Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Zvláštnosti na mincích

Vykupminci.cz
Numisargo

Zvláštnosti na mincích

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
:D Všechny srdečně zdravím a prosím o radu, setkala jsem se s mnoha mincemi,které měli na sobě spoustu otisků od vložení pod nábytek,od svěráku a nevím od čeho ještě všeho,ale s takovýmto zvláštně vyrytým kruhem na minci jsem se ještě nesetkala a moje fantazie tápe,zajímavé je,jak je přěsně uprostřed mince a přesně na milimetr ohraničuje písmena. 8)
Zajímal by mě váš názor,děkuji . ;)
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mmm... to je vod tý... počítačky... víš... nebo něčeho podobnýho... normálka... to mi lidi píšou do poradny stále :/ Je to na korunách, dvoukorunách, pětikorunách...

Ale na památku dobrý...
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
podla mna to z nudy spravil Rumburak ked ho Xenia zavrela v medovnikovej chalupke ... ;)
inak si to vysvetlit neviem 8)
Registrovaný uživatel
Víš, jak jsou vždycky ty mechanická poškození, tak to nic není... to se dá vždycky na minci vytvořit dodatečně. Něco jiného, kdyby tam byl rub otočenej proti lící a ták... něco co vznikne ražbou a nemáš o tom pochybnosti, že to vzniklo při vytváření mince. Různé podivné hrany, rysky, vrypy... to se dá všechno vytvořit dodatečně...
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
:) Díky Robbie,možná je to tím,že mám v práci jen počítačku na bankovky,u té počítačky mincí si vůbec nedovedu přectavit,jak může dojít k takovémuto mechanickému poškození,já myslela,že počítačka mincí funguje na principu váhy. :shock:
I tobě Jano díky. :mrgreen:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Zvláštnosti na mincích

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1