Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Hradčany » 15h červ.Hradčany

Vykupminci.cz
Numisargo

15h červ.Hradčany

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, blazek007, doddie, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Pro vinn: U 15h zoubkované rozměrem E (Řz 11 1/2 : 10 3/4) samozřejmě odstín hnědočervená existuje. Nesmíš dát vždy na názor Dráčka.
Registrovaný uživatel
blazek007 napsal
Pro vinn: U 15h zoubkované rozměrem E (Řz 11 1/2 : 10 3/4) samozřejmě odstín hnědočervená existuje. Nesmíš dát vždy na názor Dráčka.

blazek007, diky za odpoved a reakci
_______________
---------------------------------------------
moje stránky k tématice Hradčan:
http://www.hradcany-stamps.com/
---------------------------------------------
Moderátor
Pro upřesnění: Známky 7E (Řz 11 1/2 : 10 3/4) byly pouze z I. a II. tiskové desky a velice vzácně se u tohoto zoubkování barva červenohnědá vyskytuje. Stejně tak jako u dalších zoubkování D, F, ještě mnohem vzácnější je u zoubkování G a u zoubkování H doposud nebyla doložena vůbec (tedy pokud je mně známo).
Registrovaný uživatel
Na ukázku a potvrzení tvrzení Blžek 007 - 7aF. Barva pod UF lampou sedí.
Ahoj Jarku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Mluv jen tehdy je-li to lepší jak mlčení.
Registrovaný uživatel
Blažek: než se do někoho začneš navážet, přečti si pořádně co a v jakém kontextu jsem napsal… Pouze jsem na údajnou hnědočervenou 15h E konstatoval, že cituji „spíše půjde o chybné určení barvy...“ neb v naprosté většině případů jiných perforací tak tomu je!

