Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukce

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 162 163 164 165 166 167 168 169 170 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tovy napsal
Tak panove, jestli nekdo zkousel dneska antiku u Kunkera - doufam, ze dopadnul lepe jak ja. Neskutecne ceny. Nemyslim, ze prihazuji malo, ale kdyz ze 20 minci mam nejblize k vyhre, kde me prehodili dvonasobkem, je to divne. A divnejsi, kdyz vetsina cen sla za 500-900 procent nad me limity. Uff.

Nedavno jsem se divil, ze jedna Gallienova mince sla ze 100 na 1200 EUR. Dneska jedna z 200 na 5500 EUR :) Myslim, ze jsou to ulety i na vzacne antoniniany.

Tak je to moc neprijemna zprava, je to teprve tri mesice, co jsem se konecne zamiloval do antiky, hlavne Recka, to si budu moci dovolit tak 3-4 mince rocne :-(
Registrovaný uživatel
Ja myslim, ze jsou jine kanaly, kde koupit mince za dobrou cenu, jen to zabere vice casu a prace. Ale asi tyhlety velke aukce zacinaji byt blaznostvim. Par veci tam slo za jeste rozumne ceny, i kdyz hezky denar tam snad pod 100 EUR nesel (asi az na vyjimky, neprochazel jsem ceny, jen co jsem zahledl). A mam pocit, ze Recko je v cenach na aukcich stabilnejsi - to by mohl potvrdit ci vyvratit Tenzor.
Registrovaný uživatel
wuttke napsal
je to teprve tri mesice, co jsem se konecne zamiloval do antiky, hlavne Recka, to si budu moci dovolit tak 3-4 mince rocne :-(

Mně se Řecko také moc líbí ale to je oblast kterou sbírá hrozně moc lidí po celém světě a jelikož většina jich má mnohem víc peněz než já,
ani to raději nezkouším.
A to nemluví o padělcích, Řecko se falšuje od nepaměti. :roll:
Moderátor
Ono to nebude tak horke jak Zelvak (věčný vysazenec proti antice :D) uvadi. Pekne Recko se da sehnat za rozumny peniz jak pise Tovy na jinejch kanalech a zdrojich.
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Turtle má bohužel pravdu. Vzhledem k tomu, že u řeckých ražeb jde hlavně o výtvarná umělecká díla(oproti třeba římským a dalším) a tedy nutnou bezvadnou zachovalost(nebo skoro dokonalou), tak se to u nás s běžným příjmem(i mírně nadprůměrných) sbírat jako umění moc aktivně nedá(tedy pokud nechce sbírat stylem 2-5 mincí ročně a časem ještě méně). :|
Jako vydavatelský zeměpis emitentů nebo vazbu některých mincí k historii sice ano, ale ta průměrná a podprůměrná kvalita dostupná za rozumnější ceny už není o tom dokonalém umění a kráse těchto ražeb, ale pouze o historii mince.
Ostatně přírůstky řeckých ražeb se kterými se zde na webu různí jedinci chlubí to naneštěstí jen potvrzuje. :roll:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Dracek v 22. 11. 2013, 12:00. »
Moderátor
To neni opet moc prava. Pokud se clovek rozhodne sbirat Recko, tak je mnoho krasnych minci, ktere se daji sehnat do 1000kc, klidne i do 500..jen clovek musi byt v pravy cas na pravem miste nebo vyuzit zajimave nabidky. Nemluvim zde o vetsich nominalech a zlatu popr. nekterych stribrnych minci.

A poznamka na zaver. Myslim ze 99% minci ve CHLVBIRNE je opravdu na chlubeni a je zalozeno pro lidi co maji radost z noveho prirustku, i kdyz neni dokonale vyrazenej a neleskne se jako psi koule. Lidi co sbiraji antiku tady na sberateli tak jsou super a rozhodne bych nerad, aby je nekdo odrazoval nejakyma histerickyma nesmyslama, jen aby musel onen clovek zase vyvolavat konflikty.
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Moderátor
Neco z meho Recka, ktere i kdyz nejsou uplne dokonaly, tak jsou podle me rozhodne vhodne do sbirky...a ani jedna me nestala vic jak 600 kc...nektere i pod 500.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Ten lev je neskutočný....
Moderátor
Když už se o tom bavíme, Mišáku, poslal jsem ti maila
Registrovaný uživatel
Misak33 napsal
Neco z meho Recka, ktere i kdyz nejsou uplne dokonaly, tak jsou podle me rozhodne vhodne do sbirky...a ani jedna me nestala vic jak 600 kc...nektere i pod 500.


