Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Identifikace a určení antických mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Identifikace a určení antických mincí

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 136 137 138 139 140 141 142 143 144 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Podle mého názoru ražební lesk u antických mincí trochu zavání průšvihem , nehledě na to , že se tyto mince prodávají v renomovaných aukčních síních .Stačí si prolistovat staré ,předválečné katalogy a přestože se zde mince nejprve odlily do sádry a teprve poté ,kvůli odleskům vyfotily,přeci jenom člověk podle otěru atd usoudí na jejich stav .A těch ražáků tam vidět nějak moc není..... .A najednou , před pár desetiletími se vyrojilo ražáků napříč různých antických období......Je to jen můj názor , Chápu , že se může v některém příznivém prostředí najít depot s opravdu pár ražebními kousky , ale že by se našlo zase tolik depotů …..
Registrovaný uživatel
poradnydest: Je to kvuli urbanizaci a hledacum. Za poslednich 40 se naslo tolik depotu, ze se o tom starym sberatelum ani nesnilo. Ted strilim od boku, ale verim, ze se za poslednich 20 let diky stavbam a hlavne hledacum naslo kazdy rok tolik minci, co pred tim za stoleti. Ja treba sleduji pulku Internetu co se tyka Rima :) a tech depotu je fakt dost. Videl jsem odhadem depoty az o desitkach tisic minci. Sice v tech "razacich" neni kazdy, ale on staci jeden za cas.

Vsak se kouknete na beznou amaterskou sbirku pred 50 lety a porovnejte ji s dnesnimi. Ty stavy jsou nekde uplne jinde. Ale plati to i o treba Bohemice. Sberatele bohemiky me opravi, ale to, co se vyrojilo za poslednich par let je neskutecne. Mince, co jeste pred 15 lety byly extra vzacne, jsou dneska temer bezne.
Registrovaný uživatel
Přesto si myslím , že je jednodušší vyrazit minci novou , která se tváří jako stará ,než hledat depoty .Technologie jsou dnes skoro nepředstavitelný , Číňani jsou toho ukázkou , dokáží razit české i evropské , moderní mince a to skoro dokonale , k dokonalosti jim budoucích deset let postačí a pak už se asi nebudou dát rozeznat pravé od nepravých no a antiku asi taky dokáží bravurně …. Před pár tisíciletími měli rytci pouze šikovnost .Dnes mají Číňani tu samou šikovnost a dokonalé technické prostředky , které jsou přesné na tisícinu milimetru …atd..Já tomu množství nějak intuitivně nevěřím :- ) A mrzí mě to .
Registrovaný uživatel
poradnydest: to prave neni uplne pravda. Je mozne, ze za 15+ let to bude jine, ale zatim dokonale padelky (hlavne rimskych minci) jsou docela slozite na udelani a defacto se vyplati u vyssich nakladu a to je zase problem - kdyz se ukaze par minci behem par let, tak se padelky rychle provali
Registrovaný uživatel
Je to zajimave, ale umeleckost starych mistru dokaze napodobit jen par lidi na svete. A to teda jeste tak na 90%. Takze padelky se delaji hlavne okopirovanim puvodnich minci. A to uz je zase jina technologie, ktera ma trochu jine znaky. A jak jsem psal - asi kdyby udelali razidlo, pak ho preryli, dokonale napodobili vyrobu strizku a vyrazili 4 mince, to by pak bylo ok. Ale je to je tak moc prace, ze se to vyplati u minci za par desitek tisic. A asi stejne by se to rychle provalilo :) Antika je v tom narozdil od novoveku daleko slozitejsi.
Registrovaný uživatel
No kéž by to tak bylo .Ale tak , nebo tak , raději budu mít ve sbírce více hezkých mincí byť s určitým opotřebením , což odpovídá jejich stáří , než minci v ražáku za cenu těch , třeba pěti-deseti hezkých mincí :- )
Moderátor
tak kdyz uz chceme byt uplne schizoidni, tak opotrebit minci zas takovou praci neda ;)
Registrovaný uživatel
Jo, padelat opotrebene mince je navic snazsi nez v krasnych stavech, protoze zaniknou ty detaily, podle kterych se pozna original.