Obecně: Nevylučuji teoretickou možnost nálezů hnědočervené 15h v jiné perforaci než Hz. A, v naprosté většině však byly všechny co jsem měl možnost z mnoha sbírek i v aukcích vidět pouze chybně určené/označené známky. Někdy dokonce i chybně „ověřené“ Karásek či Gilbert. Prostě při srovnání pod UV se nejedná přesně o odstín barvy, který u stříhaných známek nebo v Hz. A bývá označová jako hnědočervená. Zatím jsem v jiné perforaci viděl jen pár ražených známek v zoubk.F, které by „jakž takž“ šly pod tento snad odstín zařadit. U ostatních perforací byla někdy barva sice trošku jiná, ale nešlo o odstín hnědočervená srovnatelný s odstínem barvy jako je u stříhaných známek nebo v Hz. A. Pokud mám tvrzení o jiných perforacích hnědočervené věřit bez možnosti osobního porovnání „jen z fotky“, pak pouze pokud budou věrohodně ověřeny znalci Beneš, Škaloud, Pittermann.
Prostě obecně různé výkřiky sběratelů nelze brát jako „důkaz existence“ moc v potaz do té doby, než si tuto údajnou vzácnou známku nechají ověřit u současného renomovaného a uznávaného znalce SČF, kteří jejich do té doby pouhou hypotézu potvrdí a nejlépe pak vlastníci opublikují v odborném tisku(Filatelie, Merkur).
Ostatně má slova potvrzují stále i poslední katalogy, které sice nepokládám za dokonale(spíše naopak), ale kde o nich také stále není ani poznámka pod čarou. To jen potvrzuje podobné zatím jasně neprůkazné zkušenosti autorů a spolupracovníků těchto publikací.
Tolik mé soukromé stanovisko k této problematice, které nehodlám bez věrohodných důkazů zatím měnit.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Nepokládám se za odborníka v oblasti určování odstínů 15h Hradčany.Tento snímek jenom ukazuje pohled pod UV lampou.Lepší snímek bohužel neumím.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Mluv jen tehdy je-li to lepší jak mlčení.
Registrovaný uživatel
U ražených známek 15h a 25h lze docílit hnědočerveného a černě fialového odstínu během minuty a potom se Vám pod UV lampou dokáže tento odstín jevit jak h.... , proto většina uznávaných znalců ražené vzácné odstíny nechtějí zkoušet....ale to je už jiná kapitola
Registrovaný uživatel
Předveď.Scan známky před a po.Rád se podívám.
_______________
Mluv jen tehdy je-li to lepší jak mlčení.
Registrovaný uživatel
Chcem poukazat na Dodieho ciernotisk ,ze je zaujimavy aj tym ,ze sa na nom vyskytuje este neopravena primarna vada-preruseny vejar pravej holubice -/-. Po tiskovych skuskach ,ktore predchadzali pred oficialnym zahajenim tlace ,odkial pochadza (pravdepodobne) aj Doddieho ciernotisk bola cela TD opravena do vyslednej podoby, to znamena ze na V.TD sa vejar pravej holubice vyskytuje uz v opravenej podobe s prevladajucim utvarom +/-. Ponechana vada (neopravena) sa vyskytuje na ZP 6 ,24 ,33 ,54 ,87 a nahodili utvar +/- na 5 ZP ,aspon tak uvadza monografia, prikladam scan ZP76-V. kde vejar pravej holubice ma utvar +/- (vyznaceny ciernobielo) zltou su charakteristicke identifikacne body pre dane ZP.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vinn mohol by si uvies prosim ohladom 15h hnedocervena v E zubkovani o ktore ZP a TD sa jedna. Rad by som si doplnil poznamky. Samozrejme pokial je to mozne ,vopred vdaka.
z
Registrovaný uživatel
je to 14/II
_______________
---------------------------------------------
moje stránky k tématice Hradčan:
http://www.hradcany-stamps.com/
---------------------------------------------
Registrovaný uživatel
Dakujem Vinn za info.
Registrovaný uživatel
Zoubek-05 zkoušel jsi známku porovnat pod UV vůči stříhané 15h hnědočervené?
Registrovaný uživatel
raje - jak děláš snímky pod UV lampou? Mě se moc kvalitní nedaří. Pak bych dal porovnání se stříhanou.
Děkuji
_______________
Mluv jen tehdy je-li to lepší jak mlčení.
Registrovaný uživatel
delam trosku inventuru a uz z toho silham...kdysi uvadel Hirs v Tribune u 15 hal
cihlove cervene na 25 druhu barev ,v soucasnosti se nazvy barev take zmenily,
neminim navrhovat nejake prevratne zmeny,ale mam pocit,ze by si hradcany
konecne zaslouzily katalog barev i s barvami pod uv lampou...nachazim veci ktere stavaly par haleru a nyni jsou drazsi jak zubar...viz nasledujici ctyrblok
13 3/4 cihlove cerveny..mrknete prosim nato..neverim,ze by stal aktualne 13
tisic.. ps ve skutecnosti je ctyrblok o mnoho svetlejsi..

to Smith...nahodou by si nechtel na par dnu navstivit bavory? :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
no nevím, ale viděl bych jeho katalogovou cenu na cca 120-150Kč...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
no rumelkova to neni...ale podle skanu je to loterie...ty jsi Dracku psal o 20 zelene na dopise...bohuzel to nemohu najit(bylo to obracene HZ?) ja jsem taky neco nasel..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mám volný tento větší blok ze III.TD č.7A d) ,horní řada ZP 6-10/III.TD, kdyby měl někdo zájem je do středy 18.2.2014 volný,jinak vystavím na Ačku , nebráním se i výměně ....sken je tmavší , blok klasika v rumělkovém odstínu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
III.Td ...blok na výměnu nebo prodej

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím, určil jsem správně 44,45 ZP/ V. TD? Ještě dodám, že se jedná o zoubkování C. Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dle mne ano.
Registrovaný uživatel
Pak by se mělo jednat o STp. Na ZP 45 je typ příčky IIap.
Registrovaný uživatel
Na V. TD není žádný podtyp příčky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Samozřejmě, literatura mluví jasně, ale jak tedy vysvětlit příčku na ZP 45?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
knihtisk a neznalost určujícího...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... > »

Sběratel.com » Hradčany » 15h červ.Hradčany

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1