presne na takove mince se zamerim, tech 500-1000 se mi jevi jako rozumna castka, za kterou se da poridit paradni mince.
Nicmene zelvu Aeginy si proste budu muset poridit v nejlepsi mozne kvalite (drive jsem zelvy sbiral kamenne a mam i plysovou :-)
Libi se mi i Byzantske mince a ty nejsou tak popularni a cenove dost dostupne (neni jejich mala popularita zpusobena tim, ze je malo razeb stribrnych)
Registrovaný uživatel
Tak s takymto rozpoctom by som ja nad zbieranim Grekov ani nezacal uvazovat. Za uvadzane sumy si kupis maximalne bezne bronzy a zo striebornych so stastim nejaky naozaj drobny nominal. Pozri napriklad decembrovu Aureu. Co je tam z greckych minci v tejto hodnote?
Na tu Aeginu si priprav radovo vyssiu sumu. Najst korytnacku, ktora neuplavala z plochy a pritom ma slusne viditelne detaily, je narocne.
Jo a pokial ide o tie byzantske mince, tak si myslim, ze nie su popularne hlavne preto, lebo su z umeleckeho hladiska vyslovene seredne. Na to z akych kulturnych korenov vyrastla byzantska risa je az zarazajuce, aki "umelci" tam ryli razidla.
Registrovaný uživatel
wuttke napsal
presne na takove mince se zamerim, tech 500-1000 se mi jevi jako rozumna castka, za kterou se da poridit paradni mince.

:D Předpokládám že máš na mysli dolary?
Registrovaný uživatel
Misak33:
Nejde o žádní hysterický nesmysl a konflikt tu zmiňuješ(z toho děláš) jen Ty. Také nikoho od ničeho neodrazuji a každý ať si sbírá co chce(tedy co se mu líbí, baví ho či co peněženka dovolí…).
Specialně u starořeckých ražeb ale prostě platí to(ať už se mi to bude líbit či nikoliv), někdo sbírá tyto ražby jako dokolalé antické umění pro jejich krásu(jako sochy, keramiku apod.) a tam musí být ražba minimálně v silně nadprůměrné kvalitě kde vynikne její krása v plné míře např. centrované ražby včetně detailů ozdob, portrétů…a ceny jsou také dle toho relativně vysoké (podobných ražeb je vždy zlomek z dochovaného počtu mincí). Toto platí pro mince rozhodně bez ohledu na kov použitý k ražbě(a lze někdy aplikovat i pro jiná období).
Jiná skupina sběratelů/hromaditelů tyto starořecké ražby sbírá spíše jako historické artefakty s vazbami na bohaté dějiny a spokojí se pravidelně s průměrnou či velmi často podprůměrnou kvalitou z různých důvodů(napoprvé se mu líbí, baví ho toto období či co peněženka dovolí…nebo velmi často z neznalosti reality).
Nikde jsem také nepsal žádné pravidlo co smí/patří a nesmí/nepatří do chlubírny, pravdou ale je že mince patřící do první popisované kategorie by byl asi problém tam většinou najít(to je bohužel také realita).

P.S. I já mám ve své sbírce určité oblasti mincí z různých důvodů nejednou ražby patřící do druhé nastíněné kategorie, to mi však nebrání mít z mincí i jejich historických vazeb radost, ale ani se na mince dívat bez pokroucení reality(tedy bez růžových brýlí a nadhodnocování toho co mám). :|
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Meander napsal
Tak s takymto rozpoctom by som ja nad zbieranim Grekov ani nezacal uvazovat. Za uvadzane sumy si kupis maximalne bezne bronzy a zo striebornych so stastim nejaky naozaj drobny nominal. Pozri napriklad decembrovu Aureu. Co je tam z greckych minci v tejto hodnote?
Na tu Aeginu si priprav radovo vyssiu sumu. Najst korytnacku, ktora neuplavala z plochy a pritom ma slusne viditelne detaily, je narocne.
Jo a pokial ide o tie byzantske mince, tak si myslim, ze nie su popularne hlavne preto, lebo su z umeleckeho hladiska vyslovene seredne. Na to z akych kulturnych korenov vyrastla byzantska risa je az zarazajuce, aki "umelci" tam ryli razidla.

