Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » 3krejcar Leopold

Vykupminci.cz
Numisargo

3krejcar Leopold

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
oliver áno :roll: prepáč inú mincu na určenie tu nemáš. :shock:
Moderátor
ne jinou minci, Grofik. tu samou, ale dle jine typologie... o to mi slo. toho nechanickeho nemam a proto sem to ani nemohl urcit...
Registrovaný uživatel
zdar hoši,
mám tu z nálezu stejný 3krejcar jako má oliver na fotce, ale ročník 1694MB, pomůže někdo s určením? díky ;)
Moderátor
kacuro... sou tam rozdily v kresbe ornamentu, variant je vic, mel bys ho pro urceni nafotit... a neni to 3 krejcar... nevim, proc se pomrkavas, je to stejna veda, jako urcit dobre gros... jenom variant tohodle trojniku je nekolik set...
Registrovaný uživatel
no já vím, že je těchto kousků hafo, ale 1694 MB bude jenom jeden ne? :) každopádně nemám teď doma foťák ...
Moderátor
Dle typologie Heinricha Teisingera je kombinaci MB s ruznymi vzory jedenact a to nepocitam kombinace vznikle s ruznymi dalsimi znaky. V roce 1694 bylo razeno kolem 30 ruznych variant trojniku (varianty 150 - 183 resp. 189). Priznak MB ma da se rici vetsina a to v nasledujicim zastoupeni 34 (7x), 36 (6x), 37 (2x), 38 (2x), 39 (2x), 40 (1x), 41 (1x) (rejpali predem upozornuju, ze sem to pocital narychlo a cisla jsou orientacni, mohl sem se prehlednout, nechtelo se me to kontrolovat). Kacuro, neni to o nic snazsi nebo jednodussi, nez sledovat na grosich ruzna rozdelovaci znamenka apod. Koneckoncum je to greslicka, coz ti asi nemusim pripominat, co je... jiste vis, jaky vztah ma gresle ke grosi ;)
Registrovaný uživatel
hmmmm ... tak to jsem nečekal :( ostatně ona je stejně v nicmoc stavu a obávám se, že by toho stejně na fotce moc vidět nešlo ..... mám tu těhle drobásků víc, ale všechny jsou špatně čitelné ... čili jsou zařazeny v krabičce s "brakem" :)
Moderátor
do ty tvy krabicky s brakem bych mozna s chuti nakouk...
Registrovaný uživatel
:shock: :shock: ja som už začal pozerať. :roll:
Registrovaný uživatel
oliver: není o co stát, těch lepších už jsem se zbavil a ty špatné nejsou tak dobré, aby se vyjímali v numismatické sbírce. to víš, tady u nás na severu země věcem nesvědčí :(
Moderátor
to je skoda... no co uz...

kazdopadne se to trosku zamluvilo, pokladam tedy otazku znova:

dokaze nekdo zaradit tuto minci dle typologie Heinricha Teisingera?
Registrovaný uživatel
To Oliver: Lepoplda I od Zdeňka Nechanického ti mohu sehnat i s podpisem autora. ;)
_______________
Moderátor
ty jo... jeste rekni, ze s venovanim... :mrgreen: ok, super, mam zajem... dekujuuu

v Jaraku mam na namesti kontakt, takze by se to nemuselo ani posilat. kdyztak mailem domluvime zbytek...
Registrovaný uživatel
:shock: ..... a kdo že ..... Lepopld? :mrgreen:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » 3krejcar Leopold

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1