Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » chlubirna

Vykupminci.cz
Numisargo

chlubirna

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
filomena napsal
A jen abych naštvala všechny nemilovníky a nepříznivce Joži Uprky,
taky se pochlubím tím, co mám doma,
já osobně říkám krásné,
ale nikomu to nevnucuji...
a jinak vás všechny letně pozdravuji,
f

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Filoménko buďte naprosto v klidu, protože pokud bych na něj narazil, tak bude u mne viset. Jednou jsem narazil na sousoší a byla tam signace Úprka .... říkal jsem si vždyť Úprka byl jen malíř, to je nějaký kix a nekoupil to , měly mi zasvítit kontrolky sběratele, protože jsem byl u dcery prvorepublikového sběratele obrazů. Dnes vím, že měl tuším bratra nebo bratrance , který byl sochař ... no neznalost nýmanda mne připravila o pěknou věc, i když to byl také folklorní motiv, který nemusím ... dodnes toho lituji, že kontrolky nesvítily.
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 15. 7. 2017, 8:49. »
Registrovaný uživatel
Filoménko buďte naprosto v klidu, protože pokud bych na něj narazil, tak bude u mne viset. Jednou jsem narazil na sousoší a byla tam signace Úprka .... říkal jsem si vždyť Úprka byl jen malíř, to je nějaký kix a nekoupil to , měly mi zasvítit kontrolky sběratele, protože jsem byl u dcery prvorepublikového sběratele obrazů. Dnes vím, že měl tuším bratra nebo bratrance , který byl sochař ... no neznalost nýmanda mne připravila o pěknou věc, i když to byl také folklorní motiv, který nemusím ... dodnes toho lituji, že kontrolky nesvítily.
Registrovaný uživatel
pro lachtan
Ano, Franta Uprka byl bratr Joži,
je po něm spousta soch a já jsem si od něj na nějaké burze sběratelů koupila matku s dítětem na rukou a za sukněmi se jí schovává ještě jedno dítko.
Nestála moc, prodávala ji holka, která zdědila domek po své babičce a doslova říkala, zdálo se mi to škoda házet do popelnice.
Ale pak jsem v Praze v jednom Antiku objevila tutéž, ale porcelánovou, nebo z nějaké jemnější kameniny, ručně kolorovanou,
chtěli za ni 17 tisíc,
stejná byla i v nějakém starožitnictví pod Karlovým mostem,
stála taky asi 15 tisíc, ani nevěděli autora....
Ale náhoda tomu chtěla a jednou jsme z návratu z dovolené zastavili v nějaké hospodě na jídlo a tam na skříni stojí Uprkova Matka s dětmi, kolorovaná, pod vrstvou prachu a hostinský říkal, že je to prý nějaký maďarský sochař Uprianka,
chtěl 800 korun, no, nekup to....
pro mě to byl kup století,
abyste byl v obraze, posílám obrázky,
f.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No to jsou takové náhody, nebo možná nejsou a je to dar pro opravdového sběratele od Boha sběratelů, ale jen pro ty, co to mají dáno. Mě to Bůh sběratelů nabídl a já jsem nehodný jeho milosti, tak jsem jej nepřijall. Od té doby jsem se zařekl a pokud narazím na nějakou nabídku, tak ji vezmu a poslouchám podvědomí (Boha sběratelů) a to je i případ toho Lolka, protože vím, že maloval trošku jinak, ale něco mi říkalo kup to je to on !!! Wjem pochyboval a já ho chtěl prodat, málem jsem nepřijmul dar... podvědomí říkalo prověř to, poslechl jsem a je to Lolek (ověřeno znalcem). Má krásný rám za 2000 Kč a nelituji toho. To je i případ toho Adolfa Kašpara a jeho divné signace, co jsem tady dával před lety (určitě si vzpomínáte... litovelské pomoraví) koupil jsem a je to on. Vám vůbec vděčím za určení mnoha autorů a nejen já .... jste sluníčko tohoto fora, když jsou zde mraky pochybností a my nevíme a nevíme, nešťastníci. Tak Vy vyjdete a rosvítíte naši nevědomost a ty mraky rozeženete. Mám Vás moc rád MILÉ SLUNÍČKO :D
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
No to jsou takové náhody, nebo možná nejsou a je to dar pro opravdového sběratele od Boha sběratelů, ale jen pro ty, co to mají dáno. Mě to Bůh sběratelů nabídl a já jsem nehodný jeho milosti, tak jsem jej nepřijall. Od té doby jsem se zařekl a pokud narazím na nějakou nabídku, tak ji vezmu a poslouchám podvědomí (Boha sběratelů) a to je i případ toho Lolka, protože vím, že maloval trošku jinak, ale něco mi říkalo kup to je to on !!! Wjem pochyboval a já ho chtěl prodat, málem jsem nepřijmul dar... podvědomí říkalo prověř to, poslechl jsem a je to Lolek (ověřeno znalcem). Má krásný rám za 2000 Kč a nelituji toho. To je i případ toho Adolfa Kašpara a jeho divné signace, co jsem tady dával před lety (určitě si vzpomínáte... litovelské pomoraví) koupil jsem a je to on. Vám vůbec vděčím za určení mnoha autorů a nejen já .... jste sluníčko tohoto fora, když jsou zde mraky pochybností a my nevíme a nevíme, nešťastníci. Tak Vy vyjdete a rosvítíte naši nevědomost a ty mraky rozeženete. Mám Vás moc rád MILÉ SLUNÍČKO :D
A nesmím zapomenout na KOLEMJDOUCÍ !!! Také skromný človíček, ale obě jste k nezaplacení :D
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
lachtan napsal
No to jsou takové náhody, nebo možná nejsou a je to dar pro opravdového sběratele od Boha sběratelů, ale jen pro ty, co to mají dáno. Mě to Bůh sběratelů nabídl a já jsem nehodný jeho milosti, tak jsem jej nepřijall. Od té doby jsem se zařekl a pokud narazím na nějakou nabídku, tak ji vezmu a poslouchám podvědomí (Boha sběratelů) a to je i případ toho Lolka, protože vím, že maloval trošku jinak, ale něco mi říkalo kup to je to on !!! Wjem pochyboval a já ho chtěl prodat, málem jsem nepřijmul dar... podvědomí říkalo prověř to, poslechl jsem a je to Lolek (ověřeno znalcem). Má krásný rám za 2000 Kč a nelituji toho. To je i případ toho Adolfa Kašpara a jeho divné signace, co jsem tady dával před lety (určitě si vzpomínáte... litovelské pomoraví) koupil jsem a je to on. Vám vůbec vděčím za určení mnoha autorů a nejen já .... jste sluníčko tohoto fora, když jsou zde mraky pochybností a my nevíme a nevíme, nešťastníci. Tak Vy vyjdete a rosvítíte naši nevědomost a ty mraky rozeženete. Mám Vás moc rád MILÉ SLUNÍČKO :D
A nesmím zapomenout na KOLEMJDOUCÍ !!! Také skromný človíček, ale obě jste k nezaplacení :D


