Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce na Aukru

Vykupminci.cz
Numisargo

aukce na Aukru

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 207 208 209 210 211 212 213 214 215 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/novi-moderatori-_post_-645973#post645973
Moderátor
Ok chlapci jdu spát....je to marný ,kupujte si takový mince,konec konců jsou to vaše peníze...
A na nějaký zveřejnění svý databáze a poznatky ,padělately se kterými jsem se i setkal kašlu... Koukám umíte nakonec jenom nasr.t..

Donowiz alias Sigur klidně se vzdám funkce moderátora, dělejte si tu bordel ve vláknech..
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 14. 7. 2022, 22:38. »
Registrovaný uživatel
NESTAČÍ.
_______________
Konzultace a poradenství v oboru frenologie.
Registrovaný uživatel
Nechaj to už, prosím tak. Admin je jediný, kto môže rozhodnúť. Je to jeho fórum.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Donowiz alias Sigur klidně se vzdám funkce moderátora, dělejte si tu bordel ve vláknech..


Tak to napíš sem.
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/novi-moderatori-_post_-645973#post645973
Registrovaný uživatel
Dole na hlavnej stránke je zoznam aktívnych užívateľvov, takže vidím, že si stále tu.
Registrovaný uživatel
Tyjo, vy tady zase perlite. Podle me je ten kus minimalne podezrely, asi spis nez falzum bude rozplizla od potu, je po ocku, patinovany a hlazeny v plose. Bohuzel nektery hallsky tolary karla VI vypadaji jak detsky hracky, ta fabrika je takova zvlastni, holt takovy kulatoucky baroko, kdyz jsem to sbiral myslim ze jsem podezrival hodne minci zbytecne. Tady bych nedokazal rict ale rozhodne bych si na ni neprihodil, je tak vyrazne zniceny ze to koupi jen blazen, bezna mince ktera se da koupit za 500e v dost slusnem stavu.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
Komáre
S polských dílen pochází tolik Tolarů Karla,bych se nedivil, že jsou v mnoha sbírkách méně zkušených sběratelů, stejně tak i příkladně první ročníky tolaru Marie Terezie...
Osobně jsem byl několikrát svědkem na místních aukcích , také ostravských blešácich stejní prodejci za pěti stovku...
S kvalitou zpracování jsem byl docela překvapen natolik, že jsem si jeden MT k probádání koupil ...
Je to hrůza co se na trhu s mincemi děje, stačí se kouknout na Aukru.S dostupností technologií jsou padělatelé a výrobci kopií čím dál víc preciznější a smělejší...na Aukru se bezostyšně a v hojném množství prodávají a ty zdařilejší jako padělky pod popisem originál..
Také Čína je s padělky jinde, než bývala.Nechal jsem si nějaký zaslat ,dokonce máte na výběr mezi běžným kovem a Ag,s patinou a bez...Sice nejsou ještě tak kvalitní jako evropské padělky pořád je znát ona surovost zpracování,ale pokročili a je jen otázkou času kdy pokročí natolik, že pro laiky to bude problém...
Zpět k diskutovanému tolaru, kluci klidně mě tady ukřižujte,ale je to fejk,se všemi znaky z oněch polských dílen...
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 15. 7. 2022, 6:27. »
Registrovaný uživatel
Jestli je to falzum fundovaně posoudit nedokážu, ale raději si nechat ujít deset takových a koupit si jednu hezkou v dobré aukci, no ne?
Registrovaný uživatel
Podle mého názoru se jedná v případě hallského tolaru s letopočtem 1713 o celkem primitivní falzum.

Podle mého názoru se jedná o výrobek, který se v celkovém kontextu dílčích jednotlivostí vymyká originální ražbě a pokud bych byl sběratelem mincí z tohoto období, pak bych o tuto položku za žádných okolností neprojevil zájem a to především na základě velkých pochybností nad její pravostí.

A jak se těmto položkám bránit. Základem je, mít originální tolary nakoukané a následně věřit našemu třináctému smyslu. Před mnoha lety jsem byl svědkem situace, kdy jeden sběratel sv. Václavských dukátů zkoumal ročník 1937 a řekl větu: "Tento dukát není podle mého názoru pravý, ale nedokáži vysvětlit proč." Až dodatečně byly zjištěny další okolnosti vzniku této mince a jim podobných a ukázalo se, že měl pravdu. Prostě na této ražbě byly určité okolnosti, které nedokázal pojmenovat, ale určitý druh podvědomé automatiky ho varoval. A o tom to je.

