Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Stolní medaile a plakety

Vykupminci.cz
Numisargo

Stolní medaile a plakety

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
KAROLUS REX 1328 viz foto
Ag 925; 7,04g; 30 mm.
Nevíte něco bližšího? Autor či ta jednička na rubu...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dodatek:
Prosba.
Předem děkuji.
Registrovaný uživatel
stani napsal
......Má hladkú hranu, 90 mm
a 400 g. :mrgreen:
Macek ako starosta Kyjeva..
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Uberá sa to dobrým smerom.V Paríži sa predsa vyznajú. :D
Len či by mu niekto dal aspoň desatinu..
http://www.ebay.com/itm/RARE-XL-SOVIET-UKRAINE-RUSSIAN-MEDAL-AVIATION-HISTORY-50Y-FACTORY-METAL-WORKER-/231950542677?hash=item3601546755:g:O-EAAOSwrnNXPsUE
XL :)

-s-
Registrovaný uživatel
Poradíte mi kde zistím viac o tejto medaile? (žena-žene) Nie je stolová,skôr za výkon v nejakej švajčiarskej speváckej súťaži.Wikipédia.Priemer asi 26 mm,materiál neviem,cenu tiež nie. A tá ma zaujíma. ;)
To poškodenie hrany by som videl tak,že bol poškodený už strižok=krajový..
Je to také staré,alebo to niekto,niekedy "znovavyrobil?"
Ja si to už moc nepamätám,bolo to predsa len dávno,viem že som súťažil so skladbou Okolo Súče vodenka (vodička) tečie,samozrejme v nemčine-Um Súča
Vodenka (Lotion) fließt.To som sa trápil za takýto kúsok mosadze,či z čoho to je? A že bohatí Švajčiari...:P
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prosba.
Šindelář.
Narazil jsem na toto viz fota. Nevím, kam to přesně zařadit.
Plaketa.... Spíše umělecké dílo.... Mám možnost to koupit, ale nedokáži to ocenit.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Originály lité v pár kusech,dá se hovořit o unikátech,ale cenu by mohla zjistit pouze aukce,zájemců mnoho nebude.
Registrovaný uživatel
Valhubert děkuji.
Zkusím se domluvit a budu doufat, že se z Šindeláře stane druhý Šejnost :)
Registrovaný uživatel
taho napsal
To bude pravda. Do jedné lóže jsem psal ohledně jiné medaile, ale dodnes jsem nedostal odpověď. Děkuji všem.



Dobrý den,
co byste potřeboval vědět? Ono je to opravdu téma, kterému se věnuje jen pár jednotlivců.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Stani
i já děkuji. Je však vidět, že znalci v Aurea více neznají, je to pochopitelné, neb zednářské loře jsou obklopeny stále tajemství. Existuje odborná literatura i pár jednotlivců, který se snaží získat info, ale potom se s tím neradí svěřuji. :oops:


Já bych řekl, že informacích o lóžích je dost. Co se týče medailí, medaile se pravidelně objevují na aukcích a myslím, že informací je hodně. Kolega a kamarád dělá různé přednášky. Problém je, že zájemců o tuto problematiku je opravdu málo (a tak to i vždycky zřejmě bude) a nechodí z různých důvodů na internet (ať už z důvodu věku nebo nedostatku času). Ono zednářství není o sbírání "klenotů lóže". K tomu zednářství je vůbec nepotřebujete. Ty klenoty mají skutečnou "citovou" hodnotu to má jen pro několik jednotlivců. Je jasné, že sběratelů Svatováclavských dukátů bude vždy více.
Registrovaný uživatel
nevedeli by ste náhodou koľko kusov bolo urobených z tejto medaily a akú má zhruba cenu? Váha 150g , priemer cca 70mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pro janhiram:
Např. zjišťuji něco bližšího k této medaili od Pichla:
https://www.numisbids.com/n.php?p=lot&sid=2015&lot=8376
Počet kusů - to ani nepátrám. Jsou mi záhadou ty vysoké ceny.
Spíše mě zajímá k čemu a proč se razily. Význam textů atd..
Nehodlám je primárně sbírat, ale občas se ke mně něco dostane.
Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pro dula77:
Zkusil bych se obrátit na:
http://www.cns-cheb.freepage.cz/
Kolářský začíná být v kurzu, takže cenu určí spíše aukce a počet...
Zkoušel jsem dohledat, ale nebyl jsem úspěšný. Někdy je to o náhodě.
Hledal jsem plaketu s Kubelíkem a našel medaili od Harcuby.
Mělo to spojitost s medailí od Harcuby .
Moderátor
taho:
Ř(ádná) A D(okonalá) L(óže) ISKRA OR(ientu) PLEŠIVEC ?
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
tato medaile je pamětní. Byla jen na památku pro tzv. vnos světla zjednodušeně řečeno pro založení lóže. Jak už někdo napsal Ř(=ádná) D(okonalá) L(óže) Or.(ient) Plešivec. Orient je určení místa tzn., že lóže Iskra sídlila v Plešivci.

