Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce na Aukru

Vykupminci.cz
Numisargo

aukce na Aukru

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 208 209 210 211 212 213 214 215 216 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tady je treba taky ten perlovec jak zminujes kratsi a neni az na hranu, ted jestli jsem spravne pochopil co myslis.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
Komáre samozřejmě respektuji tvůj názor..
A díky za tvůj seriózní přístup k debatě...


K tomu perlovci si mě zřejmě nepochopil.Poukazoval jsem na zúžení perlovce v souvislosti s ouškem.
Foto mince které si vložil v předchozí stránce neslo stejné znaky po oušku a takových je na vebu plno, čili to v podstatě vylučuje vaší teorii o oušku,ale jak jsem psal je to váš názor..
Za mne je mince bezesporu falešná, dokonce celkem primitivní falzum..
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 15. 7. 2022, 20:09. »
Moderátor
Foto..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
Barbare, ta fotka je jen ilustrativní aby jsi viděl že ty vady materiálu u téhle mince ve tváři jsou běžný, měl jsem s tím tolar Rudolfa i Leopolda. To nic nenaznačuje. I ta hrana perlovce není nijak zvláštní jev. Co mě třeba nesedí je celkový look liter, místa ohraničená vyšším reliéfem kde chybí struktura, pěkně je to vidět v roune a plášti. Přesto bych to spíš typoval na destrukci obnosenim.
A upřímně vlastně od toho tady ten web je aby jsme bádali, diskutovali a tím se taky učili. Ta osobní rovina sem kluci fakt nepatří. A vlastně mi to sere, v kecarne se mužem popelit, no ale tady je to zbytecny a opravdu jsou tady nízký emoční výpady. Kluci chyťte se za nos, já vím že je to občas těžký ale ať to tady má nějakou úroveň. Po dlouhý době sem párkrát přispěl Evropa což vidím rád a vůbec bych se mu nedivil kdyby ho zase přešla chuť. Tak nebuďme volové.


Zajímavé je, že v případě uk-rf vidíš počátek a zdroj, tady ne?
Registrovaný uživatel
barbare,vždyt srovnáváš dva kusy z rozdílných želez...to snad vidíš-třeba i podle tvaru a postavení jednotlivých loken.
V archivu sixbidu je jich hafo..třeba zde:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


ta patina na tom diskutovaném kusu...nezapomen že trochu zkresluje.
« Poslední úpravu provedl(a) Lopez1506 v 15. 7. 2022, 21:13. »
Moderátor
Lopezi já poukazují pouze na minci, která dle vašich indicií by klidně mohla být podezřelá na ouško, nehledě na rozdíly ražby(variantu)..
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 15. 7. 2022, 21:24. »
Registrovaný uživatel
Dle mých indicií?
Já o uchu psal v souvislostí s fotem hrany které je také obsaženo v aukci.
A zřejmě i bylo..i když přísahat na to z tehle fotky nemohu.

Já třeba prodávám tolar který není po uchu,jen má na hraně úhoz.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
V inkriminovaných místech na foto hrany není nic co by nahrávalo stopě po oušku, alespoň za mě tam nic nevidím.. s té fotografie přísahat také na to nemohu.. ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 15. 7. 2022, 21:49. »
Moderátor
Nevhodné příspěvky smazány...
Registrovaný uživatel
Zmazal si mi:
„Toto už nie je ani fraška.“
„Čistá zúfalosť ega.“
Ak to nezamkneš alebo sa neodpáliš, budem to tu postovať donekončna.
Všetko mám naskrínované.
« Poslední úpravu provedl(a) ___ v 15. 7. 2022, 22:01. »
Registrovaný uživatel
...a z té fotografie,zastával jsem se tě ,ale pamatuji když jsem se vrátil po dvou letech ,hned jsi mi dal přes uši s češtinou a nyní mě mažeš,víš co?Tvý ego je tak vysoko,že nemá cenu se tě zastávat,ty to zvládneš sám,tak hodně štěstí s přátelským pozdravem Karel ;)
Moderátor
ramires napsal
...a z té fotografie,zastával jsem se tě ,ale pamatuji když jsem se vrátil po dvou letech ,hned jsi mi dal přes uši s češtinou a nyní mě mažeš,víš co?Tvý ego je tak vysoko,že nemá cenu se tě zastávat,ty to zvládneš sám,tak hodně štěstí s přátelským pozdravem Karel ;)


Ramiresi ano bylo to v souvislosti s trolovaním sigura.. mám to a klidně ti to tady vložím zpátky..
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 15. 7. 2022, 22:10. »
Moderátor
Donny Donowitz napsal
Zmazal si mi:
„Toto už nie je ani fraška.“
„Čistá zúfalosť ega.“
Ak to nezamkneš alebo sa neodpáliš, budem to tu postovať donekončna.
Všetko mám naskrínované.


