Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Sedmohradské kniežatá (Transylvánia)

Vykupminci.cz
Numisargo

Sedmohradské kniežatá (Transylvánia)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pre vysvetlenie...šaleni Košičania namiesto jednej kontramarky búchali dve...a občas sa podarilo dole hlavou... :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Ooo.. velmi pekna .. pozdravuju ju kamosky chyborazby ze sa im cnie - by sa k nim ta osamotena mohla niekedy pripojit - nebol by som proti ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Hmmmmm....(došli mi slová), Mr.Malkotent ;)
Registrovaný uživatel
Mimochodom...nedozrel ešte čas, aby si napísal katalóg? To by bola pecka...
Registrovaný uživatel
Este to chce par rôčkov ;) a stale nieje jasne co s projektom v Madarsku - tam uz mali finisovat s dukatmi a robit na dalsich minciach vratane razidiel ..ale nemam nove spravy .. nerad by som pracoval na niecom par rokov a zistil ze niekto to uz ma hotove .. nevraviac o tom ze v Pesti maju riadne chutovky v muzeu a u nas je velky problem mrknut sa niekde do depozitara :-/
_______________
Registrovaný uživatel
Malkotent napsal
tam uz mali finisovat s dukatmi a robit na dalsich minciach vratane razidiel

Myslím si, že sme sa na tuto tému už bavili. Katalóg Rákocziho dukátov - čo sa tam dá katalogizovať? Tri ročníky K-B a tri ročníky N-B. Ich výskyt je výnimočný, fálz je viac než reálnych mincí. Pri súčasných cenách je to minca nedosiahnuteľná pre 99% zberateľov. Viem si to predstaviť ako článok. Ale katalóg? :shock:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
no v tom zlate toho vela nieje - 1704 KB aj NB , 1705 KB aj NB aj KV /Kolozvar/ , 1707 KB aj NB aj KV /Kolozvar/
.. pokial viem Kolozvarske su len po jednom razidle .. a 1707KV vraj len 3 kusy zname /Rakoczi ich nariadil roztavit - nepacili sa mu :)
ale pocet razidiel KB alebo NB neviem - je to aj pre mna ina galaxia vzhladom na ceny..
Katalógom chcu zdokumentovat vsetko doteraz zname vratane razidiel - kedze nic take zatial nieje ..
v zlate boli razene aj ine chutovky - ako napr. 1704 KB 1 poltura - ktoru som nevidel ani fotke /vraj 1ks u súkromného zberatela a 1ks v muzeu/, medaile a par raritiek - ktovie co vsetko ma Nemzeti múzeum :) ale asi sa toho nazbiera dost na katalog .. mna by aj pikosky zaujimali - vraj sukromny zberatel niekde v Madarsku ma uhorsku sablu do ktorej bolo odrazene razidlo polturky .. no uvidíme co z toho katalógu bude
_______________
Registrovaný uživatel
Zberateľstvo v Maďarsku má hlboké korene a dopredu je hnané vedomosťami. Možno majú lepší prístup k zbierkovým fondom v múzeách, možno vydávali viacej informácii prostredníctvom Numizmatikai Közlöny a je to aj tým, že uhorskú históriu považujú za maďarskú. V Maďarsku je určite množstvo zaujímavostí vzťahujúcich sa k určitému obdobiu a určitým razbám. No opatrný by som bol pri ich autenticite. Zatiaľ čo sa u nás pančovali 5 halierniky 1924 a sv. václavské dukáty ako "vrcholné diela" mincovne Kremnica, tak tam vyrábali omnoho sofistikovanejšie stredoveké a novoveké unikáty.

Tiež si je nutné uvedomiť, že zbierkové fondy MNM nevznikali v minulosti tak ako napríklad Münzkabinett KHM vo Viedni odovzdávaním a archiváciou odrazkov či razidiel priamo z mincovne. MNM svoje fondy získala buď darom alebo nákupom od súkromných zberateľov. A tam sa mohli vyskytnúť aj neoriginálne diela. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Presne tak.. zostava len spoliehat na serioznost tvorcov katalogu a odbornost numizmatikov :) niekedy je to vsak urcite tazke a treba verit :-D ako pikoska - velmi vzacne IV poltury - pravdepodobne skusobna razba - jedna sa zda byt dobova a druha novodoba no kedze ich maju po jednom kuse len v muzeu neda sa k nim bezne dostat a pravost musia potvrdit tam .. sam som zvedavy.. v poslednych rokoch je vela novych kotramariek na polturach a pochybne sa predavaju aj na zahranicnych aukciach ..
_______________
Registrovaný uživatel
A čo bodka v znaku? Najprv som myslel, že by to mohla byť jamka v razidle po kružítku, ale táto bodka nie je v strede perlovca, je pekne pri dvojkríži. Čo myslíte, môžem to považovať za variant?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Čo myslíte, môžem to považovať za variant?