Je ještě podobná medaile (říkáme se jim klenot) má ouško a nosila se na stuze. Lóže Iskra patřila pod tzv. skotský ritus tudíž byla na červené stuze (v zednářství se té stuze říká závěs).

Pokud byste na něco narazil, moc by mě to zajímalo. Klidně kdyžtak napište na email jpodskubka@atlas.cz

taho napsal
pro janhiram:
Např. zjišťuji něco bližšího k této medaili od Pichla:
https://www.numisbids.com/n.php?p=lot&sid=2015&lot=8376
Počet kusů - to ani nepátrám. Jsou mi záhadou ty vysoké ceny.
Spíše mě zajímá k čemu a proč se razily. Význam textů atd..
Nehodlám je primárně sbírat, ale občas se ke mně něco dostane.
Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
taho Ďakujem.
Registrovaný uživatel
numismat a janhiram děkuji.
Jakmile na něco narazím, tak napíši.
Registrovaný uživatel
Dobry den priatelia.Mam na Vas prosbu o urcenie autora tejto zaujimavej plakety.Jedna sa spomienku na brusliarske preteky ministrovy skolstva a telovychovy F.Spinovi. Presne znenie : Ministru Dr. F.Spinovi protektoru zavodu bruslarskych na Strbskom plese 1932 Bruslarsky svaz. Jedna sa o pozlateny bronz predpokladam.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
bez signatury to půjde těžko - nikde ji tam nevidím
Registrovaný uživatel
Pěkná věc, ale přesně jako píše valhubert. Díky nápisu to bude asi unikát.
Akce na Slovensku a text český...
Právě sem dávám plaketu pravděpodobně z roku 1925, protože byla v konvolutu s dalšími z tohoto roku.
Signatura není. Jak u Vilovo, tak u mé jsem zkusil v Haimannově slovníku KK a Pichla a nic.
Moje 51 x 73 mm. Za případné určení či radu předem děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nejako som pozabudol.Hmotnost - 149,2g , rozmery 65x80mm.Ten stary pan odkoho mam tuto plaketu mi povedal ze ich je maximalne 20ks - udajne,neviem.
Registrovaný uživatel
William...,ktorý? Ten Anglický? Si princ? :roll:
:) -s- :)
Registrovaný uživatel
:D urcite nie ale tak,ked Viliam uz je ani Wiliam niejde,tak som tam pridal jednol L .Oci ma uz bolia co od rana hladam a hladam na nete.Docital som sa napr. ze R.Placht - Jeho díla bývají málokdy signována, proto v české numismatické literatuře zůstávají někdy neidentifikována nebo připisována Ivanu B. Pichlovi.
Registrovaný uživatel
Tato plaketa k vyražení potřebovala velmi silný lis,nevím,zda by to u Pichla zvládli.
Plachtovy medaile se razily ve Vídni.Tato je evidentně z první republiky.Typoval bych nejspíš Kremnici.
Registrovaný uživatel
Nic ine mi nezostava iba zacat listovat v Haimannovi,pekne od zaciatku a brat do uvahy,rocnik narodenia - teoreticky by to mohol byt ten alebo onen medailer :roll:
Moderátor
jedna vec je hledat samozrejme po stope "kdo by mohl byt autor"

druha vec je hledat historicky, pro koho a kdy to mohlo vzniknout (nemyslim si, ze pro kdejakou akci v "Horni-Dolni" by hned delali plaketu - drahe to je dnes, drahe to bylo i tehdy) - nektere kluby/oddily maji dlouhou historii a obvykle i nekoho, kdo ji zna. slo by tedy pak i dohledat, za jakym ucelem a proc plastika vznikla a nasledne i u koho byla objednana. je jasne, ze se muze stat, ze uvedeny klub uz neexistuje a nema pokracovatele.

napadlo mne, zda se treba nezeptat zde - je to jina branze, ale odbornik, ktery o tom ma prehled, by treba mohl znat nejaka voditka:
http://www.postoveznamky.sk/slovenske-filatelisticke-materialy-na-namet-jezdecky-a-dostihovy-sport

kdyz nic, treba alespon poradi, kde se zeptat dal

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Stolní medaile a plakety

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1