Díky za kompliment, ani si ho nezasloužím,
přečíst nějaký složitější podpis není nic světového,
hlavně to pro život není až tak podstatné a užitečné.

A k paní Kolemjdoucí vám dávám plně za pravdu, musím napsat, že po přečtení jejího prvního příspěvku jsem si ji zařadila jako velmi schopnou, kultivovanou a vzdělanou dámu, se kterou bych určitě našla společnou řeč,
fm
Registrovaný uživatel
Skromnost Vám sluší oběma dámy :D
Registrovaný uživatel
filomena napsal
A k paní Kolemjdoucí vám dávám plně za pravdu, musím napsat, že po přečtení jejího prvního příspěvku jsem si ji zařadila jako velmi schopnou, kultivovanou a vzdělanou dámu, se kterou bych určitě našla společnou řeč,
fm


Šmarjá, paní filomeno... až se rdím...ve skutečnosti jsem sebestředná, nafoukaná nána... ovšem, to je to kouzlo internetu... :P

Ale co se týká nalezení společné řeči, tím jsme si více než jistá!
Mám ráda lidi, co něco umí, a nedělají s tím žádné štráchy.
Registrovaný uživatel
Petr Pavlík (1945)
Labyrint ozářený sluncem
Vytvořeno: 1984
Rozměr: 165.0 cm x 120.0 cm
Technika: olej na plátně

Tady vetsi obrazek
http://www.artplus.cz/cs/image/200366.jpg

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Pri týchto obrazoch je dôležité,aby bol uvedený názov.Bez toho by totiž podľa mňa nikto,nikdy neprišiel na to,na čo sa vlastne díva.A tak by to nemalo byť,či?

-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
Pri týchto obrazoch je dôležité,aby bol uvedený názov.Bez toho by totiž podľa mňa nikto,nikdy neprišiel na to,na čo sa vlastne díva.A tak by to nemalo byť,či?