Tak to bych se divil, kdyz ten stater 2581 skonci radove vys, opravdu za nej nekdo da 30000,-?
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
wuttke napsal
presne na takove mince se zamerim, tech 500-1000 se mi jevi jako rozumna castka, za kterou se da poridit paradni mince.

:D Předpokládám že máš na mysli dolary?

Tak za nejakou peknou tetradrachmu, i v dolarech (kanadskych, americkych ci australskych) to bude hodne nizka castka, ale nez se odvazim na takovou koupi, tak do te doby neco nasetrim :-)
Registrovaný uživatel
Meander ale asi nemluví o této kvalitě želvy(2/2) ale o výrazě lepším stavu.
Je to asi stejný rozdíl jako jestli dám cca 200USD za jakoukoliv dost špatnou klasickou tetradrachmu z Athény a nebo pěknou jako v aurei č.2589.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
wuttke napsal
Meander napsal
Tak s takymto rozpoctom by som ja nad zbieranim Grekov ani nezacal uvazovat. Za uvadzane sumy si kupis maximalne bezne bronzy a zo striebornych so stastim nejaky naozaj drobny nominal. Pozri napriklad decembrovu Aureu. Co je tam z greckych minci v tejto hodnote?
Na tu Aeginu si priprav radovo vyssiu sumu. Najst korytnacku, ktora neuplavala z plochy a pritom ma slusne viditelne detaily, je narocne.
Jo a pokial ide o tie byzantske mince, tak si myslim, ze nie su popularne hlavne preto, lebo su z umeleckeho hladiska vyslovene seredne. Na to z akych kulturnych korenov vyrastla byzantska risa je az zarazajuce, aki "umelci" tam ryli razidla.

Tak to bych se divil, kdyz ten stater 2581 skonci radove vys, opravdu za nej nekdo da 30000,-?

Myslel som to tak, ze na dobru Aeginu potrebujes radovo vyssiu sumu nez 1000 Kc. Nehovoril som konkretne o polozke 2581. Ale aj ta podla mna pojde aspon za 10000.
Registrovaný uživatel
Jasne, pak ano, souhlasim, ale ani nepredpokladal jsem, ze za nejakou slusnou minci dam mene nez 10 000,- Kdyz jsem rikal, ze jsem se dostal do antiky pred tremi mesici, tak to neznamena, ze nejake mince mam, mam dve knizky, na dalsi cekam a studuju stare aukcni katalogy ( prave pro takove pripady papirova varianta je super).
Je pravda, ze hodnoceni kvality jeste pokulhava, neni to tak jednoduche jak u moderny, kde clovek se snazi najit RL minci a je to.
Vim ale take, ze je spousty drobaku, kde se podari, jak se tady uz zminilo, ziskat minci i za 500,- a mel bych s nich radost, mozna mensi, nez z nejake zelvy, ale dost velkou. Casto mam velkou radost i z prumerne mince, kdyz se ji podari sehnat za slusnou cenu.
Registrovaný uživatel
Tot otazka, co presne chces sbirat z antiky. U Rima sezenes za 500-1500 Kc vetsinu beznych panovniku v hezkych stavech (denary, antoniniany, folisy), krasne za 1000-3000 Kc. U Recka nemam velky prehled, ale myslim, ze hezke mensi nominaly ve stribre sezenes za 50-150 EUR i v krasnych stavech. Bezne tetradrachmy ve slusnych stavech do 250 EUR. Pokud chces krasne velke nominaly, tak pak uz tech 10 tisic presvihned, to jo.