Sigure neboj mám to vše nafoceno , klidně si znovu stěžuj..
To co na tomto vlákně za poslední dny předvadiš je neuvěřitelné
Laskavě se drž pravidel zdejšího fóra a respektuj napomenutí moderátora..
Děkuji
Registrovaný uživatel
Vyhral si. :D
Registrovaný uživatel
Fajnové na tom je, že mi uveril, že to mám naskrínované. :D
Registrovaný uživatel
Barbare ,upustˇ páru,nejsi zlej člověk... ;) :D
Registrovaný uživatel
Že je zlý, tu ale nikto nepíše.
Dobrú.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Komáre samozřejmě respektuji tvůj názor..
A díky za tvůj seriózní přístup k debatě...


K tomu perlovci si mě zřejmě nepochopil.Poukazoval jsem na zúžení perlovce v souvislosti s ouškem.
Foto mince které si vložil v předchozí stránce neslo stejné znaky po oušku a takových je na vebu plno, čili to v podstatě vylučuje vaší teorii o oušku,ale jak jsem psal je to váš názor..
Za mne je mince bezesporu falešná, dokonce celkem primitivní falzum..

Čím to vylučuje teorii o závěsu? Ten je na tolaru z Aukra naprosto evidentní, jestli chceš říct že neměl závěs, pak debata ztrácí smysl protože to pozná i laik.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
Otravnykomar napsal
barbar napsal
Komáre samozřejmě respektuji tvůj názor..
A díky za tvůj seriózní přístup k debatě...


K tomu perlovci si mě zřejmě nepochopil.Poukazoval jsem na zúžení perlovce v souvislosti s ouškem.
Foto mince které si vložil v předchozí stránce neslo stejné znaky po oušku a takových je na vebu plno, čili to v podstatě vylučuje vaší teorii o oušku,ale jak jsem psal je to váš názor..
Za mne je mince bezesporu falešná, dokonce celkem primitivní falzum..

Čím to vylučuje teorii o závěsu? Ten je na tolaru z Aukra naprosto evidentní, jestli chceš říct že neměl závěs, pak debata ztrácí smysl protože to pozná i laik.


Komáre už jsem to psal jednoduše si nemyslím ,že mince měla ouško..
I s fota hrany je docela evidentní, že mince nenese žádný stopy po oušku..
Příklady podobných halských tolaru Karla 1713 které se provedením(detaily v inkriminovaných místech ) jeví jako by byly po oušku je na vebu plno....
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 16. 7. 2022, 6:10. »
Moderátor
Zde jsme vybral některé kusy, které jsou provedením podobné v inkriminovaných místech, tudíž jsou s fotografií podezřelé na ouško, ovšem ouško nikdy neměly..
Všiml jsem si , že u těchto ražeb je to docela typický jev, který se také kopíroval do padělku mince na Aukru..
A s přiložených fotografiích hrany jsem nenašel nic podezřelého co by nasvědčovalo stopy ouška... Tudíž s mého pohledu je velmi nepravděpodobné, že by Aukro mince měla ouško...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ubrat hranu není tak těžký aby zmizela stopa po oušku. Mě nejde o zúžení hrany ale o doryti perlovce jinou patinu to jsou typické znaky ouška. Škoda že jsem si nenechal fotky, míval jsem tolar Ferdinanda iii z Augsburgu který měl nádherne čistou hranu ale stejný stopy v plochách a aukční síň ho označila po závěsu.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Pane barbar toto není ražba do prstence.Každý střižek ke trochu jiny,proto ty rozdíly mohou být i při stejném razidlu.
_______________
Konzultace a poradenství v oboru frenologie.
Registrovaný uživatel
A co tohle? Závěs na 3 místech?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Kocwara napsal
Pane barbar toto není ražba do prstence.Každý střižek ke trochu jiny,proto ty rozdíly mohou být i při stejném razidlu.


Kocwara zřejmě absolutně nechápeš co tím naznačuji..... To,že každý střižek je jiný je samozřejmá věc..... Poukazují tím jen , že vaše doměnky o mincí po oušku nejsou tak směrodatné... jednoduše nic tomu nenasvědčuje, alespoň né s doložených foto...
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 16. 7. 2022, 13:23. »
Registrovaný uživatel
Dobře,nemám tu erudici.
Nějak zapadl ten dotaz na mého Leopolda.Viz.obr. co jsem postoval výše.
_______________
Konzultace a poradenství v oboru frenologie.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 208 209 210 211 212 213 214 215 216 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce na Aukru

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1