Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce na Aukru

Vykupminci.cz
Numisargo

aukce na Aukru

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 177 178 179 180 181 182 183 184 185 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jo a taky žádný sv dukat nemám. Za přijatelnou cenu bych ho koupil dětem ale popravdě mám u takhle nafouknutych mincí strach a nevěřím jim jiko držitelům hodnoty v dlouhodobém časovém horizontu desítek let. Je jich mnoho, takový zájem nemusí být vždy z jakýchkoli důvodu. Kdezto o pěkný tolar, krásný groš nebo drachmu bude zájem vždy. To je prověřená historie
Moderátor
Komáre ruku na srdce nemyslíš, že je to až příliš náhodné... Přečti si to znovu...cituji:
Sousedův příbuzný - mladý kluk téměř bez základních znalostí - začal sbírat mince a před několika dny přišel k příležitosti, že může koupit dukát 1934 za relativně výhodnou cenu. Právě včera se mě přišel zeptat, že by ho obratem prodal a kolik si za něj má říc...
Náhoda, že se zrovna jedna o právě diskutovány ročník 1934,náhoda že zrovna právě včera... Mimochodem tohle není poprvé s náhodnymi historky k diskusi...

Dále k svatováclavský dukát...Říkáš, že není historie.. :)
Nenech se vysmát.
Vložim zde fota s publikaci a o vzniku těchto dukátů, které bezesporu patří k chloubě a vzniku našeho státu a vžádném případě se nejedná o snobskou záležitost. Naopak byli dostupné široké veřejnosti a byly ozdobou mnoha domácnosti.. Dokonce Masaryk byl vlastníkem těchto dukátů, je přinejmenším numismaticka HANBA je srovnávat s bižuterii... Pokud by to bylo na mne každý Čechoslovák,přinejmenším numismatici by měl mít v domácnosti, či ve své sbírce alespoň jeden dukát na památku k vzniku republiky a jejím začatkům.
Hodně z vás mne zde překvapilo názory k těmto prvorepublikovým zlatým symbolům s typicky národními znaky českým lvem a panovnikem sv. Václavem.. Jako numismatik a rozený Čechoslovak bych se styděl takto reagovat k našim prvním zlatým symbolů samostatnosti...
Registrovaný uživatel
Neřekl jsem že je to bez historie a zmínil jsem pamětní význam. Uznávám že přirovnat k bižuterii si nezaslouží, to ani mince třeba FJI a stejně too nich řeknu protože neznám v pohodě lidi co to sbírají, jen namachrovany snoby. Holt osobní emotivně zbarvená averze, občas člověk nemůže být pořád konstruktivní racionální. S významem dukatu z tvého pohledu máš asi pravdu. Pro mě je víc "český" symbol pražský groš. Ale to je samosebou subjektivní vnímání každého z nás. Nevnímám Čechy jen od rozpadu říše ale tak nějak komplexně české země až po pohansky národy. Každá doba měla své symboly a jelikož se moderním mi čím nevenuju tak jak říkám, pražský gros nebo slikuv jachymovsky tolar je pro mě víc. Neb to byli ražby oběhové a přímo utvareli dějiny naše s přesahem téměř do celého světa.
Registrovaný uživatel
Ale chápu tě že jako vlastenci ti je nejblíže směr od vzniku republiky do současnosti, respektuji to a nechteljsem tu to pohanit. Věřím že když by jsi mi ukázal nějakou svoji kolekci pochválí ti ji i kdyby to byli komplet 10halere ČR. Když to má formu a tvar je vždy co obdivovat. Tak se ti omlouvám za tu bižuterii ale znáš to. Musíme občas pospickovat a pochcat úsilí druhých abychom se ujistili ve správnosti toho našeho. Jsem jen malí člověk 😉
Moderátor
V podstatě žadna s československých mincí si v průběhu desetiletí nezískala takovou pozornost právě jako prvorepublikové, podotýkám znovu PRVOREPUBLIKOVÉ svatováclavské dukáty. První zlaté ražby československé republiky..

