Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antikvariát » Poptávka - staré tisky do 19. st. česky

Vykupminci.cz
Numisargo

Poptávka - staré tisky do 19. st. česky

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Kolik za ně požadujete? Klidně bych je vzal všechny.
Registrovaný uživatel
Prosím doporučí mi někdo kontakt na rekonstrukci knih v Jihomoravském kraji?
Dekuji
Registrovaný uživatel
Ok tak v Jihomoravském asi ne. Doporučí mi někdo kontakt na restaurování knih?
Děkuji
Registrovaný uživatel
P-F, reaguji na Váš téměř úpěnlivý dotaz. Moje odpověd bude rovněž úpění. Knihaři, kteří to umí vymírají. Již nyní sehnat někoho, kdo Vám udělá novou koženou vazbu je problém, natož restauraci staré vazby. Navíc při tak choulostivé a drahé záležitosti se dá i očekávat, že nebudete spokojen s prací (když jsem na jiném vlákně viděl foto Vašich úlovků, pěkně mi poklesla čelist, tohle si nechat zfušovat by opravdu nebyla legrace) a potom ten, kdo někoho doporučí bere část odpovědnosti. Takže doporučení nečekejte. Chce to používat klasickou českou metodu, známou z 70. a 80. let - pídění se. Naštěstí máme internet. Takže si zadat do Googla knihařství, opravy starých vazeb, nové vazby v historickém stylu, telefonovat, ptát se, zkoušet, typovat si, přemlouvat, zvyknout si na to, že ze sebe budete i dělat blbce, bohužel se občas i spálit. Rozhodně bych jim hned jako prvou věc nedal to nejlepší. Držím palce.
Registrovaný uživatel
Náhodně jsem na to narazil, co říkáte kluci na tento inzerát ... pomohlo Vám to trošku ? https://starozitnosti.hyperinzerce.cz/stare-knihy/inzerat/8537028-restaurovani-knih-nabidka-olomouc/
Registrovaný uživatel
Hilaris děkuji. Ano bylo to trošku zoufalé, navíc dvakrát za sebou. Jenomže jsem nikoho co by vypadal přesvědčivě (v okolí Brna) ani přes nejchytřejšího pana Googla nenašel, tak jsem to zkoušel tady. Právě proto že bych nechtěl někomu jen tak na náhodu dávat něco restaurovat a potom se strachy třepat jak to dopadne. Ale asi mi nic jiného nezbyde. Udělám fotky toho co chci nechat zrestaurovat a pošlu to na pár emailů a uvidím. A to že Vám poklesla čelist při pohledu na fotky co jsem dal na Kdo co sbírá?? tak z toho mám radost :-)))
Registrovaný uživatel
Jestli seš ze Štatlu,tak se špizni na vingl Joštova-Čára a nebo na Jakubsko'.Byli tam knihaři,ale teď?...nevím.Tudle,asi před dvaceti járy sem jim tam dal Cyrana z Bergeracu,salát.Výsledek-no mňam.Sešití,vazba,zlacení.Neposílal bych tě tam po takové době,ale měli tam dva mlaďochy.Tak v tom třeba (teď už určitě né mlaďoši :mrgreen: )pokračujo.Možná někde jinde,dloho sem tam nebyl.No,snad.Je jich už jak šafránu.
Registrovaný uživatel
Díky všem za rady a doporučení. Už mám něco rozjednaného a doufám že to dobře dopadne.
Registrovaný uživatel
Chci se ještě zeptat. Je tu někdo kdo už dával nějakou vzácnější knihu k restaurování? Jak jste řešili to že někomu dáváte knížku v hodnotě několik 10 tisíc? Máte to nějak zabezpečeno aby se nestalo, že ten kdo má knihu restaurovat bude později tvrdit že jsme se nikdy neviděli a o žádné knize nic neví?
Registrovaný uživatel
Nikdy bych takovou knihu nerestauroval, byť by to byl sebevětší salát. Tudíž takové otázky řešit nemusím. Ale viděl bych to na sepsání nějaké smlouvy a asi by nebylo od věci si udělat pár fotek, kdyby náhodou...
Registrovaný uživatel
Lukas105s napsal
Nikdy bych takovou knihu nerestauroval, byť by to byl sebevětší salát.


Pokud známe kvalitního restaurátora, dokáže z každého salátu udělat pěknou knihu.

Salát bude vždy pouze nesběratelská záležitost.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Lukas105s napsal
Nikdy bych takovou knihu nerestauroval, byť by to byl sebevětší salát. Tudíž takové otázky řešit nemusím. Ale viděl bych to na sepsání nějaké smlouvy a asi by nebylo od věci si udělat pár fotek, kdyby náhodou...



Restaurování dokáže uchovat knihu pro další generace a k čemu bude salát z knihy když nepůjde číst?
Registrovaný uživatel
Chápu vaše výhrady, ale já raději autentičnost než něco, co voní novotou. ;)
Registrovaný uživatel
Lukas105s napsal
Chápu vaše výhrady, ale já raději autentičnost než něco, co voní novotou. ;)


Kvalitní restaurování zaručuje, že knize zůstane její autentičnost.

Je také důležité, aby knihy byly komplet. Znám např. případ, kdy staré bibli chybělo mnoho listů. Majitel si sehnal neúplný salát a z něho nechal doplnit chybějící stránky v bibli. Výsledkem tohoto restaurování vznikla téměř kompletní kniha v prvotřídním stavu.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Lukas105s napsal
Chápu vaše výhrady, ale já raději autentičnost než něco, co voní novotou. ;)


Restaurování knih není o tom že to potom voní novotou teda pokud to dělá ten kdo to umí 😁👍
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Lukas105s napsal
Chápu vaše výhrady, ale já raději autentičnost než něco, co voní novotou. ;)


Kvalitní restaurování zaručuje, že knize zůstane její autentičnost.

Je také důležité, aby knihy byly komplet. Znám např. případ, kdy staré bibli chybělo mnoho listů. Majitel si sehnal neúplný salát a z něho nechal doplnit chybějící stránky v bibli. Výsledkem tohoto restaurování vznikla téměř kompletní kniha v prvotřídním stavu.


Troufám si tvrdit že je to naprosto běžná praxe že se použije tisk který je v naprosto špatném stavu k opravě jiného. A díky tomu je jeden v nádherném stavu.
Registrovaný uživatel
A díky tomu jeden exemplář zmizí ze světa...
Registrovaný uživatel
Lukas105s napsal
A díky tomu jeden exemplář zmizí ze světa...


Ale v těchto případech se jedná o naprosto bezcenná torza, která nemají žádnou hodnotu. Jedinou jejich hodnotou je skutečnost, že je lze použít na záchranu knih, které si to zaslouží.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Lukas105s napsal
A díky tomu jeden exemplář zmizí ze světa...


Ale v těchto případech se jedná o naprosto bezcenná torza, která nemají žádnou hodnotu. Jedinou jejich hodnotou je skutečnost, že je lze použít na záchranu knih, které si to zaslouží.


I taková torza se prodávají v tisících až desetitisících Kč, záleží jaká je to kniha. Dokonce i dvojlist se prodává za desítky tisíc Kč.
Registrovaný uživatel
Tak se konečně můžu pochlubit 🙂 zrestaurovaným kouskem. Agenda Cžeská 1581

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A po restaurování

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A ještě desky před

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A po

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A ještě před

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A po

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 >

Sběratel.com » Antikvariát » Poptávka - staré tisky do 19. st. česky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1