-s-
Také lahké a ty to nevieš ? Mapa Saudské Arábie, ty tam nevidíš ty oázy ? Ještě by to mohlo být mraveniště Ferdo mravka :D
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 17. 7. 2017, 17:06. »
Registrovaný uživatel
Uveril by som aj tomu,že je to satelitná mapa.Alebo obrus.Taký pogumovaný..
-s-
Registrovaný uživatel
Ja tam vidim poskrabanou zed :)
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Já tam vidím něco biologického pod mikroskopem.
Registrovaný uživatel
No,já tomu vůbec nerozumím,ale myslím si,že na těchto dílech je důležité,aby to ladilo oku.A hlavně je tam důležitá ta svoboda:dívá se nás na to deset a každý tam vidí to svoje :P :P
Registrovaný uživatel
Vladimír Novák (1947)
Neapolská krajina II.
Vytvořeno: 2004
Rozměr: 180.0 cm x 130.0 cm
Technika: Olej

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
No ale rozmery sú to slušné...
Pre mňa by to nebolo.Ak to totiž nie je nejako označené,ani by som nevedel,či som tú krajinu (typickú neapolskú-dvojku..) správne zavesil.Malo by to ale aj svoju výhodu: 4 in 1... :P
Každý kvartál iný obraz a hneď je rok za nami. :)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak, co to sakryš vlastně je? Suchá jehla, anebo akvarel.... Anebo kombinovaná technika? Hlavně by to chtělo dát ostrý obrázek, když už se něčím chlubím... ;)


Dobrý den, Wjeme, jak jsem slíbil, vkládám ostřejší obrázek (je to pod sklem)barevné suché jehly "Pstruzi" od O.Janečka

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A jenom si dovolím úvahu a nevím, zda-li je správná, že některé suché jehly O.Janečka, viz zmínění Pstruzi, mu později posloužili jako předloha k pozdějším obrazům, je to možné ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je otázkou zda ty malované ryby jsou originál Janeček...

To druhé srovnání lehce kulhá - na malovaném obraze jsou 2 jablka a hruška, kdežto na grafice je jablko, hruška a nějaká číše (možná s nakrojeným citronem)
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Je otázkou zda ty malované ryby jsou originál Janeček...

To druhé srovnání lehce kulhá - na malovaném obraze jsou 2 jablka a hruška, kdežto na grafice je jablko, hruška a nějaká číše (možná s nakrojeným citronem)


Obrazy nevlastním, to by bylo velmi milé ;), mám pouze stažená fota z aukcí
Kařdopádně díky...
Moderátor
stepanik napsal
Wjem napsal
Je otázkou zda ty malované ryby jsou originál Janeček...

To druhé srovnání lehce kulhá - na malovaném obraze jsou 2 jablka a hruška, kdežto na grafice je jablko, hruška a nějaká číše (možná s nakrojeným citronem)


Obrazy nevlastním, to by bylo velmi milé ;), mám pouze stažená fota z aukcí
Kařdopádně díky...


Nicméně, pokud vlastníte ty jeho grafiky, tak pochvala :-)
Já mám leccos od Janečka a dost zvažuji, že bych "šel" cíleně do jeho suchých jehel. Je to královská grafická disciplina a Janeček jí uměl...
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
stepanik napsal
Wjem napsal
Je otázkou zda ty malované ryby jsou originál Janeček...

To druhé srovnání lehce kulhá - na malovaném obraze jsou 2 jablka a hruška, kdežto na grafice je jablko, hruška a nějaká číše (možná s nakrojeným citronem)


Obrazy nevlastním, to by bylo velmi milé ;), mám pouze stažená fota z aukcí
Kařdopádně díky...


Nicméně, pokud vlastníte ty jeho grafiky, tak pochvala :-)
Já mám leccos od Janečka a dost zvažuji, že bych "šel" cíleně do jeho suchých jehel. Je to královská grafická disciplina a Janeček jí uměl...


Za pochvalu samozřejmě děkuji velmi, za ty grafiky jsem velmi rád, cílím především na jeho kubistické grafiky ze 40. a 50.let.

Jinak se musím poopravit, výše uvedenou grafiku s rybanmi jsem zakoupil pod názvem "Zátiší s rybami" s popisem suchá jehla + akvarel, zatímco Pstruzi je barevná suchá jehla z roku 1952, viy foto dole, a také mi to přijde velmi zdařilé ;)
Registrovaný uživatel
Pstruzi

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím děvčata a kluci ... před cca 10 lety jsem koupil obrázek olej na malířské lepence od VLADIMÍRA SCHULZE, na Google se dá samozřejmě dohledat o koho jde, ale nejsou tam jeho díla a to se mi zdá divné , protože ten můj obrázek něco v sobě má a proto jsem ho tenkrát koupil. Je takový vrstvený, pastózní a nemyslím si, že neuměl malovat. Tak se Vás ptám jestli jde vůbec o žádaného autora a tak vůbec jestli to není patlanina a uměl malovat. Děkuji pěkně a klidně kritizujte já se neurazím, protože kupuji co se mi líbí a třeba mne instinkt nýmanda sběratele umění nezklamal tenkrát ... Je to pod sklem, tak se to blbě fotí...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » chlubirna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1