Něco málo k historii...
Mimochodem pokud by vás zajímalo víc včetně návrhu, doporučuji nejnovější publikaci Radka Havla...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
Neřekl jsem že je to bez historie a zmínil jsem pamětní význam. Uznávám že přirovnat k bižuterii si nezaslouží, to ani mince třeba FJI a stejně too nich řeknu protože neznám v pohodě lidi co to sbírají, jen namachrovany snoby.


Ono tak ve všeobecné rovině neplatí. Samozřejmě mince FJI v podobě předražené pamětní komerce jsou doménou snobů, ale např. v příštím období by mohla být prodávána kolekce vzácných až velmi vzácných oběhových mincí ve stavech, které se vidí maximálně párkrát za život. Tento člověk je sháněl více než 30 let. Není to žádný snob a jeho znalostí jsou výjimečné. Pokud byste se mu dnes chtěl vyrovnat, neměl byste šanci. Má perfektně zpracovaný výskyt téměř po celém světě za posledních několik desetiletí a jedná se opravdu v dost případech pouze o jednotky případů.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Překvapuje mě, jaká lavina reakcí se spustila v okamžiku, když jsem dal odkaz na další aukci dukátu 1934. A to podle slov Vás mnohých nejde o mince, nikoho z vás vlastně nezajímají atd.. atd … :D No dovolím si přidat svůj názor. Je to téměř sto let stará zlatá mince. Rub i líc mají úroveň. Je prostě pěkná. Patří do historie naší republiky. Ročníkově se sbírá mnoho mincí, proč ne i dukáty a proč nemít ucelenou řadu...Je o ni zájem i mimo ČR, zkuste to třeba ve Vídni a určitě prodáte ... Jde nejen o numizmatickou věc, ale i investiční, šlo vždy o obchodní minci a udržitele hodnoty (doufám, že zde opět rozpoutáte debatu na téma investice-numizmatika), ceny u nich asi už nespadnou dolů (na rozdíl od našich bezcenných papírků, kterým říkáme peníze ve výplatě a požere je inflace nebo jedničky a nuly na našich účtech v bankách, které jednou někdo může vypnout ze sítě) a zájem o ně je - viz cca 15 -20 dražitelů na Aukru u každé mince, raketový (opravdu i pro mě nepochopitelný)růst cen už víc než dva roky a zkuste si někdy zajít přímo na aukci MaCH lidi se o ty mince zajímají…, takže shrnu-li, co víc si může numizmatik sběratel a investor přát.... Já tedy osobně nesbírám mince a netvořím sbírku (kromě potěchy z vlastního sbírání) pro to, abych , až jednou přijde čas, měl při případném prodeji problém co vůbec s tím... protože jsem celý život utápěl své úspory v něčem, o co není zájem, co sbírá možná pár lidí, nikdo jiný to nechce a v obchodech a při výkupech nabízí mi za to zlomek vyšroubovaných katalogových cen … vyprávět by o tom mohli třeba starší filatelisté, kteří sbírali známky z období Československo 1945-1992 a dnes to má cenu pár tisícovek a jejich potomci se toho nemohou zbavit …
Tak asi tak.... Já prostě souhlasím s Barbarem.
Registrovaný uživatel
A ještě pro Otravnehokomara - zase si ve mně svým příspěvkem probudil spící zájem z dřívějška vybudovat kolekci pěkně zachovalých pražských grošů (kus od každého panovníka, nic víc, bez těch mnohých variant, kdy se liší tečkou, čárkou, chlupem na lvím ocásku :D - numizmatika není filatelie a neměla by se zabývat každým odlišným mušincem na minci)). Ladislava Pohrobka asi neseženu, ale jinak …. ach jo ….
Registrovaný uživatel
To MikyM
To, co jste napsal je celkem odpovídající, ale uvědomte si jednu okolnost, kterou je výskyt a cena. O tom zde byla diskuze. Já jsem zde nic jiného nezpochybňoval. Prostě já jsem sběratel a mince podle mého názoru musí vykazovat i určitý díl vzácnosti k ceně. Sv. dukáty jsou v dnešní době poměrně dostupné a jedinou vstupenkou je finanční částka. Nic víc, nic míň. Nějaké štěstí být v pravou chvíli na pravém místě zde nenajdeme a právě o tom to je. Pokud Vám dám seznam mincí svého zájmu, pak si "ušoupete" několik podrážek bot a výsledek možná bude nulový. Když máte náhodou štěstí, tu chvíli překvapení z možnosti danou minci koupit si budete v největších detailech pamatovat celý život. Navíc je zde cena, která bude možná mnohem přívětivější, než např. u mincí s komerčním zájmem. Majitel sv. dukátu bude mít minci, kterou najde v tisících dalších sbírkách a já budu mít minci, která bude v dané zachovalosti známa v jednotkách kusů.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Tomu rozumím... co já bych dal za to, získat zachovalý dopis, podaný za Rakouska -Uherska, doporučeně na nádražním poštovním úřadě v Brně, s řádným výplatným, s čitelným razítkem a žlutočernou rekomandační nálepkou "Brünn Bahnhof"... po různých burzách, aukcích a na aukčních serverech ho sháním už od roku 1996 ...
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
Tomu rozumím... co já bych dal za to, získat zachovalý dopis, podaný za Rakouska -Uherska, doporučeně na nádražním poštovním úřadě v Brně, s řádným výplatným, s čitelným razítkem a žlutočernou rekomandační nálepkou "Brünn Bahnhof"... po různých burzách, aukcích a na aukčních serverech ho sháním už od roku 1996 ...