Nad pravostí některých mincí pak mohou vznikat celkem zajímavé příběhy. Kolega vydražil v aukci u Raucha 5 korunu 1906 KB. Po mnoha letech sbírku rušil a mince dal do jedné aukce. Nad touto položkou byla vznesena pochybnost a z tohoto důvodu byla z aukce vyjmuta. Následně byla podrobena zkoumání a na základě názoru p. Nudelmanna p. Rauch vrátil peníze. Pak je otázkou, zda byly 5 koruny 1906 KB v dané provedení raženy, či nikoli. Podle p. Raucha ano, podle p. Nudelmanna nikoli. Přitom se již několik položek v tomto provedení dražilo ve velkých mezinárodních aukcích. Kde je tedy pravda? Ale to se již dostáváme někam zcela jinam.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
dobří holuby se vracejí?
Registrovaný uživatel
Nevracejí!
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1

Dovolím si nesouhlasit s tím že tolar je primitivní falzum.
Jsem přesvědčen o tom,že tolar je originál,pouze byl nošen nějaký čas na krku,posléze ouško odstraněno,poškozená plocha hlazena(pozůstatky nejlépe viditelné na reversu)vše zakryto patinací a opětovně zvýrazněny detaily(snad nějakou pastou apod.)-jak opisu tak obrazu...odsud také pramení ony vlnky na obličeji-jak zmínil barbar.
Pozůstatky po oušku jsou viditelné na fotu...tedy pokud se nejedná o jiné poškození.
Po patinaci nejsou tyto pozůstatky po oušku,úchytu,či opraveném očku barevně kompatibilní se zbytkem mince,vždy jsou poznat.
Barva mince na fotu myslím odpovídá podkladu.
Jedná se podle mne jen o vylepšení zničeného originálu za účelem lepšího prodeje.

Ovšem nehodlám sáhodlouze nikoho přesvědčovat.

Mimochodem-osobně bych byl rád kdybyste se opět vrátil na forum-ale to je samozřejmě pouze na Vás.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Lopez1506 v 15. 7. 2022, 8:48. »
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Komáre
S polských dílen pochází tolik Tolarů Karla,bych se nedivil, že jsou v mnoha sbírkách méně zkušených sběratelů, stejně tak i příkladně první ročníky tolaru Marie Terezie...
Osobně jsem byl několikrát svědkem na místních aukcích , také ostravských blešácich stejní prodejci za pěti stovku...
S kvalitou zpracování jsem byl docela překvapen natolik, že jsem si jeden MT k probádání koupil ...
Je to hrůza co se na trhu s mincemi děje, stačí se kouknout na Aukru.S dostupností technologií jsou padělatelé a výrobci kopií čím dál víc preciznější a smělejší...na Aukru se bezostyšně a v hojném množství prodávají a ty zdařilejší jako padělky pod popisem originál..
Také Čína je s padělky jinde, než bývala.Nechal jsem si nějaký zaslat ,dokonce máte na výběr mezi běžným kovem a Ag,s patinou a bez...Sice nejsou ještě tak kvalitní jako evropské padělky pořád je znát ona surovost zpracování,ale pokročili a je jen otázkou času kdy pokročí natolik, že pro laiky to bude problém...
Zpět k diskutovanému tolaru, kluci klidně mě tady ukřižujte,ale je to fejk,se všemi znaky z oněch polských dílen...

Myslim že taková falza pochází z malých dílen, ty patvary z Číny zatím nemůžou ničemu konkurovat. Dnešní technologie jsou dost drahý a když to šlo udělat na stole rukou před stovkami let, jde to i dnes a není k tomu zapotřebí scanerru, laserů, soustruhů. To spíš na moderní mince. Trošku jsem pátral a porovnával s dalšíma fotkama hallskych tolarů tohohle ročníku. Pohybuje se jich hodně podobné poškozených, ač jsou detaily oblé, písmo vachrlate, kontury nepřesný pořád myslím že půjde o originál i když falzum bych úplně nevyloučil. Co je zvláštní je ta kulatá hrana. To opravdu není běžný. Několik tolarů z hallu i jiných mincoven od Karla jsem v ruce měl a kulatou hranu neměl žádný ale i tu může způsobit nošení na krku. Bohužel očko značí že byl nošený a obnoseny mince jsou od potu opravdu "rozpité". Jak říká Kučera, takovými shitu se prostě vyhnout. Pro zajímavost přidávám fotku nadsenecky "domácí práce" z Al jednoho mladého sběratele českýho středověku. Myslím že zajímavě zdařilý pokus.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
« Poslední úpravu provedl(a) OtravnyKomar v 15. 7. 2022, 8:54. »
Registrovaný uživatel
Zaujíma ma Váš názor na túto 1906 K.B.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
rev.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Neřešila se už tady nebo na fb? Zdá se mi ta tmavá 6ka povědomá. Ale na pravost se mě neptej, to je pro mě bižuterie a nevyznám se v tom
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
Přesně tak primitivní za mne polské falzum. Padělatelé jsou docela vynalézaví a sběratelské portály jsou často ideální příležitosti jak důmyslně zdokonalit své padělky..

