Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce na Aukru

Vykupminci.cz
Numisargo

aukce na Aukru

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 179 180 181 182 183 184 185 186 187 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Fidzi bavíme se konkrétně o mincích..
Není třeba zde dělat důležité úvahy všeobecných investic..
Jen pramálo lidi investuje za účelem ochrany před inflaci do minci typu jak jsem uvedl...mileniové sady,běžnější tisicové položky 50kč,10kč atd..
S větší části se jedná o sběratelské záležitosti se svou určitou frekvenci růstu.. Mimo jiné se jedná i o další odvětví numismatiky ne jen československo..Pokud se investuje tak pouze do všeobecně známých vzácných kusů..
Hoši vaše úvahy jsou scela mimo dané téma..
Moderátor
barbar napsal
Fidzi bavíme se konkrétně o mincích..
Není třeba zde dělat důležité úvahy všeobecných investic..
Jen pramálo lidi investuje za účelem ochrany před inflaci do minci typu jak jsem uvedl...mileniové sady,běžnější tisicové položky 50kč,10kč atd..
S větší části se jedná o sběratelské záležitosti se svou určitou frekvenci růstu.. Mimo jiné se jedná i o další odvětví numismatiky ne jen československo..Pokud se investuje tak pouze do všeobecně známých vzácných kusů..
Hoši vaše úvahy jsou scela mimo dané téma..

Je to presne jak pise Fidzi a dalsi, mezi lidmi je spousta volnych penez, ktere stat pousti do obehu a lide se jich chteji zbavit za kazdou cenu. Sledujeme inflaci v primem prenosu. (Je to situace jako pred rokem 1811.) Nekdo kupuje nemovitosti, jini kupuji zlato, mince, sady atd. Poptavka je mnohonasobne vyssi nez driv - ale sberatelu neni najednou nekolikrat tolik, a kdo sbira sady, tak uz je ma - a pokud kupuje dalsi, uz to neni sberatelstvi, ale investice, resp. ulozeni penez.
Moderátor
numismat napsal
barbar napsal
Fidzi bavíme se konkrétně o mincích..
Není třeba zde dělat důležité úvahy všeobecných investic..
Jen pramálo lidi investuje za účelem ochrany před inflaci do minci typu jak jsem uvedl...mileniové sady,běžnější tisicové položky 50kč,10kč atd..
S větší části se jedná o sběratelské záležitosti se svou určitou frekvenci růstu.. Mimo jiné se jedná i o další odvětví numismatiky ne jen československo..Pokud se investuje tak pouze do všeobecně známých vzácných kusů..
Hoši vaše úvahy jsou scela mimo dané téma..

Je to presne jak pise Fidzi a dalsi, mezi lidmi je spousta volnych penez, ktere stat pousti do obehu a lide se jich chteji zbavit za kazdou cenu. Sledujeme inflaci v primem prenosu. (Je to situace jako pred rokem 1811.) Nekdo kupuje nemovitosti, jini kupuji zlato, mince, sady atd. Poptavka je mnohonasobne vyssi nez driv - ale sberatelu neni najednou nekolikrat tolik, a kdo sbira sady, tak uz je ma - a pokud kupuje dalsi, uz to neni sberatelstvi, ale investice, resp. ulozeni penez.


