z těch 30ti % moc nezbude. A za tím si stojím. No a pokud, jako sběratel koupím věc do své sbírky za 70 % tržní ceny, tak také nejsem zloděj, protože za 100 % si to můžu koupit u obchodníka. Cena 70% je solidní i pro sběratele i pro obchodníka.
Registrovaný uživatel
mitom007 napsal
Zisk 30000 Kc by mel pouze v pripade ze neni platce DPH. Vetsina velkych obchodniku u nas ale platcem DPH je. Pokud tedy obchodnik prodava zbozi ktere je jeho majetkem, odvadi u nas z prodejni ceny DPH 21%. Neco jineho je komisni prodej (napriklad v aukci), kdy prodejce prodej pouze zprostredkovava a plati tak DPH 21% pouze z rozdilu mezi cenou kterou dostane puvodni majitel a cenou kterou plati kupujici.
Ve vyse uvedenem pripade tedy obchodnik nakoupil minci za 70000 Kc od nekoho "z ulice" , tj. neplatce DPH kde si nemohl odecist DPH. Po zakoupeni je mince majetkem obchodnika. Pokud by minci obchodnik pote prodal pouze za 100000 Kc, je povinen odvest statu DPH ktera cini 17355,38 Kc. Jeho zisk tedy cini 12644.62 Kc, tj. cca 18,06% a nikoliv 30%. Z tohoto zisku bude jeste nucen odvest dan na zaklade danoveho priznani za kalendarni rok.
Pokud zde tedy operujete nejakymi cisly uvadejte pravdive udaje a nevybirejte si jen tu cast co se vam hodi.


A takto to opravdu chodí?
Obchodník nekupuje zboží na prodej na svojí živnost?
Proč by obchodník prodával jako soukromá osoba ve svém obchodě? Vždyť obchodník vykupuje na svojí živnost, vystavuje na zboží paragon jeho firmy. On toto zboží nemusí vykupovat bez papíru, na černo.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
mitom007 napsal
Zisk 30000 Kc by mel pouze v pripade ze neni platce DPH. Vetsina velkych obchodniku u nas ale platcem DPH je. Pokud tedy obchodnik prodava zbozi ktere je jeho majetkem, odvadi u nas z prodejni ceny DPH 21%. Neco jineho je komisni prodej (napriklad v aukci), kdy prodejce prodej pouze zprostredkovava a plati tak DPH 21% pouze z rozdilu mezi cenou kterou dostane puvodni majitel a cenou kterou plati kupujici.
Ve vyse uvedenem pripade tedy obchodnik nakoupil minci za 70000 Kc od nekoho "z ulice" , tj. neplatce DPH kde si nemohl odecist DPH. Po zakoupeni je mince majetkem obchodnika. Pokud by minci obchodnik pote prodal pouze za 100000 Kc, je povinen odvest statu DPH ktera cini 17355,38 Kc. Jeho zisk tedy cini 12644.62 Kc, tj. cca 18,06% a nikoliv 30%. Z tohoto zisku bude jeste nucen odvest dan na zaklade danoveho priznani za kalendarni rok.
Pokud zde tedy operujete nejakymi cisly uvadejte pravdive udaje a nevybirejte si jen tu cast co se vam hodi.


A takto to opravdu chodí?
Obchodník nekupuje zboží na prodej na svojí živnost?
Proč by obchodník prodával jako soukromá osoba ve svém obchodě? Vždyť obchodník vykupuje na svojí živnost, vystavuje na zboží paragon jeho firmy. On toto zboží nemusí vykupovat bez papíru, na černo.

