Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » CHYBORAŽBY, VÝROBNÍ ZMETKY - URČOVÁNÍ A DISKUSE

Vykupminci.cz
Numisargo

CHYBORAŽBY, VÝROBNÍ ZMETKY - URČOVÁNÍ A DISKUSE

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Falaux: vzhledem k vaze spis koroze, i kdyz u portretu to vypada jako vada strizku a nedorazena plocha.
Registrovaný uživatel
ono je to i kousek na hraně, kus je dobrý a kus takhle "zvrásněné" Koroze by nebyla až tak výrazná ne ? :) Díky
Registrovaný uživatel
A hlavně že by koroze nebyla na celé minci ? :) Díky za názor
Moderátor
Falaux: Napr. poleptani kyselinou nemusi byt na cele minci. Treba se vyjadri nejaky chemik nebo kovoznalec.
Registrovaný uživatel
I tak díky :) asi pošlu dál do světa
Registrovaný uživatel
Ahoj, zase jsem našel něco s čím se chci podělit s vámi. Je divné jak k tomu mohlo dojít po ražbě, navařením??

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vyzerá to byť homogénne. Pravdepodobne náliatky pri upchatí razidla (korunka).
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Fidzi napsal
Vyzerá to byť homogénne. Pravdepodobne náliatky pri upchatí razidla (korunka).



No to by asi nevystupovalo,co říkáš :mrgreen:
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Fidzi napsal
Vyzerá to byť homogénne. Pravdepodobne náliatky pri upchatí razidla (korunka).



No to by asi nevystupovalo,co říkáš :mrgreen:


Já si teda taky myslím, že by to tolik nevystupovalo, ale co ten nálitek na přední noze?
« Poslední úpravu provedl(a) martinvon v 15. 2. 2022, 19:44. »
Registrovaný uživatel
čistě jedna technická a možná hloupá...nešlo by tohle udělat pájkou?

(pájku doma mám novou a chystám se na pokusy...ale jen cín..chci ještě stříbro...ale s hliníkem by tahle kravinka udělat šla ne?)
Moderátor
Paul napsal
čistě jedna technická a možná hloupá...nešlo by tohle udělat pájkou?

(pájku doma mám novou a chystám se na pokusy...ale jen cín..chci ještě stříbro...ale s hliníkem by tahle kravinka udělat šla ne?)


Taky mě to napadlo, někdo udělal kulicha na palici lva a ukaplo mu trocha na hnatu...

Otázka na martina.. Ty vady, nalitky či co to je mají stejný odstín kovu co al mince ?
Registrovaný uživatel
Paul napsal
čistě jedna technická a možná hloupá...nešlo by tohle udělat pájkou?

(pájku doma mám novou a chystám se na pokusy...ale jen cín..chci ještě stříbro...ale s hliníkem by tahle kravinka udělat šla ne?)

Keď chceš tak to samozrejme dokážeš aj napájkovať, ale potrebuješ najprv naleptať povrch hliníka činidlom, aby to držalo. Obyčajným pájkovaním tam cín nedostaneš.
Farebne je to homogénne. Za mňa náliatok.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Obecne pokud je na minci nalitek, tak je to zpusobeno poskozenym razidlem (co na minci prebyva, tak na razidle chybi). Ucpane razidlo ma naopak za nasledek nedorazeni, napr. opisu nebo letopoctu. V tomto pripade je nalitek pomerne velky a netypicky, navic z poskozeneho razidla se obvykle jeste vyrazi urcite mnozstvi minci a s timto typem chyborazby jsem se dosud nesetkal (treba ale nekdo vi nebo na netu najde pod oznacenim lev s kulichem apod.). Nicmene i na me to pusobi jako nalitek z razby.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Paul napsal
čistě jedna technická a možná hloupá...nešlo by tohle udělat pájkou?

(pájku doma mám novou a chystám se na pokusy...ale jen cín..chci ještě stříbro...ale s hliníkem by tahle kravinka udělat šla ne?)


Taky mě to napadlo, někdo udělal kulicha na palici lva a ukaplo mu trocha na hnatu...

Otázka na martina.. Ty vady, nalitky či co to je mají stejný odstín kovu co al mince ?


Ta čepice opravdu vypadá na nejvíce vystouplém místě jako by byla vyleštěná, je to mince co jsem našel u mariášníků, ale ta noha jako by byla origo... nejdříve jsem si ji ani nevšiml
« Poslední úpravu provedl(a) martinvon v 15. 2. 2022, 20:05. »
Moderátor
Zjistit co to je za kov. Třeba si to udělal nějaký komunista, který nesnesl, že lev nemá nad hlavou (rudou) hvězdu. Tipuju, že to bude úplně jiný kov, který ukápl od pájky.
Moderátor
martinvon napsal
barbar napsal
Paul napsal
čistě jedna technická a možná hloupá...nešlo by tohle udělat pájkou?

(pájku doma mám novou a chystám se na pokusy...ale jen cín..chci ještě stříbro...ale s hliníkem by tahle kravinka udělat šla ne?)


Taky mě to napadlo, někdo udělal kulicha na palici lva a ukaplo mu trocha na hnatu...

Otázka na martina.. Ty vady, nalitky či co to je mají stejný odstín kovu co al mince ?


Ta čepice opravdu vypadá na nejvíce vystouplém místě jako by byla vyleštěná, je to mince co jsem našel u mariášníků, ale ta noha jako by byla origo... nejdříve jsem si ji ani nevšiml


Zkus foto pod jiným světlem tak aby byl znát ten odlišný odstín co popisuješ..
Moderátor
Pavel_III napsal
Zjistit co to je za kov. Třeba si to udělal nějaký komunista, který nesnesl, že lev nemá nad hlavou (rudou) hvězdu. Tipuju, že to bude úplně jiný kov, který ukápl od pájky.


Nejspíš někde nasranej v továrně, nebo při opravně spotřebičů.. :)
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 15. 2. 2022, 20:10. »
Moderátor
Mekky kov - cin apod. - jde do dej rypnout nehtem?
Registrovaný uživatel
Rýpnout nehtem nejde a ničím jiným bych to asi nezkoušel. udělal jsem pár , asi 30fotek, tak snad něco vyberu :D
Moderátor
martinvon napsal
Rýpnout nehtem nejde a ničím jiným bych to asi nezkoušel.

Takze cin apod. to nebude.
Registrovaný uživatel
tak mám je ostříhané :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Sice tomu nerozumím, ale já bych řekl, že to je úplně jiný kov. A hlavně nepůvodní.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Sice tomu nerozumím, ale já bych řekl, že to je úplně jiný kov. A hlavně nepůvodní.

Nevím, ale hned na první fotce je vidět shoda materiálu. Zkoumal jsem to ze všech stran, nevím...
Moderátor
Pavel_III napsal
Sice tomu nerozumím, ale já bych řekl, že to je úplně jiný kov. A hlavně nepůvodní.


Souhlas, na vadu s mincovny mi to nepřijde..
Moderátor
Já právě hned na první fotce vidím odlišný odstín a evidentní "nalepení".

To je z filatelie - odstíny hrají velkou roli, a z castellologie (stavebně-historických průzkumů), kde třeba odlišný odstín malty obvykle značí jinou stavební fázi.
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 15. 2. 2022, 20:59. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » CHYBORAŽBY, VÝROBNÍ ZMETKY - URČOVÁNÍ A DISKUSE

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1