Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Vykupminci.cz
Numisargo

> MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 186 187 188 189 190 191 192 193 194 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mám na vás dotaz. Koupil jsem poltoráka Zikmunda III. Vasu. Ale mám podezření, že s ním není něco v pořádku. Mince je jakoby ze dvou částí, vršek se dá setřít nehtem. Je to novodobá falsa?
Moderátor
Jirkan: foto nutné.
Registrovaný uživatel
Nevím jestli nejsou falešný. Dneska už ve sběratelství nemám jistotu v ničem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
poltoraky neboli razene prave z najlepsieho striebra.

to co pises je sposobene dlhodobym ulozenim mince v agresivnom prostredi.
takto napadnute mince sa vetsinou daju lahko zlomit v ruke uz pri miernom tlaku.
pri upusteni na stol tzv. nezvonia,
ale maju taky duty zvuk (akoby boli z kartonu alebo z dreva).

kazdopadne, urcite to niesu novodobe falza,
ale origo mince v zlom stave.
_______________
Registrovaný uživatel
Zdravím, prosím vás, zda byste mi pomohli s identifikací a oceněním minciček z období třicetileté války. Jsem zvědav zda jsem se trefil, ale zrovna tak by mne zajímaly detaily (mincmistr apod.) a aktuální cena na trhu se zohledněním jejich stavu - byly silně v oběhu a poslední čtyři jsou dokonce prohnuté (proč se to takto ohýbalo??)..
1) Mincovna Brno 1624?
2) Mincovna Ratiboř, S. Dyringer, 1625
3) Mincovna Olomouc 1631
4) Mincovna Nikolsburg, 1628?
5) Vídeň?, Baltazar Zwirner, 1624

Děkuji za odpověď, Láďa

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
ohybani by asi slo vysvetlit mnohymi zpusoby, ale pokud to jsou (byly) nalezovky, tak to muze byt zemedelskou cinnosti, napr. orbou

pravidelne, na prurezu obloukovite, ohnuti (prohnuti) je zpusobeno strojovou razbou (toto ohnuti tomu neodpovida)
Registrovaný uživatel
4-Mikulov
Registrovaný uživatel
Díky za odpovědi, tyto nejsou ze země, byly schované v domě.. Ty ohnuté se vyskytují dost často (tedy co já se s nimi dostanu do styku) tak by mě zajímalo jestli náhodou to nemělo nějaký účel (protože tou orbou to být nemůže), ale asi jak píšeš - může to být náhoda. Prosím jen přibližné ceny, pokud by tady někdo dokázal určit.
Registrovaný uživatel
Jen takový detail, Nikolsburg = Mikulov.
Moderátor
ok, nechtel jsem se hned poustet do mene pravdepodobne alternativy, ale pokud nejsou ze zeme, tak v tomto pripade ohybani mohlo (netvrdim, ze nutne muselo) poslouzit jako takova primitivni, ale neprilis smerodatna zkouska pravosti. v pripade pokovenych minci dochazi totiz v miste ohybu k popraskani (opryskani) pokoveni a odhaleni menehodnotneho jadra.
Registrovaný uživatel
Aha, tak to potom jo, díky moc za novou informaci. Neustále se člověk učí něco nového, je to paráda ;-)
Registrovaný uživatel
Pani,co si myslite o tomto,chyborazba,domaca tvorba ? Ma to aj nejaku cenu pre zberatela?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) William v 8. 1. 2017, 20:54. »
Registrovaný uživatel
Ludova tvorivost,chyborazba ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
je to ludova tvorivost, chyborazba urcite ne
Registrovaný uživatel
1913-1947

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vilko podívej se sem:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/vyrobky-z-minci-16574
Registrovaný uživatel
Super dik,dik no kazdopadne ludska tvorivost nema hranic,podla toho co som videl,hadam priprava na kavovu lyzicku :D
Registrovaný uživatel
Slezsko, Lehnice - Břeh - Wolawa, Georg, Ludwig a Christian 1639 - 1663

Mám tu jeden slezský 3 krejcar - až na tu dírku by to byl krásný kousek. Mate mně trochu jen ten rok 1653. V katalogu jsem jej nenašel - tam to končí 1652, ale zas je fakt, že jsem, to hledal je ve World coins. Razily se v tomto roce?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ještě jednou dneska otravuji. Mám tady minci, kterou jsem dohledal na internetu a chci si jen ověřit správnost určení. Bylo tam:
Těšín, Elisabeth Lucretia, 1625 - 1653, Grešle 1650 GG

Je to možné?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ano, je to správně.
Registrovaný uživatel
to Horacio ad #4743 , Jiří III, Ludvík IV a Kristián

jestli myslíte přímo ty tři na averzu tak ve stejném složení (tedy tři postavy) razili 3krejcary až do roku 1659 (mincovna Břeh) a to včetně toho mincmistrovského srdíčka :)

World coins nepoužívám, to je to vážně taková bída?

Kdyby vás omrzel nebo jste si pořídil jinou bez dírky a chtěl se s ní loučit tak mi dejte vědět - mně dírky až tak nevadí :)
Registrovaný uživatel
Díky všem.

pro Forpus: Zatím si ji nechávám, ačkoliv už mám i bez dírky, ale na téhle vidím zajímavé mušketýrské kníry s bradkami a zdobené šerpy - což momentálně pro mně osobně přebíjí ten 3 krejcar bez dírky. :-)

Nicméně by mně osobně zajímalo, jak ohodnotit takovou podařenou minci, kterou ale sráží dolů ta dírka.
Registrovaný uživatel
To těžko říct, je to dost individuální. Třeba napíšou ostatní svůj názor. Hodně (možná většina) sběratelů by si minci s dírkou do sbírky nikdy nedali - pokud by nebyla vzácná, pěkná, neobvyklá atd atd atd....

Narozdíl třeba od krajového střížku to není vada, která by vznikla při výrobě mince.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, při vyklízení sklepu jsme našli minci, tedy doufám že je to mince. Mohu vás poprosit o radu, jestli to má nějakou hodnotu a jestli se opravdu jedná o nějakou minci. Je jen jednostranná a je tam rok 1630.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zkoušel jsem dle letopočtu a nezadařilo se.
1672 28 mm a 7,09g
1622 27 mm a 3,65 g

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 186 187 188 189 190 191 192 193 194 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1