Uvedl jste krásný příklad a tedy si v tomto rozumíme.

Pokud uvedu jeden příklad s opačným scénářem - než jsem uvedl, pak mě zajímala emise 1850. Kdysi jsem měl slíbený dopis vyfrankovaný celou osmi páskou známek 9 krejcarů. Jaký jsem prožil šok, když mě prodávající podrazil a daný dopis z něho vytáhli obchodníci z jedné jižní nejmenované země. Takže jako sběratelé můžeme zažít šok pozitivní, ale také negativní.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Evropa1 napsal
To MikyM
To, co jste napsal je celkem odpovídající, ale uvědomte si jednu okolnost, kterou je výskyt a cena. O tom zde byla diskuze. Já jsem zde nic jiného nezpochybňoval. Prostě já jsem sběratel a mince podle mého názoru musí vykazovat i určitý díl vzácnosti k ceně. Sv. dukáty jsou v dnešní době poměrně dostupné a jedinou vstupenkou je finanční částka. Nic víc, nic míň. Nějaké štěstí být v pravou chvíli na pravém místě zde nenajdeme a právě o tom to je. Pokud Vám dám seznam mincí svého zájmu, pak si "ušoupete" několik podrážek bot a výsledek možná bude nulový. Když máte náhodou štěstí, tu chvíli překvapení z možnosti danou minci koupit si budete v největších detailech pamatovat celý život. Navíc je zde cena, která bude možná mnohem přívětivější, než např. u mincí s komerčním zájmem. Majitel sv. dukátu bude mít minci, kterou najde v tisících dalších sbírkách a já budu mít minci, která bude v dané zachovalosti známa v jednotkách kusů.


To je docela individuální .. Jsou ročníky, které jen tak neuvidíte všeobecně i odpovídající ceně.. Již dříve jsem se zmínil, že u lepších ričniku je to jen otázkou času kdy opravdu krásné kusy jen tak nespatříte a zapadnou do sbírek, či dlouhodobých investic... Dále pokud jste si u všiml poptávka už léta zdaleka neuspokojuje nabídku..
Moderátor
MikyM napsal
A ještě pro Otravnehokomara - zase si ve mně svým příspěvkem probudil spící zájem z dřívějška vybudovat kolekci pěkně zachovalých pražských grošů (kus od každého panovníka, nic víc, bez těch mnohých variant, kdy se liší tečkou, čárkou, chlupem na lvím ocásku :D - numizmatika není filatelie a neměla by se zabývat každým odlišným mušincem na minci)). Ladislava Pohrobka asi neseženu, ale jinak …. ach jo ….