Nume a před kovidem bylo co? ...
Tohle téma se zde probiralo ji před X lety.. Nic nového. ;)
Samozřejmě hrozba inflace zde byla a bude, stejně jako při různých krizových situacích, příklad v letech 2008..
Ale, že by onen strach měl v důsledku značný vliv na cenový nárůst daného materiálu, je vyloučeno..
Zásadní vlivy sem již uvedl, samozřejmě je to můj názor a vzhledem k rozvoji již před dobou kovidovou je nejrealistitčtějši... Asi tak.
Registrovaný uživatel
Ono hlavně za poslední roky přibylo i hodně sběratelů anebo pokud ne sběratelů tak lidí co se začalo zajímat o mince, napomáhají tomu i věčné články o tom zda jste nenašly vzácnou desetikorunu 1993 nebo jiné oběžné mince a všudypřítomná reklama na stříbro a zlato, Česká mincovna má reklamu už i v televizi. A přece jen pro "laika" je jednoduší koupit české mince ať už oběžné nebo zlaté. Dále velkou měrou pomáhá i facebook, kde některé skupiny mají 3 x více členů než je členů v ČNS. S tím že některé skupiny se staly zlatým dolem pro zakládající či moderátory je věc jiná.
Jinak vidím to i ze svého okolí kolik lidí začalo nakupovat mince a přitom bych to do nich nikdy neřekl a pak když se jich zeptám jak k tomu přišli, tak že začali když hledali v kasičce vzácnou 10 korunu. Sice jí nenašli ale zjistili, že investice do mincí není vůbec špatná, zvláště když vidí že některé sady nebo mince (Dukáty, 500 Kčs Lada atd) vyskočili za rok i o více než 200% informace o cenách a vývoji se dají jednoduše vyhledat.
Moderátor
Mikes01 napsal
Ono hlavně za poslední roky přibylo i hodně sběratelů anebo pokud ne sběratelů tak lidí co se začalo zajímat o mince, napomáhají tomu i věčné články o tom zda jste nenašly vzácnou desetikorunu 1993 nebo jiné oběžné mince a všudypřítomná reklama na stříbro a zlato, Česká mincovna má reklamu už i v televizi. A přece jen pro "laika" je jednoduší koupit české mince ať už oběžné nebo zlaté. Dále velkou měrou pomáhá i facebook, kde některé skupiny mají 3 x více členů než je členů v ČNS. S tím že některé skupiny se staly zlatým dolem pro zakládající či moderátory je věc jiná.
Jinak vidím to i ze svého okolí kolik lidí začalo nakupovat mince a přitom bych to do nich nikdy neřekl a pak když se jich zeptám jak k tomu přišli, tak že začali když hledali v kasičce vzácnou 10 korunu. Sice jí nenašli ale zjistili, že investice do mincí není vůbec špatná, zvláště když vidí že některé sady nebo mince (Dukáty, 500 Kčs Lada atd) vyskočili za rok i o více než 200% informace o cenách a vývoji se dají jednoduše vyhledat.


Souhlas Mikes .. Veškerá ta mediální ,, blamáž,,kolem
Ano Facebook také dost podstatný faktor, detektoraři atd..👍
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 19. 4. 2021, 11:15. »
Registrovaný uživatel
Barbare, konkrétní příklad, tolar 1648 plana rok 2018 cca 50k rok 2020 velmi podobný kus 250k to je běžný nárůst? V pátek u mě byltypek co má stavební firmu. Chce koupit můj byt, doslova mi řekl, koupil jsem i byt v Plzni. Tam už se to nerentuje, návratnost cca 40-50let. S vaším bytemje ta návratnost lepší ale přichází doba kdy člověk neřeší návratnost jako uchování hodnoty a minimalizaci ztrát. Stejný věci slyším od realitních makléřů. 4z5 bytu se prodají jako investicni položka. Do covidu to bylo cca 50/50. Stejný je to z mincema. Uvidíš znovu tu histerie u Macha, ceny půjdou do nebe ale je mi stejně jasný že ty budeš vědět že to není covidem. I když se o tom všude píše, investiční komodyty letí až do vesmíru. Obrovské množství jinak konzervativních lidi i fondu ukládá prostředky do všeho moznyho jen aby nebyl k dispozici Cash ale ty budeš mít stejné jasno. Není to covidem ale prostě přirozená evoluce zhodnocení 😀
Moderátor
Otravnykomar napsal
Barbare, konkrétní příklad, tolar 1648 plana rok 2018 cca 50k rok 2020 velmi podobný kus 250k to je běžný nárůst? V pátek u mě byltypek co má stavební firmu. Chce koupit můj byt, doslova mi řekl, koupil jsem i byt v Plzni. Tam už se to nerentuje, návratnost cca 40-50let. S vaším bytemje ta návratnost lepší ale přichází doba kdy člověk neřeší návratnost jako uchování hodnoty a minimalizaci ztrát. Stejný věci slyším od realitních makléřů. 4z5 bytu se prodají jako investicni položka. Do covidu to bylo cca 50/50. Stejný je to z mincema. Uvidíš znovu tu histerie u Macha, ceny půjdou do nebe ale je mi stejně jasný že ty budeš vědět že to není covidem. I když se o tom všude píše, investiční komodyty letí až do vesmíru. Obrovské množství jinak konzervativních lidi i fondu ukládá prostředky do všeho moznyho jen aby nebyl k dispozici Cash ale ty budeš mít stejné jasno. Není to covidem ale prostě přirozená evoluce zhodnocení 😀


