Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Arpádovské mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Arpádovské mince

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Unger ty denáry 12. stol. přiřazuje, toho ale nemám k dispozici, Huzsár je opatrnější a ty bez opisů většinou nepřiřazuje. Kdyby byly k mání za ty tocomabytovy ceny, tak bych je vzal
« Poslední úpravu provedl(a) kacuro v 10. 12. 2013, 8:43. »
Registrovaný uživatel
jan322: Podľa môjho názoru:
1. denár Gejza II.(1142-1162), Unger 72, sú na ňom navyše 2 bodky (siglá), cena cca 25,-€;
2. denár Koloman (1095-1116), Unger 34A, po očistení asi 20,-€.
Registrovaný uživatel
Čo mám odsledované, tak by som to cenovo videl podobne ako tocomabyt. Myslím, že na tom Kolomanovi už nič nevyčistíš, averz vyzerá byť skorodovaný a 20 eur leda tak za perfektný stav. Ten Gejza II. je stavom veľmi pekný, ale je to jedna z najbežnejších nemých arpádovských mincí. Či je tam o bodku menej alebo viac pri týchto minciach nemá cenu riešiť a už vôbec to nemá vplyv na cenu.
Moderátor
Já měl v plánu prodat je za 350 a 100 :P Pokud nemusím, ceny nešponuju ;) Mno a pokud má někdo na výměnu něco drobného z pozdější doby (1350 - 1550), nebráním se.
Registrovaný uživatel
jan322 napsal
Já měl v plánu prodat je za 350 a 100 :P


Jak jsem psal, klidně je za tu cenu vezmu ;)
Registrovaný uživatel
Ále šponuješ, no ako pozerám, tak opačným smerom ;)
Moderátor
sigur napsal
Ále šponuješ, no ako pozerám, tak opačným smerom ;)


Vynaložené náklady, podle toho i prodávám. Nic víc, nic míň
Registrovaný uživatel
V tvojom prípade som si to všimol už dávno. Honzo, máš môj veľký rešpekt.
Registrovaný uživatel
zdravim priatelia, dnes mi dosli nejake arpadovske mince, pomoze niekto kto sa tomuto obdobiu venuje s urcenim? Dakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
a tu su dalsie, zeby Huszar 50?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
PIETRO1:
tie prvé sú denár Béla II. (?), Unger 52 ; Huszár 99 a jeho dobové (oficiálne ?) falzá.
Druhé sú denár Béla II., Unger 43 ; Huszár 50.
« Poslední úpravu provedl(a) l_m_2009 v 11. 12. 2013, 10:11. »
Registrovaný uživatel
dakujem, pomohol si mi
Registrovaný uživatel
Ahojte

Tento rok som si pod svojim numizmatickym stromcekom nasiel skutocne prekrasnu mincu. Jedna sa o notoricky znamu prvu mincu Huszarovho katalogu s oznacenim Huzsar 1 - Stephanus Rex

Minca je na krasnom neporusenom kruhovom strizku a v mojej malej zbierke sa zaradila na cestne miesto. Ak niekto poznate nejaky zdroj alebo clanok kde by som sa o tejto minci mohol dozvediet aj nieco viac budem Vam vdacny za Vase postrehy. Zelam krasne sviatky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Gratulujem, pekný darček
Registrovaný uživatel
Dakujem Miso, potesil dnes rano som sa vrhol vyzbrojeny najnovsim katalogom MAGYAR ERME KATALOGUS 997-1307 od ISTVANA ADAMOVSZKEHO ze si ho blizsie urcim a ako pozeram tak pozeram tak vidim na 10 stranach stale tu istu mincu a nie a nie preniknut k tomu na zaklade coho urcil autor rozne varianty s dost rozdielnymi cenami.

Neviete prosim niekto co su podstatne znaky pri urcovani tychto minci. Rozdiel som zatial nasiel v

A- v opisoch B v pismene S C vo velkosti

ale nevidim v tom nejaky system nevyznate sa v tom niekto?

Ten moj je celkom velky preto sem davam aj foto v 20mm holderi

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Hej ten katalóg som pozeral, tiež mám mierny chaos v tých variantách.
Mohol by sa vyjadriť niekto, kto sa arpádovcom venuje viacej. Inač skús pokukať akcie pannonia terra, tieto denáre nejdú zas tak nízko.
Registrovaný uživatel
Takze trochu som sa do toho katalogu zakusol a ked uz su sviatky rad sa s vami podelim o to na co som prisiel.

