Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Hradčany » 15h červ.Hradčany

Vykupminci.cz
Numisargo

15h červ.Hradčany

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, blazek007, doddie, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ďakujem ,pomohol Matoušek.
Registrovaný uživatel
S touto známkou sa trápim už nejaký piatok a neviem rady,pomôže niekto,sken nie je veľmi kvalitný,pomôže niekto,ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Maxi 63/I.,Jozef ten scan je dost nevyrazny ,zle sa to urcuje.
Registrovaný uživatel
dekuji lexo..
Registrovaný uživatel
Lexo,vidím,že už za mňa Maxmilian poďakoval,takže ,ďakujem 2-krát,som rád.
Registrovaný uživatel
Jozef ,tu tvoju som neurcil. To ZP63/I. bolo pre Maxa :D . Skus vlozit lepsi scan.
Registrovaný uživatel
Jozef- mělo by to být ZP.21/II.
_______________
Mluv jen tehdy je-li to lepší jak mlčení.
Registrovaný uživatel
Zoubek - 05,vďaka.
Registrovaný uživatel
Bol som viackrát upozornený na slabší sken,bohužial z môjho stroja viac neviem dostať.Predsa poprosím o názor ,je to 9/IITD ?
Ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Urcil si to spravne ,je to 9/II., len na okraj ,jedna sa o cislicovy typ III.a na cislici 5 .
Registrovaný uživatel
Lexo,jedna z pomôcok,ktorá mi pomohla určiť ZP/TD bola tá 5-ka,ďakujem.
Registrovaný uživatel
Chcem poprosiť hradčanarov,určité znaky ukazujú na 1/II TD,ako ľavy horny roh,biely bod nad šiestou špiralou,štitok spodná časť,aj obloha jakž,takž,ale tu na známke je otvorena špirala,za odpoveď ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ahoj, je to 99/V, podivej se, zda-li nema ustrihnute zoubkovani, pokud ne tak gratuluji :-) Katalog ma 400,-
tady se na ni podivej na knihtisku: http://www.knihtisk.org/hradcany/15a/img/5_99.jpg
_______________
---------------------------------------------
moje stránky k tématice Hradčan:
http://www.hradcany-stamps.com/
---------------------------------------------
Registrovaný uživatel
jinak pri identifikaci bych postupoval asi takto:
z I+II TD bych vybral spiralove typy, pokud tam nejake ZP odpovida...
pokud ne, tak je to III-VI TD.
Dalsi vyrazne znaky skenovane znamky jsou: vylomeny ram nad P, zkoseny ram leveho horniho rohu a velka bila tecka u treti spiraly....
_______________
---------------------------------------------
moje stránky k tématice Hradčan:
http://www.hradcany-stamps.com/
---------------------------------------------
Registrovaný uživatel
vinn,snažím sa postupovať podobným spôsobom,ale znalosť a prax ešte chýba. K tej známke , ako sa hovorí LTT - čiže len tak ,tak pr. strana má sice kratší kraj ,no nezbadal som aby bola očesaná,ostatné majú zhruba 2 mm,tak nevie.Za pomoc ,ďakujem.
Registrovaný uživatel
Nekontroloval som ZP a TD ,ale 15h strihana - rumelkova z V.VI.TD boli pouzite na p. u. len v Kosiciach ,Kezmarku , Rim. Sobote a v ich blizkom okoli . Jedna sa o nevydane znamky.Pokial chces mat istotu v strihu je dobre mat info o vzdialenostiach medzi riadkami a stlpcami na danej TD.
Registrovaný uživatel
lexo,ďakujem,nechcem skúšať vašu trpezlivosť,keď niečo neviem tak sa radšej spýtam,nesedí mi to na I,II TD známka má prerušenú priečku na pravej str.hore,haček 2 tiež akoby poškodený,pri Mucha je zaryté do rámu,poradí niekto,vďaka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jozef je to ZP82/I.
Rad by som sa opytal. Mas monografiu I.diel?
Registrovaný uživatel
Mozes si porovnat ,obydve su ZP82-I.TD

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
lexo,nermám a neviem sa k nej dostať aj vedecká knižnica má všetky diely,len Monografia I chýba,niekto zabudol vrátiť.Konrétne pri tejto známke som sa riadil podľa chýb ktoré sú ľahko dohľadateľné,prerušený vnútorný ram,4 -ta špirála,poškodený háček 2 , prehliadol som vryp pri Mucha,ešte raz ,vďaka.
Registrovaný uživatel
http://www.filatelie.sbiram.cz/cz_pomucky-literatura,159.html
na tomto linku je jednda k mani ,len problem je v tom ze zasiela len do Ciech ,pokial mas niekoho ,kto ti to moze kupit a nasledne zaslat na Slovensko tak by to nemal byt problem. Pytal som sa preto ci mas monografiu I.diel,lebo uz na prvy pohlad je vydno na ZP82/I.,ze sa jedna o polohovy typ II.-predkloneny a tych nie je na TD vela , v tomto by ti monografia velmi pomohla a mal by si v tom jasno. Casta tvoja otazka je :"jedna sa o I. alebo o II.TD". . Obydve dosky mozes velmi lahko rozoznat. I.TD nema skoro ziadne body nad piatou vezou max.jeden bod ,druha ma dva a viac ,plati to zhruba pre 90% ZP. Su tu aj ine rozoznavacie znaky ,ale tento je najjednoduchsi a dokaze urcit I. a II.TD na 90%. Chce to len porovnavat ZP a pocase zistis rozdiel v lucoch a ktora TD je viac preleptana a ine znaky charakteristicke pre danu TD ,ktore ti pomozu spolahlivo urcit nielen TD ,ale aj ZP. Vela informacii ziskas aj z tohoto linku ,ktory tu bol vela krat spominany. http://www.filaso.cz/ Dalsie informacie sa daju dohladat na spatnych debatach na tomto fore.
Registrovaný uživatel
Prvy scan je I.TD a druhy II.TD ,zltym som vyznacil o com som pisal a myslel :) .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pomoze mi niekto urcit TD :) .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Docela běžná známka ze VII:TD, ZP 16 :mrgreen:
_______________
Mluv jen tehdy je-li to lepší jak mlčení.
Registrovaný uživatel
Dufal som ,ze sa namotaju zacinajuci Hradcanari :D .Zoubek-05 mohhol by som Vas poprosit keby ste sa mi ozvali na mail nnamxel@gmail.com. Vopred dakujem a zelam pekny den.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... > »

Sběratel.com » Hradčany » 15h červ.Hradčany

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1