Hele hele.. :)
Ohledně nemovitosti.. Je to stejný jako by si chtěl učit,, orla litat,, Já už něco postavil a prodal.. Stavím pořád a přehled v cenách nemovitostí a vše s tím spojené je základem k mé práci.. Příkladů ti mužů dát tolik, že se ti s toho hlava,, zakrůtí,, :)
Ale to sem nepatří...
K nárůstu cen v mincích je to individuální a ovlivňuje to mnoho fakturu, které zde zazněly a možná ještě zazní . Covid zdaleka nemá a hlavně neměl zásadní vliv..
Co víc k tomu dodat.. ;)
Registrovaný uživatel
XDD aha orle. Prvně vůbec neberes rozdíl mezi bytem a domem, kolik jsi tedy postavil bytů? A Kolik jsi jich prodal? Stavba stejně jako třeba výroba je trošku jiný směr než prodej. Proto mají taky firmy obchodní oddělení a neprodávají svuj produkt třeba smenovi mistri, nebo dizajneri, inženýři atp... Nevím kdo by měl mít reálnější empiricky data o prodeji nemovitosti než ti co se tomu věnují, tedy realitní kanceláře. Možná máš přehled o cenách polistirenu, cihly a cementu ale netvrd mi že jsi orel v realitních obchodech. To by bylo velmi, velmi jemně řečeno dost neverohodny. Pokud jsi si nevšiml zkokoveho nárůstu ceny mincí od roku 2020 buď se věnujes odvětví ve kterém se to tolik neprojevilo, nebo do toho prostě nevidíš, neudelal jsi si reálný pruzkum/neznáš dlouhodobější rustovou křivku a dáš na svoje emotivně intuitivní vnímání celku.
Moderátor
Otravnykomar napsal
XDD aha orle. Prvně vůbec neberes rozdíl mezi bytem a domem, kolik jsi tedy postavil bytů? A Kolik jsi jich prodal? Stavba stejně jako třeba výroba je trošku jiný směr než prodej. Proto mají taky firmy obchodní oddělení a neprodávají svuj produkt třeba smenovi mistri, nebo dizajneri, inženýři atp... Nevím kdo by měl mít reálnější empiricky data o prodeji nemovitosti než ti co se tomu věnují, tedy realitní kanceláře. Možná máš přehled o cenách polistirenu, cihly a cementu ale netvrd mi že jsi orel v realitních obchodech. To by bylo velmi, velmi jemně řečeno dost neverohodny. Pokud jsi si nevšiml zkokoveho nárůstu ceny mincí od roku 2020 buď se věnujes odvětví ve kterém se to tolik neprojevilo, nebo do toho prostě nevidíš, neudelal jsi si reálný pruzkum/neznáš dlouhodobější rustovou křivku a dáš na svoje emotivně intuitivní vnímání celku.