Nerozumim na co se ptate. V prispevku #118 jste uvadel priklad ktery se vztahoval pouze na obchodniky - neplatce DPH. Ja to doplnil prikladem kdy naopak obchodnik platcem DPH je. Povinnost byt platcem DPH nastava od splnení urcite vyse prodeje v danem casovem obdobi (pokud vas to zajima, presne udaje najdete v zakonu o DPH). U obchodnika - platce DPH - neni zadny rozdil jedna-li se o osobu samostatne vydelecne cinnou (OSVC) podnikajici na zivnostensky list nebo treba o akciovou spolecnost (napr. Aurea). Pokud jste zminil ze obchodnik koupi a proda minci jako "soukroma osoba" a nakup ani prodej neuvede ve svem ucetnictvi, je to mozne, ale nemuze vystavit nakupni ani prodejni doklad. Pokud doklady vystavi ale neuvede v ucetnictvi, jedna se o trestny cin kraceni dane a pak uz jenom zalezi na tom zda se to FU dozvi. Jinak pochybuji o tom ze clovek kupujici minci v hodnote 100000 Kc od zavedeneho obchodnika by si nenechal vystavit doklad napriklad z duvodu mozne reklamace na pravost nebo za ucelem prokazani puvodu pri pripadnem dalsim prodeji.
Registrovaný uživatel
mitom007 napsal
Nerozumim na co se ptate. V prispevku #118 jste uvadel priklad ktery se vztahoval pouze na obchodniky - neplatce DPH. Ja to doplnil prikladem kdy naopak obchodnik platcem DPH je. Povinnost byt platcem DPH nastava od splnení urcite vyse prodeje v danem casovem obdobi (pokud vas to zajima, presne udaje najdete v zakonu o DPH). U obchodnika - platce DPH - neni zadny rozdil jedna-li se o osobu samostatne vydelecne cinnou (OSVC) podnikajici na zivnostensky list nebo treba o akciovou spolecnost (napr. Aurea). Pokud jste zminil ze obchodnik koupi a proda minci jako "soukroma osoba" a nakup ani prodej neuvede ve svem ucetnictvi, je to mozne, ale nemuze vystavit nakupni ani prodejni doklad. Pokud doklady vystavi ale neuvede v ucetnictvi, jedna se o trestny cin kraceni dane a pak uz jenom zalezi na tom zda se to FU dozvi. Jinak pochybuji o tom ze clovek kupujici minci v hodnote 100000 Kc od zavedeneho obchodnika by si nenechal vystavit doklad napriklad z duvodu mozne reklamace na pravost nebo za ucelem prokazani puvodu pri pripadnem dalsim prodeji.


Ptal jsem se na obchodníka, jako plátce daně. Já, když jsem prodával kdysi jednu věc, dostal jsem doklad dané firmy a s největší pravděpodobností se jednalo o plátce DPH. Pak jsem soudil, že daňová povinnost by se měla vztahovat pouze na DPH z rabatu.

Příklady, které jsem uváděl u zajímavějších a dražších věcí, se vztahovaly spíše na černé prodeje. Tedy bez papíru dojde ke koupi a bez papíru dojde k prodeji. Např. každý sběratel má poptávky u nejrůznějších lidí, včetně obchodníků, které dlouhodobě zná a automaticky dochází k prodejům "mezi sběrateli." Tedy nikoli na firmu. Sám moc dobře víte, že dobré mince se poptávají mnohem více, než prodávají. Prodat je jednoduché, koupit velmi složité.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 23. 6. 2018, 15:30. »
Registrovaný uživatel
Z prodejniho dokladu ma byt patrne jedna-li se o platce nebo ne, a to uvedenim DPH a jeji vyse v % nebo uvedenim Neplatce DPH.
Jak jsem psal tak DPH pouze z rabatu se plati u komisniho zbozi kdy obchodnik neni majitelem zbozi. Napriklad prijme zbozi do prodeje na sve prodejne nebo do aukce a majiteli zaplati az se vec proda. Z rozdilu nakupni a prodejni ceny potom zaplati DPH 21%. Jine konani je podvod.
Registrovaný uživatel
Takže obchodník s mincemi, plátce DPH, nemůže na svojí firmu koupit minci, která se stane majetkem firmy, tu následně jeho firma se ziskem prodá a z rabatu jeho firma následně zaplatí DPH?

Vše by tedy bylo v ražii firmy. Jak nákup, tak prodej.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 23. 6. 2018, 15:49. »
Registrovaný uživatel
Automaticky dochází k prodejům mezi sběrateli. ...
No občas se něco dostane i do aukce. Ale potom platí ta další věta. Prodat je jednoduché, koupit velmi složité. Třeba tohle jsem nekoupil a bohužel ani neprodal.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Evropa1:
Podle zakona o DPH nelze. Pokud nakoupil tzv. na firmu, zaplati DPH z cele prodejni ceny. Pouze pokud by nakoupil od obchodnika - platce DPH, odecetl by si DPH z nakupni ceny (platil by tedy pouze rozdil mezi nakupni a prodejni DPH).
Registrovaný uživatel
mitom007 napsal
Evropa1:
Podle zakona o DPH nelze. Pokud nakoupil tzv. na firmu, zaplati DPH z cele prodejni ceny. Pouze pokud by nakoupil od obchodnika - platce DPH, odecetl by si DPH z nakupni ceny (platil by tedy pouze rozdil mezi nakupni a prodejni DPH).


Děkuji.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Omg rabat ...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6

Sběratel.com » Umění - obrazy » Zlodějové nebo "šikovní podnikatelé"?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1