Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světová papírová platidla » Bitcoin - altcoin

Vykupminci.cz
Numisargo

Bitcoin - altcoin

Moderátoři: numpszi, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
ferovyobchodnik napsal
nic nemění na tom, že týdenní spekulace = 50% zisk

Stávka na farbu na rulete - červená alebo čierna = rovnako 50% zisk za minútu. Čo sa týka pravdepodobnosti, tak je možno ta ruleta na tom lepšie.


není pravda. ruleta je jen o náhodě (navíc má min. jednu nulu)
Registrovaný uživatel
Ruleta kazde otoceni prumerna ztrata 1/36 nebo 2/37
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Mimochodem ze Bitcoin je bulbina, co splaskne, se pise od doby co Bitcoin prekonal hranici $100 :)
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
pamatuji se, jak se lidi smáli nějakým anglánům co prodali barák a investovali do něj... dnes si asi koupí celé město :)
Registrovaný uživatel
V škole nás učili, že by sme mali byť nejako prospešný pre spoločnosť – vytvárať nejaké hodnoty! Bóže, kam tento svet speje :roll:
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
pamatuji se, jak se lidi smáli nějakým anglánům co prodali barák a investovali do něj... dnes si asi koupí celé město :)

Byli to Holandani a kupovali to asi za $3000, takze mesto ne, ale par baraku jo.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Brett napsal
V škole nás učili, že by sme mali byť nejako prospešný pre spoločnosť – vytvárať nejaké hodnoty! Bóže, kam tento svet speje :roll:


bitcoin jakože není vytvořená hodnota? :shock:
Registrovaný uživatel
Ferko - pri Tvojom hodnotovom rebríčku je odpoveď úplne zbytočná a bezpredmetná. K ničomu by to neviedlo :? Netráp sa tým 8)
Registrovaný uživatel
já se tím rozhodně netrápím :D
nevím odkud znáš můj hodnotový řebříček, ale vždy mě pobaví lidi, kterým myšleni ustrnulo v mechanizmu, že práce je jen lopatou, že hodnoty/prospěšnost pro společnost (komunismus?) jsou jen xy a už ne z.
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
já se tím rozhodně netrápím :D
nevím odkud znáš můj hodnotový řebříček, ale vždy mě pobaví lidi, kterým myšleni ustrnulo v mechanizmu, že práce je jen lopatou, že hodnoty/prospěšnost pro společnost (komunismus?) jsou jen xy a už ne z.

Pokiaľ som sa oholil, tak Ty si ma stihol odhaliť. :)
Proletári všetkých krajín spojte sa! 8)
Registrovaný uživatel
běž radši spinkat, ať máš sílu na tvorbu hodnot ;)
Registrovaný uživatel
Neni rozdil mezi bitcoinem nebo dolarem, korunou nebo eurem v tom, ze nejsou nicim kryte. Jedina hodnota je v tom, ze verim, ze si za to budu moct neco koupit nebo ze to ode me nekdo koupi. Casy, kdy meny byly kryte a bylo je mozno smenit na zlato (a kdyz stat netiskl mnoho papirku, prisel bankrot, viz R-U v roce 1811) jsou davno pryc. FED, ECB, CNB - vsichni si emituji penize jak kouzelnik z klobouku. A tady je vyhoda bitcoinu - jejich pocet je konecny, nikdo nemuze pridelavat.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Zdenda-Kubik napsal
A tady je vyhoda bitcoinu - jejich pocet je konecny, nikdo nemuze pridelavat.

