Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » PEČETIDLA

Vykupminci.cz
Numisargo

PEČETIDLA

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
...odkaz na Jezera patril Katke ;)
_______________
INDIVISIBILITER AC INSEPARABILITER
Registrovaný uživatel
AJo, omlouvám se, odkaz na plombaře patřil opravdu nicku Katka.
Registrovaný uživatel
Dirgas666 napsal
Možná lepší foto(půjde víc zvětšit)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Nemáš to pečetidlo náhodou z okolí Olomouce/Zlína?
Registrovaný uživatel
žlutou hvězdu v modrym poli má třeba česká skalice, ten druhej symbol nevidim. Někdo kdo dělá heraldiku by si s tím mohl poradit.
Registrovaný uživatel
Pečetítko je z okolí Znojma :)
Registrovaný uživatel
Poprosim znalcov o urcenie, dakujem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
první bude měšťan, takovej obecnej symbol (květina))

druhý je zajímavější, ale těžko určit.
Registrovaný uživatel
na pokuk. Asi nikto z nás sa k takému niečomu nedostane. Pečatidlo svätý Juraj. Je to pečatidlo údajne z 12. storočia. Priemer 5 cm. Bronz. váha cca 100 g.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
5 cm ploška? to je pořádnej macek. to se jen tak nevidí.
Registrovaný uživatel
áno. 5 cm priemer.
Registrovaný uživatel
má očko z druhý strany? nebo je to jen ploška?
Registrovaný uživatel
bola tam len rovná plocha.
Registrovaný uživatel
Církevní Typář, prosím o každou informaci o tomto pečetidle. Moc jsem jich nenašel

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) criss23 v 25. 9. 2016, 11:41. »
Registrovaný uživatel
Otisk

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Předně bych ho vyčistil, ale to je práce pro profíka.

http://petschaften-archiv.de/?page_id=288
najít se jich dá dost, ale bez čitelnýho obrazu těžko někdo určí.

Jinak pěkný věcička.
Registrovaný uživatel
Už jsem kontaktoval archeologa z muzea v Praze, očistu nechám už na nich. Mě pak stačí pouze kvalitní fotky :)
Registrovaný uživatel
Tak to palec hore. Snad to halabala neurčej a nezašijou někam do depozitu..
Registrovaný uživatel
Zdravím kolego,
jedná se o církevní typář z 14. století s možným přesahem do 15. století, patřil nejpravděpodobněji církevnímu hodnostáři na úrovni opata,či komventu. Věc je to bezesporu zajímavá a samozřejmě určitelná, bohužel v ne zcela ideálním stavu.Rád bych podotkl, že jakékoliv dočišťování bych v současné podobě neprováděl, typář je nutné nejprve celý zpevnit, jelikož každý další otisk do modelíny s sebou přináší vytržení patiny z tělesa pečetidla a krom estetické škody je především ohroženo jeho správné čtení. Písmo pečetidla je gotická majuskula s lehce unciálními prvky co jsem letmo posoudil. Restaurováním se zabývám, tedy máš li zájem se o věci dozvědět více, aby se typář uchoval co nejdéle rád ti poradím. Vzhledem k tomu, že cílem tohoto fora jistě není konkrétní debata nad postupem reataurování a zpevňování tohoto pečetidla, nehledě na skutečnost, že vše posuzuji z fota, přikládám svůj mail a budeš li chít o typáři se můžeš dozvědět více jak z hlediska komu patřil, tak z hlediska jeho záchrany. Pěkný den. mail: pavel.zprac.odp.hp@gmail.com
criss23 napsal
Otisk

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Psal že to odevzdal, takže už je o pečetidlo s největší pravd. odborně postaráno.
Registrovaný uživatel
Psal jsem, že pan Archeolog je kontaktován, tedy Typář ještě mám, nicméně jen čekám na cestu do Phy. abych ho předal.
Jinak Paulus, díky moc za informace a ještě se zeptám...je možné, že ta modlící se postava ve spodní části je zárověň i majitel pečetidla?
Registrovaný uživatel
Samozřejmě,modlící se postava ve spodní části typáře je sám pečetitel,štíty po stranách postavy značí osobní znak (převora,opata,...) a znak konventu.

criss23 napsal
Psal jsem, že pan Archeolog je kontaktován, tedy Typář ještě mám, nicméně jen čekám na cestu do Phy. abych ho předal.
Jinak Paulus, díky moc za informace a ještě se zeptám...je možné, že ta modlící se postava ve spodní části je zárověň i majitel pečetidla?
Registrovaný uživatel
Ještě jsem juknul na opis pečetidla, z toho co je čitelné je jasné, že se jedná o pečetidlo opata, jen je škoda, že jsi ho čistil a dělal obtisky byť do modelíny, jelikož vytrhaná patina je patrná ve formele. Aniž bych kohokoliv poučoval, napříště nedoporučuji takovýto předmět čistit a ani dělat obtisky, před jeho zpevněním. Zdar
Registrovaný uživatel
Děkuji, jsem nadšen...nádhera
Registrovaný uživatel
Paulus sigillum I napsal
Ještě jsem juknul na opis pečetidla, z toho co je čitelné je jasné, že se jedná o pečetidlo opata, jen je škoda, že jsi ho čistil a dělal obtisky byť do modelíny, jelikož vytrhaná patina je patrná ve formele. Aniž bych kohokoliv poučoval, napříště nedoporučuji takovýto předmět čistit a ani dělat obtisky, před jeho zpevněním. Zdar


Vůbec jsem ho nečistil, s tou modelínou máte pravdu, ten stav je přímo z pole
Moderátor
To jsou ale opravdu už muzeální kousky!
Ale ty erby (příspěvek 406 a 392), to jsem nic podobného nenašel. :(
Nešel by ten druhý (406) nějak popsat? Krom té ženské uprostřed je to celkem prd poznat.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... > »

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » PEČETIDLA

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1