Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Vykupminci.cz
Numisargo

ČR série

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Aha, už ani neumím číst :D Tak se omlouvám za zmatečnost.
Registrovaný uživatel
2. deska 2000 Kč 2007 - s. F

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Již potvrzena 6/2018 F40 blacknotes
(ale i tak díky :-)

pavel 1045 napsal
2. deska 2000 Kč 2007 - s. F
« Poslední úpravu provedl(a) markyz v 17. 2. 2020, 8:45. »
Moderátor
Také potvrzuju poslední desky od 200 Kč/H (IV. deska) a 500 Kč/G (III. deska), sešly se mi obě v peněžence :) Zajímavé, že u 500 nebyl vypuštěn ještě zbytek série F, tak uvidíme, jestli se ještě dočkáme...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Já včera vytáhl z bankomatu 500 Kč, série G83 po sobě jdoucí a v Praze v ČNB asi před půl rokem 200 Kč H90... II. desky série F u 500 Kč se podle mého nedočkáme, stejně jako jsme se nedočkali III. a IV. desky série G u 1000 Kč... prostě ČNB jede v písmenných řadách dále a nevrací se... Spíš bude nyní zajímavé sledovat, jaké nové série se objeví:

500 Kč - série H, I, J- ?
200 Kč - série I, J - ?
100 Kč - série K, L - ?

Na to se opravdu těším
Registrovaný uživatel
III.deska 100 Kč série J už je také v oběhu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
mám v evidenci III.deska (J82 1/2020)

marvo napsal
III.deska 100 Kč série J už je také v oběhu
Registrovaný uživatel
Ano ta byla moje ale nestihl jsem jí nafotit ještě jsem měl J 78 398 128 stav 2 a J 68 408 122 stav 0
Registrovaný uživatel
Tohle jsem dnes našel na Aukru
https://aukro.cz/rarita-chybejici-vodoznak-bankovka-czk-100-kc-vzor-2018-6963202715

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
marvo:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/zajimavosti-na-aukcnich-serverech-priklepni-cz-aukro-odklepnuto-apod-_post_-551961#post551961
Registrovaný uživatel
K té stovce bez vodoznaku: vodoznak tam je. Arch je otočený o 180 stupňů a pozná se to lehko podle vystupujícího proužku. Nápis ČNB musí jít vždy zdola nahoru, tady je to obráceně, čili arch vzhůru nohama. Posunutý proužek: příložte si k bankovce druhou bankovku vzhůru nohama. Proužek se posune doprava jako u té z Aukra. Spodní okraj archu je širší než horní protože tam jsou kontrolní barevné stupnice. Čili při otočení archu se posune vodoznak do místa řezu mezi bankovkami. Vpravo nahoře je vidět z vodoznaku koruna s čelem a dole brada a částečně jablko s číslicí 100. vše samozřejmě vzhůru nohama.
Registrovaný uživatel
parada, nepopsal bych to lepe
Registrovaný uživatel
a máme tu druhý takový kousek https://aukro.cz/100-kc-vzor-2018-bez-vodoznaku-nespravne-zapusteni-prouzku-6964608894
Registrovaný uživatel
dalo se cekat, je to cely arch, minimalne jeden ...
Registrovaný uživatel
Takže potvrzeno MirasS37. Číslo 129405 z první desky J01-J28 je z otočeného archu. Teď již jen čekat, zda se objeví nějaké jiné číslo, neboli jestli byl obráceně vložen do tiskařského stroje jen jeden nebo více archů.
« Poslední úpravu provedl(a) ZetPe v 25. 3. 2020, 3:56. »
Registrovaný uživatel
presne ... jeste jine cislo a mame dukaz, ze arch nebyl jen jediny ...
Registrovaný uživatel
To jsou věci !!! :shock:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Paráda, asi jsme se učili ve škole jinou abecedu, než mají v STC, pořád nás překvapují.
Registrovaný uživatel
Masakr! A zase ta 2000 Kč....! Opravdu tajuplný nominál... :)
Registrovaný uživatel
To jako skončili sérii F, druhou deskou, pač více jak F48 nebyla potvrzena, přeskočili G, H, I, J a šli rovnou na K? To je teda fakt podivný....
Registrovaný uživatel
vypada to tak .... a serie E, to uz je kapitola sama pro sebe ...
Registrovaný uživatel
A do toho tajuplná série I...
Registrovaný uživatel
Jak tu zmiňoval tuším ZetPe, může to souviset s výměnou číslovače, který je nastaven na deset písmen (A-J).
Registrovaný uživatel
TO jo, ale kde jsou potom série, co píše kolega Poutník ??? A ještě je to vzor 2007
« Poslední úpravu provedl(a) trava v 24. 4. 2020, 15:46. »
Moderátor
Takže, série K03 (495268 a mnoho okolo) a K14 (495339 a mnoho okolo). Mně na tom přijde zajímavý, že 495xyz. A na páskách je datum 11. 3. 2020.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1