To nie je celkom pravda. Bitcoin sa rozmnožuje delením - viď vznik Bitcoin cash a Bitcoin gold. Nie je to síce hlavný blockchain, ale defakto je to spôsob ako jednoducho navyšovať pôvodný limit. Raz niekto prelomí aj obmedzenie pre samotný bitcoin. A ani by som sa nedivil, keby to bol sám tvorca bitcoinu, ktorému došli reálne peniaze pre reálny život v reálnej ekonomike. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Táto informácia mi príde ako veľké riziko, keďže cca 100 ľudí, ktorí vlastnia 20% všetkých bitcoinov môže veľmi jednoducho a efektívne ovplyvňovať trh s bitcoinom (pokiaľ ho už aktívne neriadia).
The Bitcoin Whales: 1,000 People Who Own 40 Percent of the Market
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Tulipany prekonali 15k aj 16k, na bitstampe dosiahli 16666$, inde aj cez 17k. Momentalne je na programe korekcia - 13365$ a klesa, co je dobre lebo mam nastaveny nakup pri cene 10k ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na pobavenie - co vam dnes kupi jeden bitcoin a co 46 bitcoinov :shock: :

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Zdenda-Kubik napsal
A tady je vyhoda bitcoinu - jejich pocet je konecny, nikdo nemuze pridelavat.

To nie je celkom pravda. Bitcoin sa rozmnožuje delením - viď vznik Bitcoin cash a Bitcoin gold. Nie je to síce hlavný blockchain, ale defakto je to spôsob ako jednoducho navyšovať pôvodný limit. Raz niekto prelomí aj obmedzenie pre samotný bitcoin. A ani by som sa nedivil, keby to bol sám tvorca bitcoinu, ktorému došli reálne peniaze pre reálny život v reálnej ekonomike. ;)

To neni zadne deleni, to je zalozeni nove meny a az budou vytezeny vsechny bitcoiny, tak uz to delat nepujde. Teoreticky si muzu i ja udelat kubik coin, kazdy si muze rict, ze tady navazu na puvodni blockchain a pojedu si sam svoje.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Moderátor
Spíš Zdencoin.
Ftipný na tom ovšem je, že proti tomu hypoteticky existujícímu coinu se staví reálné věci. Jako, kdyby si za to koupil někdo virtuální auto, bylo by to pochopitelnější. 8)

My jsme vůbec v poslední době taková virtuální civilizace. Akorát furt nechápu, že není tlak, při současné redefinici čehokoliv, na zoofilní manželství. Vždyť je to pěkný, když má panička ráda svýho psíčka, ne? A Ovčáček ovečku.
Registrovaný uživatel
ale, to, že to směřuje k "virtuální" civilizaci se ví už dávno, vč. ekonomických teorií, kdy firmy co nevlastní nic nového (patenty, data o uživatelých) budou mít skutečné bohatství a moc... např. takový google, už jen získat licenci na půjčování a to bude revoluce ;)
Moderátor
Jo, mně se párkrát virtuálně vyptávali/chtěli vyptávat jaké znám nábytkářské prodejny. Nechápu, k čemu jim ta informace měla být dobrá, židle není rohlík, aby se kupoval každou chvílu. Toho posledního jsem odbyl slovy, že takových letáků na hovno chodí tuny a von to položil. :D
Moderátor
Fidzi napsal
To nie je celkom pravda. Bitcoin sa rozmnožuje delením - viď vznik Bitcoin cash a Bitcoin gold. Nie je to síce hlavný blockchain, ale defakto je to spôsob ako jednoducho navyšovať pôvodný limit. Raz niekto prelomí aj obmedzenie pre samotný bitcoin. A ani by som sa nedivil, keby to bol sám tvorca bitcoinu, ktorému došli reálne peniaze pre reálny život v reálnej ekonomike. ;)