No např. Já nesedim pouze na Československu, snažím se
Numismatice věnovat , trochu v širším spektru..Tolarové ražby habsburských panovníků. Mincím France Josefa(mé první mince dědičně) a mince Františka 2.
Mimo jiné rodovky Valdštejna, také Těšinské knížetství..
Moderátor
Mě se svatováclavské dukáty také docela líbí,ale nekoupil bych je do sbírky. Myslím,že za pár let vzhledem k pokročilým technologiím se budou padělat způsobem,který je vyrobí nerozeznatelné od originálu a ceny půjdou dolů. S ohledem na rostocí cenu to nebude dlouho trvat,pokud se tak již neděje. U pražského groše to padělání tak jednoduché nikdy nebude.
_______________
Igni probatur aurum, virtus miseria...
Registrovaný uživatel
Já do té diskuse raději hodím vidle. Koukněte na dražby sady mincí 2000 Vesmír..
Registrovaný uživatel
Sada oběžných mincí ČR, 2000, Sluneční soustava - Vesmír, náklad: 13000 = úplne bežná záležitosť a cena 14.825 Kč / 570€ ? :shock:
https://aukro.cz/sada-obeznych-minci-cr-2000-vesmir-6987364243
To my hlava neberie.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Právě teď v aukci ČNS HK za 16t.+poplatky.
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Sada oběžných mincí ČR, 2000, Sluneční soustava - Vesmír, náklad: 13000 = úplne bežná záležitosť a cena 14.825 Kč / 570€ ? :shock:
https://aukro.cz/sada-obeznych-minci-cr-2000-vesmir-6987364243
To my hlava neberie.


:D

V Kosmonosích asi dostali vycházky k Internetu.
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Sada oběžných mincí ČR, 2000, Sluneční soustava - Vesmír, náklad: 13000 = úplne bežná záležitosť a cena 14.825 Kč / 570€ ? :shock:
https://aukro.cz/sada-obeznych-minci-cr-2000-vesmir-6987364243
To my hlava neberie.


je to kůli 10 koruně brno
Moderátor
Mikes01 napsal
Fidzi napsal
Sada oběžných mincí ČR, 2000, Sluneční soustava - Vesmír, náklad: 13000 = úplne bežná záležitosť a cena 14.825 Kč / 570€ ? :shock:
https://aukro.cz/sada-obeznych-minci-cr-2000-vesmir-6987364243
To my hlava neberie.


je to kůli 10 koruně brno


Dost pravděpodobné že pro 10 a 50kačky...
Nedivil bych se, že zanedlouho se to objeví znovu na aukru , ale ve vystřižené formě a zvlášť...
Registrovaný uživatel
10 kačka brno je jen v této sadě teď šla v Hradci 16 + poplatek
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
Pro Mikes01:
https://aukro.cz/kolekce-pametnich-minci-australie-6986388247
Jestli máš pravdu, že to jsou jakési kopie z Číny, tak teda potěš ...



viz http://prntscr.com/11kokh8
Moderátor
Mikes01 napsal
10 kačka brno je jen v této sadě teď šla v Hradci 16 + poplatek


Hmm..
Koukám aukce Hradec umocnila aukční realitu, poslední doby..
Wuttke musí zapracovat na nové tabulce.. :)
Je to mazec..

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/cenik-obeznych-minci-od-1993_post_-597367#post597367
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 17. 4. 2021, 12:20. »
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Mikes01 napsal
10 kačka brno je jen v této sadě teď šla v Hradci 16 + poplatek


Hmm..
Koukám aukce Hradec umocnila aukční realitu, poslední doby..
Wuttke musí zapracovat na nové tabulce.. :)
Je to mazec..


https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/cenik-obeznych-minci-od-1993_post_-597367#post597367


ja ji stihl koupit v unoru za 11 o.O
https://aukro.cz/vesmir-2000-sada-obeznych-minci-6982643859
Moderátor
Mikes01 napsal
barbar napsal
Mikes01 napsal
10 kačka brno je jen v této sadě teď šla v Hradci 16 + poplatek


Hmm..
Koukám aukce Hradec umocnila aukční realitu, poslední doby..
Wuttke musí zapracovat na nové tabulce.. :)
Je to mazec..


https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/cenik-obeznych-minci-od-1993_post_-597367#post597367


ja ji stihl koupit v unoru za 11 o.O
https://aukro.cz/vesmir-2000-sada-obeznych-minci-6982643859


Pěkně...
Příspěvek na co jsem tě upozornil jsem smazal..

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 177 178 179 180 181 182 183 184 185 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce na Aukru

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1