:lol: :lol:
Ok Komáre jak myslíš.. Tahle debata by neměla konce ať je po tvém.. :D ;)
Registrovaný uživatel
Jen takový postřeh k cenám mincí. V roce 1989 jsem si koupil Svatováclavský dukát 1932, slušnější ročník. Žádná rarita ovšem. Dal jsem za něj 1700Kčs. To bylo v té době dost peněz. Jeho cena šla postupně nahoru a v posledních asi pěti letech letí raketově nahoru. Některé prodeje jdou do padesáti tisíc. To je ranec peněz za běžnou minci v porovnání např. s tolary Rudolfa a Matyáše. Těch bylo raženo i dvakrát tolik, ale dochovalo se jich podle mě tak 5%. Možná méně. Kdežto oněch dukátů se zřejmě dochovalo celých 100%.
Tolarů Rudolfa a Matyáše už asi přibývat nebude, leda že by se někde vyvalil velký hrnek, ale i ten se v trhu ztratí za pád dní. Někde jsem slyšel, bez záruky, o zásobách Sv.dukátů v ČNB. To by byl poprask na trhu s těmito mincemi. Odborníci na tyto dukáty budou vědet víc.
Registrovaný uživatel
Část zásob, která byla vystavena.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
U svatováclavský dukát běžných ročníku i zajímavějších je docela dost, ale samozřejmě jsou ročníky (jednodukaty), které jen tak neuvidíte 37,38,39..
Pokud bychom porovnávali nabídku a aktuální poptávku, u níže(o stupně vyššího nákladu) postavených ročníku 29,30,34 zachovalé kusy, nabídka vžádném případě nepřevyšuje poptávku a to již poměrně dlouhou dobu.. Samozřejmě postupem času, znovu tomu odpovídá i následně aukční cena..
Část zásob (vystavené kusy) jsou přesně evidované mince, těch nejběžnější ročníku...
Bohužel problém nastává u soukromých společnosti a jejich práva na ražbu těchto dukátů, však všechny dukáty jsou originálních raznic s datem ražby (pomileniove ražby ), kde uváděny náklad(kremnický) může být nejistý..
Dále zde zaznělo 100% dochovani nákladu prvorepublikovych ražeb, to snad ani nemá smysl komentovat..
Stačí pouze si prostudovat měnovou historii, včetně historie samotné naší země, co se stalo velkým množstvím zlata, zlatem soukromém vlastnictví...
Mimo jiné i zde na sběrateli si vyhledejte, staré diskuse k oněm dukátům a reakcím k aukčním cenám...
Registrovaný uživatel
Tak jen bychom věděli … ;)
https://aukro.cz/10-kc-1993-male-kc-nejvzacnejsi-cr-mince-rrr-top-aukce-dubna-6988275823
Moderátor
A koukal jses na dukáty v kapslích, to už je,, přes čáru,, . ;)
Registrovaný uživatel
Už jsem to zmiňoval při výsledcích z aukce Antium Aurum (vlákno Aukce, příspěvek č. 5284) a pak jste rozjeli tu "šílenou debatu ve třech...", v ekteré jsem se pak ztratil... :D No je to prostě nyní začínající móda …
Uvidíme jak dopadnou dukáty u MaCH a pak Klim má také ve své aukci řádku... Ceny v Brně bývají obvykle o chloupek menší než ty pražské, tak uvidíme ….
Registrovaný uživatel
Tak abychom to neztratili z dohledu ….
https://aukro.cz/zlaty-svatovaclavsky-dukat-1929-unikatni-vzacny-ngc-ms-65-6988527492
https://aukro.cz/zlaty-svatovaclavsky-dukat-1930-unikatni-vzacny-ngc-ms-65-6988527535
https://aukro.cz/zlaty-svatovaclavsky-dukat-1934-unikatni-vzacny-ngc-ms-65-6988527567
Registrovaný uživatel
Ne vždy s Evropa 1 souhlasím … ale asi fakt, že pokud jednou budeš chtít za pár let prodat venku sv. dukát s patřičným ziskem, bude muset být v kapsli ...
Moderátor
MikyM napsal
Ne vždy s Evropa 1 souhlasím … ale asi fakt, že pokud jednou budeš chtít za pár let prodat venku sv. dukát s patřičným ziskem, bude muset být v kapsli ...