Apropo tak ja sice zelvu nemam, ale zase ani moc po ni neprahnu - jsou drahe a pritom se objevuji kazdou chvili. Je spousta jinych zajimavejsich minci, co se objevuji mnohonasobne mene a stoji polovinu.
Registrovaný uživatel
No právě, o zachovalosti ty ceny jsou. O stupeň vyšší = 10x vyšší cena.
Na takové Numismatě Mnichov můžete koupit antiky doslova na metráky "za pár šupů", ale jak to vypadá :roll: :roll: :roll: :evil: :evil: :evil: .....
Registrovaný uživatel
Coz mi pripomina - nezijete nekdo v Nemecku? Chtel bych zkusit prihodit na nejake veci na nemeckem ebayi zitra, bohuzel prodejce neposila do zahranici a neda se ani kontaktovat. Za pokud dostat hezke mince do Cech by to stalo.. :)
Registrovaný uživatel
..řecko osobně moc nekupuji, jen hodně vyjimečně, když mne něco zaujme, přesto na toto zareaguji, protože to co se zde rozebírá se mnohdy řeší i ve většině témat.
..je jasné, že ve sbírce udělá největší radost mince v co možná nejvyšší kvalitě, ale kdyby se člověk měl sběratelství vzdát jen díky tomu, že na "pěkné" mince nemá, bylo by to velmi smutné. Sběratelství je o radosti, snad právě o té historii a historických souvislostech. Záleží na možnostech každého sběratele a určitě bych neodrazovala méně movitější sběratele od sbírání.
Chlubírna není od toho, aby se zde prezentovali jen luxusní ražby (na které mnoho sběratelů prostě nemá), ale od toho, aby se zde pochlubil každý, kdo má ze svého nového přírůstku prostě radost, ať je jakýkoliv.
Moderátor
Tovy napsal
Ale jo, ja to zkousim ruzne, ale ty ceny u Kunkera me fakt prekvapily nezavisle na vyvolavackach, spise zavisle na tom, co jsem byl ochoten za to dat :)

Presne tak, dal jsem 40 limitu a nevyslo nic, u dvou minci to sice bylo o prihoz, ale vetsinou jsem skoncil nekde na polovine nebo tretine ceny. Je fakt ze jsem kvuli kursu koruny musel davat mene, ale i tak jsem cekal ze budu mit tak 10% uspesnost, coz nakonec nehrozilo.
Nektere mince byly predrazeny i petkrat a v pripade nekterych beznych minci, ktere ani nebyly v moc dobrem stavu, nad tim zustaval rozum stat. Jeste bych chapal vzacne stavy nebo spickove, ale tohle byla ukazka vyhazovani penez.
Ale uz vim, kam zacnu davat sve prebytky ve sbirkovych stavech, pokud bude tento trend pokracovat. I pri odecteni 23% prirazky a dalsich 20% z ceny na tom mince prodam za dvojnasobek nebo trojnasobek ceny, co tady :)
Moderátor
Tovy napsal
Ja myslim, ze jsou jine kanaly, kde koupit mince za dobrou cenu, jen to zabere vice casu a prace. Ale asi tyhlety velke aukce zacinaji byt blaznostvim. Par veci tam slo za jeste rozumne ceny, i kdyz hezky denar tam snad pod 100 EUR nesel (asi az na vyjimky, neprochazel jsem ceny, jen co jsem zahledl). A mam pocit, ze Recko je v cenach na aukcich stabilnejsi - to by mohl potvrdit ci vyvratit Tenzor.

No, do vcerejska jsem si to i myslel :)
Ale vazne, je to pravda, kdyz se to srovna.
Jinak existuji i krasne recke mince ktere jde koupit v relacich kolem 1500 Kc nebo levneji.. argument s padelky je zcela lichy, odnepameti se padelaji i rimske mince a dalsi (a recke se obecne padelaji hur, pokud to ma byt verohodne).
Moderátor
Dracek napsal
Turtle má bohužel pravdu. Vzhledem k tomu, že u řeckých ražeb jde hlavně o výtvarná umělecká díla(oproti třeba římským a dalším) a tedy nutnou bezvadnou zachovalost(nebo skoro dokonalou), tak se to u nás s běžným příjmem(i mírně nadprůměrných) sbírat jako umění moc aktivně nedá(tedy pokud nechce sbírat stylem 2-5 mincí ročně a časem ještě méně). :|
Jako vydavatelský zeměpis emitentů nebo vazbu některých mincí k historii sice ano, ale ta průměrná a podprůměrná kvalita dostupná za rozumnější ceny už není o tom dokonalém umění a kráse těchto ražeb, ale pouze o historii mince.
Ostatně přírůstky řeckých ražeb se kterými se zde na webu různí jedinci chlubí to naneštěstí jen potvrzuje. :roll:

Pokud nejsi schopny vnimat krasu mince, prestoze neni v dokonalem stavu, tak bude asi chyba v necem jinem nez v minci... :P
Zrovna recke mince musi byt v opravdu spatnem stavu, aby se veskere umeni do nich pred davnymi casy vlozene, uplne vytratilo.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 162 163 164 165 166 167 168 169 170 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1