Podle mého názoru toto již nelze považovat za variantu, protože se asi jedná o dost neprůkaznou anomálii, která mohla vzniknout např. úhozem do razidla atd.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Je to tajne znamienko - proti falsovaniu ;) madari to volaju : titkos ;) sem tam to uvadzaju aj v popise aby za drahsie predali - je to vo vsetkych beznych rocnikoch - ale je toho menej.. dalo by sa to nazvat variantom - ale pri stovkach razidiel by bola kazda tretia variantom ;)
Mna osobne viac zaujimaju kusky ktore maju iny tvar stitu alebo iny font - lebo dobovych falz bolo vela ale niesu urcene ..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Ps. Detto aj pri 1 polturach .. tam je titkosov viac sem tam ;)
Kazdopadne ak bude nejaka polturka na vymenu za iny stredo/novovek nevahajte napisat :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
A na košickej mám v strede štítu štvorček...aj to je titkos (krásne slovo)? :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pekne Kosice - to uz bude asi zalezitost poskodeneho razidla .. Kosicke su velmi rozdielne - hlavne kvalitou prevedenia - Kremnica drzala uroven - v Kosiciach to take prisne asi nebolo - no mozno o to zaujimavejsie mince .. nieco sa vraj razilo aj v poli .. mozno aj na Spisskom hrade ale zaznam o tom ziaden nieje .. kazdopadne si napr.mince kosickeho. Mulacevskeho ale Nagybanskeho typu bez znacky mincovne
_______________
Registrovaný uživatel
Rozprávka Traja veteráni...Jánošík vraj bojoval za Rákocziho v bitje pri Trenčíne, tak preto toto vlákno :P ...akurát neviem idnetifikovať ten "zlaťák".

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
S čerty nejsou žerty...a znova Jánošík :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Aby ste nepovedali, že to tu len plevelím...
Kremnická polturka bez značky. V poklade zo Šurian - Kostolného Seku bolo bez značky len 5 ks z celkových 1756 ks. Tri kusy boli práve kremnické 1707.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tych kremnickych 1707 bez znacky je menej - a este menej je kosickych - na fotke dole 1705.. a vela nieje ani typov NagyBanya alebo Mukacevo bez znacky-foto hore .. a tiez sa najde par zaujimavych len s naznakom jednej znacky ..
Zatial som vsak nikdy nevidel polturu ktora by mala chybu v opise (okrem znamej 1076- na fotke hore) .. asi pred rokom som kupil jednu z US kde sa zdalo na zlej fotke - ze je opravovane razidlo v slove Patrona..ale minca nedorazila.. :-/ ak by ste vedeli o niecom zaujimavom dajte vediet ;) pekne Vianoce :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
No ja by som aj niečo mal, ale je X polturka a je to asi na dlhšiu debatu. Zatiaľ si to tak nejak šetrím... :roll:
Navyše, tá zásielka bola najväčšia poštárska haluz, akú som kedy zažil... :D
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/konzultacie-_post_-467352#post467352
Registrovaný uživatel
S tým janosikovym partakom je to teda dobrá hádanky na vianočné večery :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
:D Tak, ešte bol "Plavčík a Vratko", ale to je len taká fantazijka...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Malkotent, chcem sa spýtať, či si už niekde zaregistroval kontramarkovanú X polturu s bodkou za LIBERTATE?
Registrovaný uživatel
Taku som tusim este nevidel ;) alebo si nepamatam.. tie kontramarky dost rozsiruju pocet variacii .. aj ked napr. V Pesti na burze uz par rokov pan predava NB s 2x kontra - samozrejme falosna kontra.. a pravu som tiez este nevidel.. ale teoreticky moze niekde byt ..mas tu fesandu s bodkou ?
_______________
Registrovaný uživatel
sigur napsal
:D Tak, ešte bol "Plavčík a Vratko", ale to je len taká fantazijka...

My sme mali doma "dukáty" od Ľ. Reitera, mal to z nakrúcania, ale čoho...?
Bol to otcov kolega, ale už nie sú ani dukáty, ani otec. Myslel som, že Pacho, ale to je moc nové. Perinbaba tiež.
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Sedmohradské kniežatá (Transylvánia)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1