Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Vykupminci.cz
Numisargo

Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dnes som doniesol z Brna krabicu celkom peknych slovenskych pohladnic.Vsetky presle postou a so znamkov.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Pekneee a jak pozeram aj poriadne stare :-)
A od rovnakych odosielatelov ...
Super ;-)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Ano vacsinou litografie z rokou 1894-1899
_______________
Registrovaný uživatel
Tak to je pěkné. Taková krabice by se mně líbila, komu ne, že...Sháním Lesnici (Stará Lubovňa, i z této oblasti bych pohled uvítal)...(Kdyby náhodou). ;-)
_______________
Ve filatelii nelze nikdy zoufat. Budoucnost nám může přinést nádherná překvapení. (Máte-li nějaký zajímavý dokument k historii Židů na našem území do roku 1848, nabídněte.)
Registrovaný uživatel
Nie Stara Lubovna tam nie je.Najblizsie tak Spišske Podhradie alebo Tatranska Lomnica.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
skoda ze Vater nenavstivil aj Sered alebo okolite dedinky :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Jo,taková krabice pohlednic,to by bylo radosti na Starém Bělidle!
Poslal jsem dotaz do toho muzea esperanta ohledně lepení známek na pohledech psaných esperantem,ale žádná odpověď.Nejspíš to neví.No nic,třeba časem to někdo rozlouskne.
Registrovaný uživatel
Dnes prezentuji tzv.výletní pohled.Delší čas byl vystavován na eBay a nikdo ho nechtěl.Mě zaujal tím dvojazyčným pojmenováním.Fahrbach může být Farský potok který se vlévá do rybníku v Železné(Eisendorf) a mlýnů na něm bylo několik..Dále si myslím,že pohled je privátka,tudíž se jich jistě moc nezachovalo.Až se trochu oteplí mám námět na výlet-proto výletní pohled.I když nakonec to může být úplně někde jinde.
Druhý pohled je z roku 1905,kdy už Plzeň nebyla jen větší vesnice,i když tento dojem mám leckdy i dnes,že je!
A proto mě fascinuje to bezproblémové dodání.Koupil jsem ho na eBay,prodejce měl celý balík od rodiny Tauschů.Koupil to prý někdy dříve ve Stříbře.Mně se tu rodinu nepodařilo najít,ale nejspíš se jednalo o nějakého obchodníka.Pohledy byly z celého světa,moc se mně líbily třeba Špicberky,ale byla tam známka a bylo to hodně drahé!Ostatně na mém pohledu je též trochu zajímavější známka a razítko,i když žádná vzácnost to asi nebude.Vydražil jsem ho tenkrát asi za 10 euro.Byl nejlevnější a já cizinu nějak zvlášť nesbírám,proto mě ten jeden pohled stačil.
Třetí pohled je reklamka na brožuru,,Papežství jako překážka kulturního vývoje lidstva".Vydáno Volnou Myšlenkou.Zaujal mě text na aversu o vybírání Petrského halíře a také to,že Volnou Myšlenku často zmiňoval ve svých povídkách pan Hašek.Nemá to dnes církev lehčí?Na nějaké halíře už může dlabat.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj paully. Nie som moc zástancom "bezduchého zhromažďovania" zberateľského materiálu. Vždy si rád o zberateľskom predmete prečítam ako ho vníma a popisuje iný zberateľ. Pekný príspevok - ďakujem :-)
Registrovaný uživatel
Ten mlyn vyzera ako namalovany a nie foto :-)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Ano,vypadá jako malovaný,ale myslím,že podle reálu..Také jsem si toho všiml.To L ,ve slově mlýn má ještě uprostřed čárku.Nevím zda náhodou ,nebo plánovaně.To by nejspíš Čechy úplně vyřadilo.Ale pojedu se tam podívat,na jaře se tam dají vidět na některých místech rozkvetlé vstavače kukačky.A téměř vždy najdu někoho místního,kdo si rád popovídá a dozvím se tak něco bližšího.
Registrovaný uživatel
"vážený příteli idealisto" :-D
_______________
Ve filatelii nelze nikdy zoufat. Budoucnost nám může přinést nádherná překvapení. (Máte-li nějaký zajímavý dokument k historii Židů na našem území do roku 1848, nabídněte.)
Registrovaný uživatel
Mam pohlednice ale nevim zda maji nejakou cenu ?poradte dekuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mam pohlednice ale nevim zda maji nejakou cenu ?poradte dekuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Druhu zostavu nevidim, prva su bezne veci
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Řekl bych, že druhá sestava bylo totéž (podle času vložení), takžes o nic nepřišel. ;)
Registrovaný uživatel
Moje oblíbené kousky...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
m1234 napsal
Ano vacsinou litografie z rokou 1894-1899


Jsou fakt luxusní...
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Pro mě velmi cenná pohlednice :)

Slavkov u Brna - Pohlednice s vyobrazením tzv. Hodinové brány, zvonu a veduty.

Brána která jako poslední z výrazných prvků gotické fortifikace města byla zbořena v roce 1903. Brány ve městě byly celkem 4. První byla stržena při založení zámeckého parku, další dvě pak v letech 1840 a 1861. 21. listopadu 1805 byla do Hodinové brány umístěna pamětní listina, která popisovala příchod Francouzských vojsk do Slavkova za Napoleonských válek.