Viš co se říká, vždy je čas na ukvapená rozhodnutí, až přijde ona doba a já budu stále živ :) tak je třeba nechám zaškatulkovat.. ;)
Registrovaný uživatel
Začíná květen, další měsíc pryč...
v tabulce jsou přidány ceny sv. dukátů dražených na Aukru za duben 2021. Jde vždy o tu nej cenu, kterou jsem zachytil za daný měsíc u mincí bez krabiček ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Cena je jeden ukazatel, ale docela by byl zajímavý i počet zaregistrovaných kusů v daném období.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Miky 👍
Některé ročníky koukám nepodléhají vyraznějšimu nárůstu.
Naopak mimo inkriminované ročníky 29,30,34...ročníky 27,28 i 36 překvapily..
Samozřejmě zásadním faktorem by měl být samotný stav mince..
Registrovaný uživatel
Pro Evropu 1:
N Aukru byly v dubnu draženy tyto ročníky v počtu: 23 - 4x,24- 4x, 25 - 1x, 26 - 3x, 27 - 4x, 28 - 6x, 29 - 0, 30 - 4x, 31 - 6x, 32 - 2x, 33 - 3x, 34 - 2x, 35 - 2x, 36 - 2x - ale berte to prosím s rezervou, mohlo mi něco uniknout a "krabičky" jsem zatím nesledoval...

Pro Barbara 1:
Přesně tak. Ty nejběžnější, které "všichni" mají ve sbírce, nerostou, není o ně zas takový sběratelský zájem. Investoři (a nebudou to asi sběratelé) chtějí to, o čem si myslí, že na tom při následném prodeji jednou vydělají, čeho je skutečně málo - čerpají informace z katalogů o počtu vyražených kusů. stejně tak ti, kterým takový dukát "leží doma", nepasuje do sbírky a tak s s vidinou statisíců se rozhodnou ho prodat …
Osobně si myslím, že ročníky 1935, 1936 a pak i 1927 a 28 vyletí nahoru... uvidíme za týden u Macha a pak mě zajímá ta aukce u Klima. "Brněnské ceny" mi vždycky víc mapovaly reálné ceny na trhu mezi sběrateli, než ty přepálené pražské...
Registrovaný uživatel
A asi budeme svědky růstu cen i u mincí v krabičkách … skutečně to ti "noví sběratelé", případně investoři budou vyžadovat, v klamné vidině toho, že jenom takto je ta mince pravá, bez kazu a nikdy nezničitelná …
Registrovaný uživatel
A asi budeme svědky růstu cen i u mincí v krabičkách … skutečně to ti "noví sběratelé", případně investoři budou vyžadovat, v klamné vidině toho, že jenom takto je ta mince pravá, bez kazu a nikdy nezničitelná …
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
Pro Evropu 1:
N Aukru byly v dubnu draženy tyto ročníky v počtu: 23 - 4x,24- 4x, 25 - 1x, 26 - 3x, 27 - 4x, 28 - 6x, 29 - 0, 30 - 4x, 31 - 6x, 32 - 2x, 33 - 3x, 34 - 2x, 35 - 2x, 36 - 2x - ale berte to prosím s rezervou, mohlo mi něco uniknout a "krabičky" jsem zatím nesledoval...


Děkuji.

Zkuste zařazovat počty kusů do závorky za cenou a to všech - nehledě na místo výskytu. V některých případech jsou počty kusů opravdu důležitějším ukazatelem, než cena samotná, nebo alespoň ukazatelem srovnatelným.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 179 180 181 182 183 184 185 186 187 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce na Aukru

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1