ADAMOVSZKI pozna a identifikuje asi 33 variantov denaru Huzsar 1. mam pocit, ze ich deli hlavne podla roznych komolenin opisov, ale este som neprelozil madarsky text katalogu takze moje zistenia berte s rezervou. Okrem slov v opise sa vsak diva aj na zvlastnosti roznych pismen.

A na ne som sa zameral tentoraz aj ja. Vsimnite si prosim tu cudnu bodku ktorou si rezac pomohol pri vyrobe pismena S v slove Stephanus, pomocou rovnakej bodky vytvoril aj pismeno R v slovach Rex aj Regis a nakoniec aj pri pismene G. ADAMOVSZKI tuto zvlastnost pri opise zaznamenal pri denari A2V2 tam vsak pozna skomolny opis STEPHANVVS ktory je na mojej minci spravny

Pridavam fotku mince z katalogu v porovnani s mojou, nepredpokladam ze by tato anomalia mala vplyv na cenu, ale ak uz som raz taku krasnu mincu dostal chcel som sa o nej dozvediet vsetko co mozem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
numizmatikagal napsal
Dvorák a fakty???

Mám niekedy dojem, že je niečo ako slovenský Daniken...
http://sk.wikipedia.org/wiki/Pavel_Dvo%C5%99%C3%A1k
Síce promoval ako historik, no väčšinou pracoval ako redaktor a je to poznať na prístupe k informáciám. Špekulatívne narábanie s faktami, ktoré prevzal a niekedy až rozprávky o minulosti, ktorú si prispôsobuje do svojich vykonštruovaných "dejín".
Mám radšej napr. Matúša Kučeru. ;)
Moderátor
No ale nepleť si pojmy s dojmami. Kučera je klasický historik a Dvořák je publicista, ktorý sa vôbec netají tým, že sa snaží prinášať históriu laickej verejnosti, čo sa mu darí. A že by Dvořák špekulatívne narábal s faktami? No to hádam nie, to sú tvrdé slová. Bol si niekedy napr. na Kučerovej prednáške zo stredovekých slovenských dejín? To by si videl špekulácie a rozprávky. Samozrejme do publikácii to všetko nedá, je opatrnejší, lebo čo je napísané nepustí; ale na prednáškach sa vedel dobre vyšantiť, čumeli sme s kolegami na seba, či sme tu správne na serióznej prednáške. S Dänikenom by som Dvořáka neporovnával, ale asi nemá význam to tu príliš rozmazávať. Dvořáka sa nazastávam, aj keď sa mi dobre číta na balkóne pri kafe s cigaretkou, nie sú to totiž vedecké práce, ale historizujúca publicistika, avšak že by išlo o rozprávky? Pochybujem. Ak však chceš vedecké práce, čítaj a študuj Marsinu.
Krásne príspevky k arpádovským minciam....
Registrovaný uživatel
Tak tak ako píše archy, Marsina je kapacita. Dúfam, že ešte bude prednášať aj mne na truni.
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
Krásne príspevky k arpádovským minciam....


ďakujem, len ma trochu zamrzelo ze sa tu nenasiel nikto kto by sa k podobnej diskusii pridal, zvlast v madarsku sa konkretne tejto minci venuje dost velka pozornost
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Stredo napsal
Ak niekto poznate nejaky zdroj alebo clanok kde by som sa o tejto minci mohol dozvediet aj nieco viac budem Vam vdacny za Vase postrehy.


časopis Denarius, 1/2011, Csákvári Péter, Odchýlky averzov na denároch svätého Štefana.
Registrovaný uživatel
Dakujem Sigur skusim zohnat.
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Pridám aj ja jeden kúsok,zajímal by ma váš názor na túto mincu...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
no na prvy pohlad mi to pride ako inkusna razba, aj ked tam vidim jasny trojuholnik z napisu CIVITAS, takze neviem. Kazdopadne zaujimavy nepodarok paci sa mi
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
« Poslední úpravu provedl(a) Stredo v 29. 12. 2013, 13:12. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Arpádovské mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1