Zapomnel jsem napsat, ze je to hlavne o stribrnych mincich. Padelat zlate je mnohem snazsi.
Registrovaný uživatel
No jenom jsem napsal to , co si o vzácných, zvláště antických mincích v ražebním stavu myslím . „Opotřebit“ minci asi není problém , ale pak se smysl padělání , který je samozřejmě v peněžní rovině jaksi….ztrácí .Sice jsem to už zde napsal , ale jinde . Camille Corot , významný francouzský krajinář namaloval za svého života zhruba 4000 obrazů .Přesto ve významných světových muzeích a sbírkách je jich více jak dvojnásobek a všechny jsou …..pravé :- )
Registrovaný uživatel
Malování je jednodušší než ražba. A není potřeba speciální vybavení. Moderna přímo v soudní síni za 20 minut.
Tisk je složitější.Napodobit a vyrýt hlubotiskovou desku podle bankovky je obtížné. Dříve (polovina 20. století) nemožné.
A padělání mincí mi připadá podobné.
Samozřejmě na různých neseriózních místech se prodá spousta padělků.
Registrovaný uživatel
Ja pracoval pri studijich jako illustrator. Ucil jsem se tak, ze jsem napodoboval kresby autoru jako napr. Kaji Saudka, Gustava Kruma a pod. Dokazal jsem skvele napodobit jejich styl. Ty zkusenosti mi dost pomahaji pri identifikovani padelku a doryvanych minci. Ale napodobit je bych nedokazal, pravdepodobne i kdybych byl zdatnym rytcem. Je to uplne jiny level. Jak jsem psal - je jen par lidi na svete, kteri by to dokonale dokazali. Takovy clovek by cilene musel sednout a nekolik let cvicit styl daneho cisare. Pak by musel jeste technologicky napodobit vyrobu strizku (vzdy v dane dobe, kterou by chtel padelat - proto se casto razi padelky na jiz existujici strizky). No a navic by musel mit ty spravna rydla a to taky neni uplna legrace.

Nerikam, ze takovi lide nejsou, asi jsou, ale moc jich nebude. Narozdil od malby, ktera se padela docela dobre a taky ji dela 1000x vice lidi nez ryti.
« Poslední úpravu provedl(a) Tovy v 30. 1. 2018, 15:23. »
Registrovaný uživatel
Mám obě ruce levé.
Z malířů bych zvládl napodobit Vágnera: Černý kříž v bílém poli, vedle druhý obraz bílý kříž v černém poli. Pod tím cedulka. Na inspiraci čekal autor několik let.
Moje "vrcholné dílo" linorytu bylo razítko šachovnice. Tak to bych mohl padělat unikátní revers drachmy :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Dobré odpoledne.
Prosba. Probíral jsem se doma "měďáky" a narazil na toto.
bronz; 19 mm; 2,8 g; reverz je vzhůru nohama (způsob ražby => jak to přišlo pod ruku???)
Je to pravé? Co to je? Cena?
Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je to celkem běžný folis AE3 římského císaře Constanse. Mince s tímto reverzem byly raženy cca v letech 348 - 350. Na reverzu je císař stojící na přídi galéry, v levé ruce drží labarum a v pravé ruce drží globus na kterém stojí fénix a galéra je řízena Viktorií. Opis reverzu FEL TEMP REPARATIO. Mince byla vyražena mincovnou Thessalonica. Typ zřejmě RIC VIII Thessalonica 120. Natočení reverzu je OK, vyskytuje se běžně. Mince vypadá podle fotky pravě. Cena cca 50 - 150 Kč podle zájmu.
Registrovaný uživatel
DEX děkuji za vyčerpávající odpověď. Uložím si ho jako zajímavost z historie. Ještě budu muset vyřešit "zelenku".
Registrovaný uživatel
Potom napíš..O zelenke.. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
kluci, před lety jsem v jednem lotu koupil i tuhle mincičku. Bylo to spolu s nekolika Konstantinusi. Tehdy mi stačilo, že tam je čitelné "ROMA" a taky vlčice. Umí to někdo určit blíž?
Dík

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tady je podobná, mincovnu nepřečtu, ale asi to bude taky Siscia
https://www.acsearch.info/search.html?id=2574917
Registrovaný uživatel
poprosil by som o presnejšie určenie a cca. ocenenie tohoto asi folisu (myslím že Konštantín III, viac nedám) 1,9 gramu, priemer 17 a 18 mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Constantinus II. (337-340), AE3. o.:CONSTANTINVS IVN NOB C, r.: GLOR-IA EXERC-ITVS, mincovňa z foto nečitateľná (aspoň pre mňa). Razba je asi z rokov 330-335 - za vlády jeho otca Constantina I.(307-337).
Registrovaný uživatel
vďaka. takže mincovňa je pod čiarou s tými dvomi vojakmi? - skúšal som to večer všelijak natáčať, ale vidím tam iba na konci STH? STM? - je to veľmi nevýrazné
Registrovaný uživatel
maros napsal
vďaka. takže mincovňa je pod čiarou s tými dvomi vojakmi? - skúšal som to večer všelijak natáčať, ale vidím tam iba na konci STH? STM? - je to veľmi nevýrazné


...áno, značka mincovne sa nachádza tam, kde ste ju opísali, ale bohužiaľ ju nerozlúštim - možno sa to podarí niektorému kolegovi.
Registrovaný uživatel
Mohu poprosit o bližší identifikaci. Děkuji .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ta s koněm bude podle vzhledu nejspíš Kušánská říše.
Registrovaný uživatel
Děkuji . Ještě bych poprosil , kdyby někdo dokázal určit tu první . Děkuji předem .

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 136 137 138 139 140 141 142 143 144 ... > »

Sběratel.com » Antické mince » Identifikace a určení antických mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1