Jsou to nové nezávislé měny na stejném principu... samozřejmě každá taková měna, pokud ji začnou uznávat v obchodech apod., podkopává v dlouhodobém horizontu hodnotu BTC. Ale ono jestli to spadne na tisícinu momentální hodnoty, což je při současném šílenství klidně možné, tak je to jedno.
Já jsem teď zjistil, že mých ubohých 20 microBTC má místo původních 300 Kč hodnotu nějakých 7000 :shock:, tak jsem se to snažil prodat, než to příliš spadne, ale chyba lávky, jednak jsem asi zapomněl heslo k peněžence (a kód k vygenerování nové mám někde založený a nemám čas ho hledat) a druhak doporučený poplatek na transakci vyšel na 4 microBTC, čili nějakých 1 700 Kč :shock: :shock: Tak mě napadá, kdo na tomhle vlastně slušně vydělává, protože ještě 3 roky zpět byly poplatky víceméně v řádu několika Kč.
Moderátor
tenzore, to bude virtuální inflace! :P
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Jo, mně se párkrát virtuálně vyptávali/chtěli vyptávat jaké znám nábytkářské prodejny. Nechápu, k čemu jim ta informace měla být dobrá, židle není rohlík, aby se kupoval každou chvílu. Toho posledního jsem odbyl slovy, že takových letáků na hovno chodí tuny a von to položil. :D


třeba průzkum značky? těžko říct jen tak od boku...
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Fidzi napsal
To nie je celkom pravda. Bitcoin sa rozmnožuje delením - viď vznik Bitcoin cash a Bitcoin gold. Nie je to síce hlavný blockchain, ale defakto je to spôsob ako jednoducho navyšovať pôvodný limit. Raz niekto prelomí aj obmedzenie pre samotný bitcoin. A ani by som sa nedivil, keby to bol sám tvorca bitcoinu, ktorému došli reálne peniaze pre reálny život v reálnej ekonomike. ;)


Jsou to nové nezávislé měny na stejném principu... samozřejmě každá taková měna, pokud ji začnou uznávat v obchodech apod., podkopává v dlouhodobém horizontu hodnotu BTC. Ale ono jestli to spadne na tisícinu momentální hodnoty, což je při současném šílenství klidně možné, tak je to jedno.
Já jsem teď zjistil, že mých ubohých 20 microBTC má místo původních 300 Kč hodnotu nějakých 7000 :shock:, tak jsem se to snažil prodat, než to příliš spadne, ale chyba lávky, jednak jsem asi zapomněl heslo k peněžence (a kód k vygenerování nové mám někde založený a nemám čas ho hledat) a druhak doporučený poplatek na transakci vyšel na 4 microBTC, čili nějakých 1 700 Kč :shock: :shock: Tak mě napadá, kdo na tomhle vlastně slušně vydělává, protože ještě 3 roky zpět byly poplatky víceméně v řádu několika Kč.


hezké transakční a jiné náklady v praxi :)
já už podkladové aktiva reálně nekoupil ani nepamatuji (občas akcie, když nejdou na páku)
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
Pavel_III napsal
Jo, mně se párkrát virtuálně vyptávali/chtěli vyptávat jaké znám nábytkářské prodejny. Nechápu, k čemu jim ta informace měla být dobrá, židle není rohlík, aby se kupoval každou chvílu. Toho posledního jsem odbyl slovy, že takových letáků na hovno chodí tuny a von to položil. :D


třeba průzkum značky? těžko říct jen tak od boku...

Průzkum čehokoliv co jsme naposledy řešili někdy před 20 rokama a čeho chodí letákově doslova tuny (docela by mne zajímalo, kdo to furt prohlíží, já to hážu do bedny jak to je ve vratech, vůbec už ani nezjišťuju co to je a o čem to je), je na nic. Spíš je zajímavý, že během relativně krátké doby to po mně chtěli vědět asi potřetí nebo počtvrtý. Navíc jsou velkoprodejny nábytku na každým rohu. I když uznávám, že vzhledem k frekvenci vydávání letáklů je snad dost pravděpodobný, že když si u nich člověk něco koupí, že do vydání příštího letáku to snad vydrží a když ne, má krásnou možnost koupit si za 14 dní nové akční zboží! Nebo to samé za skvělou 73% slevu, kterou někteří drží už asi 5 let.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Světová papírová platidla » Bitcoin - altcoin

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1