Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Arpádovské mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Arpádovské mince

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Oli: jo hlavně u vás v Brně v MZM :D tam sice paní archeoložka byla vstřícná a předměty, které jsem chtěl vidět, mi ukázala, ale musel jsem zaplatit za to, že jsem si je chtěl nafotit :( (podle nějakého jejich debilního sazebníku). a to jsem ještě dostal slevu, že jsem zaplatil ten poplatek za každý jeden kus a ne za každou fotku, jak je to v tom sazebníku. už jsem pořizoval nějakou dokumentaci v několika muzeích, ale jenom v Brně po mně chtěli peníze :(

jinak s tím posledním odstavceM souhlas, ale obávám se, že zrovna mince dnes nejsou u studentů moc "in", alespoň pokud mohu soudit na základě zkušeností se svými kolegy. už jsem to tu psal, že jsem jim (historikům) přinesl ukázat přemyslovské denáry a jedinou reakcí bylo "hm, mince" ... ale to už jsme znovu u tématu "studium na VŠ" :D
« Poslední úpravu provedl(a) kacuro v 10. 12. 2012, 9:31. »
Moderátor
kacuro
to víš, neviditelná ruka trhu. Kalousek utahuje kohoutky (poslanci si ale chtějí přilepšit), takže se instituce snaží nějak dorovnat pravicové zvedání daní.
Registrovaný uživatel
Viditeľná ruka moderátora si myslí, že Arpádovci za tento stav nemôžu... ;)
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Viditeľná ruka moderátora si myslí, že Arpádovci za tento stav nemôžu... ;)


myslím, že zrovna Arpádovci na tom mají velké zásluhy, kdyby zabránili příchodu Maďarů do střední Evropy, mohlo být všechno jinak a určitě i situace ve školství a muzejnictví by byla mnohem lepší :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
:lol:
Navrhujem BAN pre všetkých, od Štefana po Václava!
A hlavne Belo IV...tú blamáž v Mongolmi ti nikdy nezabudneme!!!
Registrovaný uživatel
Menší OT, ale..
pro česká muzejní zařízení byl vyvinut modulární systém pro evidenci sbírek v MS Accessu 97 (nutná RT verze pro provoz). Nicméně už nějaký ten rok jest vývoj mrtvý.
Pokud dojde k výměně personálu na PC pozitivní generaci, bude muset dojít i k výměně samotného SW.
Registrovaný uživatel
tak oni muzejníci na evidenci sbírek nějaký SW mají, ten ale není veřejně přístupný a slouží jen pro jejich potřeby evidence a vyhledávání
Registrovaný uživatel
dobry den.
s velkym zaujmom som si precital tuto diskusiu.som uplny zaciatocnik.zacal som zbierat arpadovske mince koli zaujmu o nasu historiu. neviem vsak nikde na nete objavit, kde by som mohol kupit katalog od Ungera alebo Huszara. ked mi niekto vie poradit, budem velmi vdacny.popripade keby mi vedel niekto odporucit nejaku inu literaturu z tohoto obdobia.madarcian mi nerobi problem.DAKUJEM
Moderátor
chce to hledat, nedavno jsem ho nekde videl, uz nevim kde. je i zde:

http://numizmatika-gal-antikvariat.blogspot.sk/
Registrovaný uživatel
napríklad aj tu:
http://www.webareal.sk/stare-mince/eshop/16-1-Literatura
Registrovaný uživatel
roland:

ohladne Huszara, ozvi sa mi na email.
_______________
Registrovaný uživatel
zdravím neví někdo přibližnou hodnotu těchto denárů Ondřeje I.
každý z nich má na rubu mezi břevny kříže jinčí značku.vím že tyto značky se vyskytují v mnoha variantách,ale nenašel sem je ani na pannoniaterra

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
na rubu? myslel jsi na líci ne? sice Ti neporadím, ale jsou to pěkné kousky, tento typ ještě nemám :(
Registrovaný uživatel
Mňa stál cca 1500,- Kč.
Registrovaný uživatel
Novy prirastok Solomon mal by to byt Unger č.9 Huszar č.15 stav je slbši ale nie je to bežna minca, tak ma potešila ale či som to spravne určil neviem,keby niekto vedel o tej minci viacej rad sa priučim vdaka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pridávam do kotlíka H-11 Belo I. DUX
a hneď sa aj opýtam,prečo boli kniežacie denáre ťažšie,väčšie a rýdzosťou kvalitnejšie ako kráľovské?
pozn. :tento kúsok má 0,77g priemer 18mm a doputoval ku mne z Užhorodu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
... možno kvôli tomu, že kniežatá disponovali väčším množstvom drahého kovu, ovládali totiž ložiská striebra v bankoštiavnickej oblasti.
P.S. Minca parádna, naozaj gratulujem.
Registrovaný uživatel
lancearegis napsal
pridávam do kotlíka H-11 Belo I. DUX
a hneď sa aj opýtam,prečo boli kniežacie denáre ťažšie,väčšie a rýdzosťou kvalitnejšie ako kráľovské?
pozn. :tento kúsok má 0,77g priemer 18mm a doputoval ku mne z Užhorodu

Asi mu, ako kniežaťovi, viac záležalo na budovaní dobrého imidžu, aby sa stal kráľom.
Registrovaný uživatel
Podľa Ungera bolo za vlády Kolomana (1095-1116) razených 10 typov denárov (U.25 až U.34). Prikladám na pokuk 6 z nich.
Sú to Unger 26, 27, 29, 30, 31 a 34.
Doplní sem niekto fotky aj zvyšných štyroch?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
čo sa týka razieb denárov nitrianskeho údelného kniežactva - pokial trval údel- teda po Álmoša do začiatku 12.st. sú známe len dva typy? prečo? veď v priebehu 11.st sa na stolci v Nitre vystriedali mnohí,nielen neskorší králi Belo I. a Gejza I.
Registrovaný uživatel
Nitrianske kniežactvo je ešte jedna veľká neznáma ........ žiaľ .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Jeden prekný brakteát Huszár 191.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý deň, poprosím o potvrdenie určenia. Ondrej II. obolus, Huszár 267. Váha cca 0.2g, priemer 9-9,5mm. Odchýlky ako napr. šesťcípa hviezda na averze sú bežné? Dík

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na zodpovedajúcom denári H-266 je v tomto mieste hviezda, takže tvoj obolus by mal byť vlastne OK. Čo som ale pozeral iné mince, tak väčšinou je tam odlišný objekt, ktorý niekedy vyzerá ako torzo hviezdy. Unger ani Huszár toto neriešia, ale uvidíme, čo na to nový katalóg arpádovských mincí. Ten mal byť už dávno vonku, ale autori zrejme stále riešia systém číslovania.
Moderátor
Mohl bych poprosit o kontrolu urceni?

Bela IV, obolus, Huszar 314, Unger 246.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Arpádovské mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1