Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Vykupminci.cz
Numisargo

ČR série

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
majkl napsal
mischel13 napsal
Včera nová série D u 2000,- :shock: Dneska stará série B u 500,- :roll: Ještě mě zarazily, ty krásné stavy u s.C a D tisícovek, které měly max jedno přeložení. Asi ČNB vymetá trezory starých zásob bankovek! ;)

...aby mohla tyto vzory brzy stáhnout z oběhu? Tipoval bych, že k tomu co nevidět dojde. Teď je jenom otázka, jestli se objeví nové vzory nižších hodnot.

Asi tím zaplňují díru, než vydají nové vzory bankovek. ;)
Registrovaný uživatel
Předpokládám, že k novým vzorům platidel 200 Kč a 100 Kč v budoucnu patrně dojde:

bankovky 500 Kč a výš mají již velmi kvalitní ochr. prvky, takže je nebude možno "dobře padělat", takže padělatelé "amatéři" skočí po hodnotě 200 Kč.
ČNB také předpokládala, že do r. 2013 bude již u nás euro, takže nebude třeba bankovky nižších hodnot inovovat, ale jak vidno tak euro u nás v nejbližších letech určitě nebude
Registrovaný uživatel
vzory 100 Kč, 500 Kč 1995 (s vodoznakem CS) jsou vlastně stále v platnosti?!
Registrovaný uživatel
Neplatné jsou jen vzory 1993, ostatní stále platí!
Registrovaný uživatel
jsem si to dřív ani nějak neuvědomil. Každopádně zvláštní, i na stránkách ČNB jsou v prezentaci platných bankovek uvedeny vzory od 1997 výš, tedy se správnou soutiskovou značkou ČR
Registrovaný uživatel
tady máš "Informace k ukončení platnosti bankovek"
http://www.cnb.cz/cs/platidla/bankovky/ukonceni_platnosti/
Moderátor
Takže druhá deska pro sérii F u 200 Kč potvrzena. Z bankomatu v Jindřichově Hradci mi vyjela postupka 3x 200 Kč, série F43 (čísla 106981,2,3)


acme2000 napsal
Zajímavé - našel jsem svůj rok starý příspěvek a víceméně se soupis hledaného nezměnil (jen u stovek už je potvrzené G - první deska a u 500 Kč bylo zachyceno pár sérií E z druhé desky)...

acme2000 napsal
Přikládám znovu přehled toho, co stojí zato zachytit (revidované k dnešku).
BPH > U 1000 Kč by stálo zato zachytit až čísla z poslední desky (H73-96), bude to signál, že nastoupí písmeno I.


100 Kč - nástup série G (už jsem několikrát zachytil vysokou F82, poslední je přitom F84 ze stejné desky;
200 Kč - B49-B72 (hypotéza o "náhradní sérii B67"), případně sérii F 25-F48 (druhá deska, první už zachytil ZetPe)
500 Kč - D29-D56 (nejvyšší dosažené číslo této desky 009180), nebo E29-E56 (druhá deska)
1000 Kč - další série z desky H73-96 (případně G73-96 -> přijde mi, že jsou s Háčkem vypouštěny souběžně)
2000 Kč - poslední deska série C (tj. C73 - C96), a zejména série I (!!! jakýkoliv výskyt !!!)
5000 Kč - série z druhé desky tj. C25-C48

Registrovaný uživatel
Dnes v balíčku 200stovek zachovalá B 41 742504 a číslo E59 999900 a v balíčku stovek čísla F 71 107070 a G 11 552277 a serie G 01
Registrovaný uživatel
Něco nového do diskuse. V klidu dány do oběhu 2000 Kč s. D.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mischele te
Teď se dívám zpět, že už jsi ji tady dával. Už se stalo máte ji naskenovanou.
Registrovaný uživatel
trava napsal
Mischele te
Teď se dívám zpět, že už jsi ji tady dával. Už se stalo máte ji naskenovanou.

Zdenku, od té doby se mi žádná jiná do ruky nedostala! ;)
Moderátor
u 2000 se mi zatím Déčko do ruky nedostalo ... pěkné!
Registrovaný uživatel
ASI JSEM TO BLBE POSLAL, A PROSIM O SMAZANI NOVEHO VLAKNA. TAK TEDY ZNOVU...