Lopezi ty vlnky rozhodně nejsou s nošení na krku..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Mimochodem souhlasím s lopezem, také bych rád uvítal Evropu1 zpátky... Zkušených sběratelů na zdejším portálu je ,, hrstka,,
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 15. 7. 2022, 10:50. »
Registrovaný uživatel
barbare nepochopil jsi mne.
Ty vlnky,prohlubně,nepatrné úhozy na čisté minci prakticky nepostřehnutelné-to vše je při patinaci překryto,a pří následném šetrném vyrýsování v nich umělá patina zůstává..týká se samozřejmě nižších reliéfů v obraze.
Ale mysleme si každý své..tak to bude nejlepší.
Registrovaný uživatel
Barbar, ty vlnky ve tvari jsou uplne bezna vec ,.)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
Komáre také výrazné to rozhodně běžná věc není, tyhle typické,,jevy,, se vyskytují i u jiných padělků třeba zmiňované M.T.... také detaily nehledě na stav opotřebení jsou mimo...
Kluci tady nejde o nějaký numismatický ega,tyhle falza je vážný problém a v posledních letech nám výrazně zamořily trh ..

Zajímám se problémem padělání mincí myslím docela dost významně.Postupně se snažím mapovat nejen (fotodokumentací)ale i vystopovat původ zemí jejich vzniku a vězte, že za poslední léta je jich nespočet, konec konců není se co divit,trh s mincemi je velmi lukrativní byznys.. padělatelé se ,,dnes,, zaměřují spíš na obyčejné ročníky horších stavů, použitý materiál jako Ag,Au,Cu není problém ..

Mimochodem také chápu reakce některých, nejspíš jsem a budu pochopitelně trnem v očích.. ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 15. 7. 2022, 14:31. »
Moderátor
Kluci a když už jsme u těch oušek..

Komáre s tvý fotky, je mince také po oušku?
Takových oboustranně (av,rv) podezřele zúžených perlovcu v inkriminovaných místech nad hlavou je na vebu plno...
A foto hrany lopeze nenaznačuje vůbec nic...ale i přesto vám to neberu a nevylučuji důmyslný zásah padělatelem pro fikci ouška...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Názory mohou být různé, osobní antipatie taky.
Ale pokud sběratel bydlící nedaleko polských hranic napíše, že taková polská falza viděl na blešácích...
Tak bych mu věřil.
Moderátor
Pánové tak doufám, že další nevhodné příspěvky zde nespadnou.. Udělejte si screenshoty pro případné další stížnosti..
Mazat dokola to nehodlám..


Smazáno..
Prosím respektujte a udržujte solidní úroveň odborných vláken zdejšího fóra.
Děkuji
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 15. 7. 2022, 19:55. »
Registrovaný uživatel
Barbare, ta fotka je jen ilustrativní aby jsi viděl že ty vady materiálu u téhle mince ve tváři jsou běžný, měl jsem s tím tolar Rudolfa i Leopolda. To nic nenaznačuje. I ta hrana perlovce není nijak zvláštní jev. Co mě třeba nesedí je celkový look liter, místa ohraničená vyšším reliéfem kde chybí struktura, pěkně je to vidět v roune a plášti. Přesto bych to spíš typoval na destrukci obnosenim.
A upřímně vlastně od toho tady ten web je aby jsme bádali, diskutovali a tím se taky učili. Ta osobní rovina sem kluci fakt nepatří. A vlastně mi to sere, v kecarne se mužem popelit, no ale tady je to zbytecny a opravdu jsou tady nízký emoční výpady. Kluci chyťte se za nos, já vím že je to občas těžký ale ať to tady má nějakou úroveň. Po dlouhý době sem párkrát přispěl Evropa což vidím rád a vůbec bych se mu nedivil kdyby ho zase přešla chuť. Tak nebuďme volové.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
« Poslední úpravu provedl(a) OtravnyKomar v 15. 7. 2022, 19:53. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 207 208 209 210 211 212 213 214 215 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce na Aukru

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1