Zvon z hodinové brány byl dříve v kostele, který byl zbořen v r. 1770. Po zboření brány byl následně v letech 1903-1906 umístěn ve věži radniční budovy (postavena 1592), která se zachovala v původní podobě a stojí dodnes.

Veduta z kaple sv. Urbana (postavena 1712) s nejstarším vyobrazením města z 15. století. Kaple byla zbořena v r. 1816, protože ji již za Napoleonských válek poškodili Francouzští vojáci (složila jim jako skladiště a stáje) a znovu postavena v polovině 19. stol. Veduta se naštěstí zachovala a nyní je ve Slavkovském zámku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Robbie v 19. 2. 2015, 22:08. »
Registrovaný uživatel
to mas tak, ked su v meste tupci, nevzdelanci, zaslepenci... len sa vsetko bura.
platilo to v roku 1903 aj dnes :)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
to mas tak, ked su v meste tupci, nevzdelanci, zaslepenci... len sa vsetko bura.
platilo to v roku 1903 aj dnes :)

A co taková asanace v Praze... :( Kdyby se podařilo zachránit ghetto, jistě by to byl dneska trhák ;)
Jinak jsem si nadělil nádhernou publikaci, 350 velkoformátových stran na křídě, stovky pohlednic, vyobrazení - krásná publikace.
http://www.cbdb.cz/kniha-77754-zidovske-mesto-prazske-na-vedutach-fotografiich-a-pohlednicich-zidovske-mesto-prazske-na-vedutach-fotografiich-a-pohlednicich
_______________
Ve filatelii nelze nikdy zoufat. Budoucnost nám může přinést nádherná překvapení. (Máte-li nějaký zajímavý dokument k historii Židů na našem území do roku 1848, nabídněte.)
Registrovaný uživatel
No, ale stejně jako dnes byli ti kdo měli rozum a zákonodárci, kteří rozum neměli, viz. ke zbořenému kostelu a hodinové bráně:

"V roce 1770 i přes protesty městské rady přikazuje W. A. Kaunitz zbořit městskou věž při zámku a zvonici chrámu sv. Jakuba Většího. Na Rybniční bránu jsou umístěny ciferníky do čtyř světových stran a hodinový stroj ze zbořené městské věže. Zdivo brány je zpevněno pro zvonovou stolici k umístění zvonů a fasáda velmi pěkně vyzdobena ornamenty. Od těch časů dostává brána název Hodinová. Pro trhliny je zbořena v roce 1903 ve smyslu módy boření všeho starého."

Něco jako budování za komančů...
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Moderátor
Robbie: hodinove veze byla skoda, ale co si myslis treba o zachovani kazdeho kousku hradeb, viz ten u parkoviste, co malem spadl, nez ho zakonzervovali (takze tak z 1/3 uz ani neni puvodni :) ) ?
Jinak Vaclav Antonin Kaunic byl druhy nejmocnejsi muz v monarchii, rissky knize a kancler Marie Terezie, budme radi, ze nenechal zbourat cely Slavkov, aby mu neprekazel ve vyhledu na Urbanek ;)
A pokud jde o ten starsi kostel, ten se castecne sesul (Slavkov je na nestabilni pude a mensim zlomu, ostatne i soucasny kostel pry klesa o pul mm rocne :) ) a vyhorel a nynejsi kostel je jeden z nejzajimavejsich na jizni Morave.
Ta moda v druhe polovine 19. stoleti a jeste na zacatku 20. byla, nicmene dost casto se jednalo i o nutnost kvuli rozvoji mest, tezko se mohlo vsechno zakonzervovat. Tim samozrejme nerikam, ze me nemrzi, co vsechno se zbouralo, v Brne hodne vyznamnych pamatek, vcetne gotickeho kostela na namesti Svobody apod.
Registrovaný uživatel
No asi tak... vím, že skoro každý, kdo tam má postavený barák, má na pozemku archeologické artefakty. Jeden pán se dokonce propadl na zahradě do středověkého hostinského sklepa. Obecně řečeno, kdyby to záleželo na mě, na takových místech (hradby a pod.) by nestálo nic (parkoviště, novodobé domky). Výsledek je jakási zprzněná zeď, která má parodovat zachování středověkého opěvnění (původně 7-8 metrů vysoká). O supermoderních domech ve svítivých barvách navazujících na středověké stavby radši mlčím. Rozvoj měst určitě, ale po česku je to jaksi vždycky nějak špatně.

Podívejme se třeba na kauzu Bratislavského hradu (staví se tam podzemní garáže), kde archeoložka do novin řekla "nepředpokládali jsme, že zde bude tak rozvinuté osídlení" (Na největší a nejvýraznější ostrožině nad Dunajem), tak říkám aha (Kde už sakra jinde by to mělo být než tam, že?). V podhradí se samozřejmě našlo největší Keltské centrum, dále Římské honosné vily, Římské dlážděné chodníky a náměstí, mezi tím zlatý poklad, amfory s vínem a pod. Myslíte že to někoho zastavilo? Ani omylem. Bagruje se dál. A Rakušáci se jim jenom smějou a ťukají si na čelo, že to je vyloženě demence, jen proto že papaláši nemají kde parkovat.

Tak se věci mají, mno :D
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Pro odlehčení... tohle mě fakt pobavilo, to jsem si musel koupit - za 45,- Kč :D A ta adresa... "Ctěný pan hostinský v Turnově na náměstí" :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1