ZDRAVIM KOLEGOVE,
DOKAZETE PROSIM ZDUVODNIT VZNIK SERIE A 71, KTEROU VLASTNIM, U 100 Kč 1993 (De La Rue)? TUSIM, ZE SE TAM TISKLY 2 TISKOVE CYKLY PO 35 SERIICH NA ARCHU (7x5), A TEDY BY MELY BY BYT LOGICKY SERIE POUZE A 01 - A 70. CO S TIM? NEUVADI JI NA ZACATKU ANI ZAKLADATEL TOHOTO VLAKNA V PRISPEVKU č. 1. PREDEM DIKY ZA ODPOVEDI A VASE NAZORY.... :roll:
Registrovaný uživatel
Byl by sken?
Registrovaný uživatel
majkl napsal
Byl by sken?

ZITRA POSLU, PROSIM O VAS E-MAIL NA blacknotes@centrum.cz (budu rad, kdyz to sem pripadne potom vlozite). MYSLIM, ZE VYSKYT JE JESTE MENSI NEZ Z 01...
Registrovaný uživatel
mnovak55@volny.cz, ano, vložím to sem.
Registrovaný uživatel
blacknotes napsal
ASI JSEM TO BLBE POSLAL, A PROSIM O SMAZANI NOVEHO VLAKNA. TAK TEDY ZNOVU...

ZDRAVIM KOLEGOVE,
DOKAZETE PROSIM ZDUVODNIT VZNIK SERIE A 71, KTEROU VLASTNIM, U 100 Kč 1993 (De La Rue)? TUSIM, ZE SE TAM TISKLY 2 TISKOVE CYKLY PO 35 SERIICH NA ARCHU (7x5), A TEDY BY MELY BY BYT LOGICKY SERIE POUZE A 01 - A 70. CO S TIM? NEUVADI JI NA ZACATKU ANI ZAKLADATEL TOHOTO VLAKNA V PRISPEVKU č. 1. PREDEM DIKY ZA ODPOVEDI A VASE NAZORY.... :roll:


Velmi zajímAvé, je vidět, že je pořád co poznávat, rovněž jsem zvědav na scany.
Registrovaný uživatel
Slibovaný sken. Zajímavé.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ZDRAVIM,
JESTE PRISPEJI SE SVOU TROSKOU DO MLYNA, VZTAHUJICI SE K CLANKU C. 1 OD Bohous_K NA ZACATKU TOHOTO VLAKNA A DALE SE ROZVIJEJICIM DEBATAM O 3 ARCHU U 200 Kč 1996 s. B.
MAM Z LET 1997-1998 COBY POKLADNIK ODSLEDOVANE V OBEHU VSECHNY SERIE B49 - B72, ALE DO MAX. CISLA 017674. PAK SE NEKDE TAM TISK ZASTAVIL, PATRNE V SOUVISLOSTI S PRIPRAVOU NOVEHO VZORU 1998 (s. C). PRI TAK MALEM NAKLADU SE NEDIVIM, ZE NEJSOU VUBEC VIDET A JSOU NEKTERYMI KOLEGY NEKTERE SERIE Z TETO RADY MYLNE NAZYVANY JAKO NAHRADNI (viz např. zmiňovaná B67) BOHUZEL ALE FOTA CHYBI... :|
Registrovaný uživatel
to blacknotes: No vida, takže Bohouš měl s existencí té 200 Kč B67 pravdu. Díky za informace, že nešlo o náhradní sérii, ale o třetí arch.
Registrovaný uživatel
Druhý arch 100 Kč série G je už v oběhu, dneska mi přišla do ruky. Viz obrázek.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zemřel Oldřich Kulhánek.

http://www.novinky.cz/domaci/291480-zemrel-grafik-oldrich-kulhanek-autor-ceskych-bankovek.html
Registrovaný uživatel
oslavy kulatého výročí naší měny tak budou mít trpkou příchuť
Registrovaný uživatel
Přeji pěkný večer všem,
dnes se mi do ruky dostaly 3 bankovky (200 Kč) v tak perfektním stavu, že jsem se lekla, že jsou falešné (jsou pravé). Navíc jsou to po sobě jdoucí čísla:
F25 385571
F25 385572
F25 385573
Jsem v tomhle směru laik - má to nějakou cenu, kromě té nominální?? Normálně by mě to nenapadlo, ale kamarád mi nasadil brouka do hlavy, tak mě to začalo zajímat.
Díky za odpověď, Bára ;)
Moderátor
Neměl by někdo chuť napsat pro Numin.cz menší článek o bankovkách v oběhu a jejich vzácnějších a zajímavějších sériích na které bychom si měli dát pozor, když je najdem v peněžence?

Určitě by to mnoho lidí, i nebankovkářů, zajímalo. Kdyžtak mi napište na mail. Díky moc.
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1