Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Známka protektorát -padělek a nebo nějaká "nouzovka"?

Vykupminci.cz
Numisargo

Známka protektorát -padělek a nebo nějaká "nouzovka"?

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Také bych měl jeden ohledně padělků. Mám jednu známku a kolem této mi létá mnoho otazníků. Je možné, že by někdo )třeba pro potřeby své sbírky ) byl schopen okopírovat známku na vytržený list ze čtverečkovaného sešitu a hrát si výrobou zoubků?
Osobně mi přijde jako naprostá hloupost kopírovat běžnou známku, ale po přečtení nedávného dotazu na padělání papíru to možná až taková hloupost není. Ale nedává mi smysl tento způsob. To přeci žádný sběratel nemůže mít pro potřeby své sbírky zapotřebí. Navíc pokud by byl padělek vytvořen za účelem prodeje, je čtverečkovaný papír do očí bijící.
Jen jedna věc mě udivuje. Čtverečkované listy sešitů jsou obvykle čtverečkovány z obou stran. Na té známce však na straně tisku nejsou žádné linky patrné :shock:
Nebo snad existuje varianta, že na takový papír byla skutečně natištěna ?
Co si o tom myslíte?. Za každý názor předem moc děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
doplnění...dotaz...
Registrovaný uživatel
Známka je samozřejmě pravá. Čtverečky se tam otiskly při sušení vlhké známky na papíru ze školního sešitu .-)
Moderátor
Ja nikde nevidím známku Protektorátu... ;)
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
smith napsal
Ja nikde nevidím známku Protektorátu... ;)

:oops: Děkuji! Spletl jsem si pojmy s dojmy ;) .Přeci jen člověk má v hlavě spíše protektorát.Tedy se omlouvám a příště si dám větší pozor.
Registrovaný uživatel
Frantig napsal
Známka je samozřejmě pravá. Čtverečky se tam otiskly při sušení vlhké známky na papíru ze školního sešitu .-)

Děkuji. Tohle by takové linkování vysvětlovalo- Skutečně moc děkuji. Jedna "záhada" díky Vám vyřešena :P .

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Známka protektorát -padělek a nebo nějaká "nouzovka"?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1